Widziane przejazdem-przypadkowe spotkania z ciekawymi wozami

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ

Czy jesteś zdania, że wśród "rozsianych" po Polsce wraków trafi się-zdatny do odbudowy-Żubr, Bałtyk, samonośne Sany (H01, H25/27) lub inne unikaty polskiej myśli technicznej?

Zdecydowanie nie.
18
5%
Wątpię.
30
8%
Być może...
102
27%
Chyba tak.
74
20%
Oczywiście, że tak!
149
40%
 
Liczba głosów: 373

Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

W ostatnich dniach wypatrzylem w mojej okolicy, w ktorej mieszkam po slubie :), bostonke. Niestety nie na sprzedaz, gosc jakis malo rozmowny byl i tylko krecil glowa w odpowiedzi na moje pytania.

Ale dzisiejsze znalezisko mnie zaskoczylo. Na jednym podworku stala zastawa 750 i mikrus bez silnika i tylnej osi. Musze wypytac w rodzince kto to jest i przystapic do negocjacji. Zaskoczenie bylo tak wielkie, ze nie zrobilem zdjec pomimo, ze mialem aparat w samochodzie :( jak sie dowiem czegos wiecej o mikrusie to dam znac :) warto czasem skrecic w droge ktora sie jeszcze nie jechalo :)
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Owszem marcinie , masz 100% racji, z tym że warto.
Ostatnio zmieniony 2007-04-16, 18:49 przez Sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szczupak
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2006-12-10, 20:45
Lokalizacja: Wójcice

Post autor: szczupak »

3 syreny stojące w Oławie wszystkie 105 jedna trochę po przejściach bo reklam na nią spadła jest stłuczona szyba boczna i pogięty dach

[ Dodano: 2007-03-25, 18:16 ]
Piękny maluch z mojej wioski orginał jakich mało można powiedzieć że chyba drugiego takiego się nie znajdzie :faja
Zimą postawiony w garażu na kołkach o pod nim dywan :zdziwko po prostu igiełka Właściciel wygrał go na jakiejś loteri
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pietrusek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 287
Rejestracja: 2006-01-02, 18:14
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: pietrusek »

Star 66 w nieczynnej cegielni stoi tam jeszcze Kraz.
Obrazek

Star chyba 25,27 na wsi niedaleko trasy Płock-Łowicz miedzy Płockiem a Osmolinem.

Obrazek
...rób albo nie,nigdy nie próbuj robić...
Awatar użytkownika
szczupak
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2006-12-10, 20:45
Lokalizacja: Wójcice

Post autor: szczupak »

R20 stoi na wiosce u mojej rodzinki jak właściciel zmieni zdanie to będzie moja na tym zdjęciu nie widać ale jest w dobrym stanie blacharskim
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GDZIE MÓJ ZNACZEK ARCZI !!!????
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

1999 pisze:takie cos. w płockim
Pierwszy model 'Mercedesa' w wersji sedan; poprzednik "skrzydlaka", tzw. "ponton". W "Auto Świecie" był o nim artykuł. Silnik tego auta jest duży, ciężki, słaby i wyjątkowo paliwożerny. Ale po remoncie blacharki wygląda ładnie :grinser
Grzesiek pisze:Od jakiegoś czasu jeżdząc z Pruszkowa do Warszawy widać takie coś, wrak pełną gębą
Ciekaw jestem co się z nim stanie?
'Moskwicz'...
"młody" "syreniarz" - jak "zjednoczona" "prawica"... :D
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

w podobnym stanie maluchy widzialem na zlomie i na parkingu policyjnym T_T niby wypucowane i sliczne.A na zlomie staly :/ A wszystko przez OC
Awatar użytkownika
szczupak
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2006-12-10, 20:45
Lokalizacja: Wójcice

Post autor: szczupak »

R20 która stoi w tym samym miejscu z 20 lat jej stan jest fatalny może będą lepsze jej zdjęcia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GDZIE MÓJ ZNACZEK ARCZI !!!????
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

A ja dzis byłem w miejscu w którym przejezdzam od ~10 lat , zjechałem z 100 metrów od drogi i znalazłem zaj#$tą ciezarówke wojskową cos w stylu Urala ( chyba ta marka).Stoi juz tam ładnych pare lat.Niestety nie miałem aparatu
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Odświeżam temat. Byłem dzis w miejscowości Ruda na trasie Piła-Bydgoszcz. Jadąc w kierunku Bydgoszczy po prawej stronie jest kasacja pojazdów. Mają Syrenę 105 i 105L po 1000 zl każda, Warszawę kombi bez silnika i dość skorodowaną za 600 zl. Oprócz tego Fiat 850, Zaporożec, Skoda 100S, Skoda 1000MB. Być może coś jeszcze by się znalazło, ale skupilem swą uwagę głównie na Syrenach. Niestety wszystkie auta bez prawa do rejestracji. Chcą je sprzedać w całości, a nie na części. Zdjęć niestety nie mam bo nie wziąłem aparatu :(
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Grzesiek pisze:
Pewnie niedługo będziemy się nią golić
to ja już chyba zarośnięty wolę chodzic :P
Kumpelek pisze:parę detali można próbować ratować! i nawet bym polceał to zrobić!!!:)
tez sie nad tym zastanawiałem ale jakoś "sowiety" mnie średnio interesują, poza tym czy w ogóle ktokolwiek odnawia takie auta i czy komuś by sie przydały jakies detale z niego???
a i tak nie wiadomo jaki ma do niego stosunek właściciel...ale można zapytac :>
No co z tym Moskwiczem??? Czy on w ogole stoi u jakiegos wlasciciela czy zostal po prostu porzucony??? Nie wiem czy stoi gdzies za ogrodzeniem, ale wyglada na typowy porzucony samochod co juz jacys powykrecali najwazniejsze czesci i gdzies przepchneli...
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Ja znalazłem takiego osamotnionego Trampka :???: Wygląda na smutnego :P
Obrazek

Jelcz Ogórek napotkany na trasie miedzy Słupcą i Wrześnią w maju tego roku :D Widać, że to jakaś bogatsza wersja z firankami :majk
Obrazek
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Garbusiarz pisze:Ja znalazłem takiego osamotnionego Trampka :???: Wygląda na smutnego :P
[url=http://images34.fotosik.pl/23/b2a083209778cde3m.jpg]Obrazek[/URL]

Jelcz Ogórek napotkany na trasie miedzy Słupcą i Wrześnią w maju tego roku :D Widać, że to jakaś bogatsza wersja z firankami :majk
[url=http://images20.fotosik.pl/315/207f217bfe0f811fm.jpg]Obrazek[/URL]
Szkoda tego Trampka :cry: Ale powaga w wiekszych miastach wciaz mozna znalezc duzo takich porzuconych autek normalnie po parkingach. Pamietam, jak ostatnio chyba w 2005 bylem w Warszawie widzialem na jednym tylko takim mniejszym parkingu pod blokami [moze na 15 autek] zapuszczonego niebieskiego Trampa bez swiatel z tylu, Poldka przejsciowke bez oka, Duzego Fiata combi zawalonego jakimis gratami. Wszystkie prawie ze obok siebie. Na jednym takim duzym ogrodzonym parkingu pod blokami niedaleko zajezdni tramwajowej widzialem z kolei biala Lade combi a na jednej z ulic nie pamietam juz jakiej rozowego Garbusa z reklamami jakiejs szkoly muzycznej. Poza tym w jednym z podworek zolty Wartburg i Zuk. Jak jedzie sie do Warszawy przez Ostroleke to w powiecie
Nożewo stoi przy jakims kurniku bialy, a wlasciwie zielony od mchu wrak Jelcza ogorka- przy samej ulicy. Troche wczesniej jadac w kierunku do Warszawy male zlomowisko tuz przy drodze podwoziem na ziemii stoi sobie biala 105, czerwony Fiat i cos tam jeszcze...

----Ten ogorek z fotki troche dziwny wyglada jakby mial caly tyl zaspawany na plasko :???: W oryginale jest prostokatna klapa ze znaczkiem jelcz nad rejestracja ale i tak fajny, dobrze, ze jeszcze jezdzi :ok3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

ufff jak ja dawno nie widziałem ogórka na drodze... najbardziej się na niego napatrzyłem i namacałem bo stał jakiś jelcz albo san pod blokiem babci i raz na jakiś czas podczas odwiedzin zawsze mnie do niego najbardziej ciągnęło...

czasem mnie zamuli bo wszyskie te stare żuki i nysy, tarpany, trabanty, i inne umiłowane obłości z syreną na czele pamiętam jedynie z ich ostatnich dni. Spotkane na ulicach czy parkingach jako mały nie zbyt pewnie stąpający człek...
Ale co o tym mówie to zawsze słysze "no dobrze że ich nie pamiętasz na codzień dobrze bo to były inne czasy". Jakbym się tak z 5-10 lat wczesniej urodził.... :) :piwo3

a takich pojazdów z poboczy, lasów, krzaków chodników i parkingów najbardziej mi szkoda... :cry:
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

batagur pisze:a takich pojazdów z poboczy, lasów, krzaków chodników i parkingów najbardziej mi szkoda... :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=-UfsEj7AOGI pewnie wszyscy [albo prawie wszyscy] to znaja ale zawsze jak ogladam ten filmik jak go powtarzaja kolejny raz np. na wielkanoc to zawsze chce mi sie plakac :F :cry:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ