Widziane przejazdem-przypadkowe spotkania z ciekawymi wozami

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ

Czy jesteś zdania, że wśród "rozsianych" po Polsce wraków trafi się-zdatny do odbudowy-Żubr, Bałtyk, samonośne Sany (H01, H25/27) lub inne unikaty polskiej myśli technicznej?

Zdecydowanie nie.
18
5%
Wątpię.
30
8%
Być może...
102
27%
Chyba tak.
74
20%
Oczywiście, że tak!
149
40%
 
Liczba głosów: 373

jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

ogórek

Post autor: jerzynka1223 »

Witam tez widziałem tego ogoraska ale wczesniej bo jechał od Obornik i jeszcze nie holował nic.A tak apropo szkoda takiego na takie meczarnie.Mam tez fote.Pozdrawiam
i szukam w okolicy Poznania 104 moze byc w kiepskim stanie
Awatar użytkownika
walery
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 378
Rejestracja: 2009-06-19, 23:58
Lokalizacja: pruszków

Post autor: walery »

w rzymie jest ich więcej ale nie miałem czasu biegać za tymi perełkami, te to jakos po drodze mi się trafiły. trochę kiepskie foty, ale w nocy aparatem kieszonkowym to nie poszalejemy he he
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
1999
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 663
Rejestracja: 2005-06-01, 09:55
Lokalizacja: PL

Post autor: 1999 »

ccc

[ Dodano: 2009-11-01, 07:06 ]
xxx

[ Dodano: 2009-11-01, 07:16 ]
rejon Bytnara

[ Dodano: 2009-11-01, 07:18 ]
racławicka odcinek między wołoską a niepodległości

[ Dodano: 2009-11-01, 07:20 ]
racławicka między niepodległosci a wołoską

[ Dodano: 2009-11-01, 07:30 ]
mmm

[ Dodano: 2009-11-01, 07:37 ]
ma stoi pod chmurą 3 lata przy mediamarkt ostrobramska,

[ Dodano: 2009-11-01, 07:44 ]
bbbb
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
125p/126p/ŻukA03/Isuzu Gemini/Ford A-Series
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

Obrazek

Obrazek

polonez "borewicz" z 80 roku.. w stanie .. niezanaljeprzym ale do odratowania.. silnik i zawieszenie "Żyleta"
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

nie mam foto aktualnego ale jeszcze niedawno widziałem ją na Gwiaździstej 27 pod blokiem przykryta plandeką
Straż miejska sprzątneła śmiecia.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czasami przyczyna długiego postoju jest banalnie smutna i...

Post autor: AMPIR »

...prosta.
Witajcie w dniu tak szczególnym.
Niedawno zadałem sobie trud odszukania - zidentyfikowania domowym sposobem właścicieli kilku"kredensów" stojących od dawna na osiedlowych parkingach w stolicy (z czarnymi tablicami). Powód był bardo prosty - ot, po prostu pociecha koleżanki, już dorosła postanowiła na gwiazdkę w ramach prezentu podarować swojemu chłopakowi 125p.
Zacząłem od wypytywania "gospodarzy domów", dziadków z różnej maści kundlami, kioskarki, właścicielki pobliskiego warzywnika, dzieciaków czy meneli na podwórkach... W 4 na 6 przypadków dotarłem do 2 dziadków - właścicieli, związanych emocjonalnie z autkami, którzy nie chcieli nawet rozmawiać o ich sprzedaży, a w pozostałych 2 - do... spadkobierców, którzy nie bardzo wiedzieli co mają zrobić z tą m a s ą s p a d k o w ą po dziadku. "Ot. po prostu Panie stoi sobie, bo my się dogadać nie możemy kto ma z tym porządek zrobić....". Jak zaproponowałem proste rozwiązanie, to ceny wywoławcze zaczynały się od... 3.000 zł, za egzemplarze, którym z powodu długiego okresu parkowania na świeżym, czystm warszawskim powietrzu jakoś tak lakier zmatowiał....
To i darowałem sobie dalsze negocjacje.
Podejrzewam iż z autkami powyżej (na czarnych tablicach) może być podobnie.
Dotarłem do kilku następnych zdołowanych w garażach, ale one są bronione przez swoich właścicieli jak jasna Góra przed Szwedami.
I w ten sposób zakup 125-tki z późnego okresu produkcji w więcej niż przyzwoitym stanie okazał się przedsięzieciem dość trudnym już dziś do realizacji.
Pozdrawiam
AMPiR
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Re: Czasami przyczyna długiego postoju jest banalnie smutna

Post autor: Żuczek »

AMPIR pisze:...
Podejrzewam iż z autkami powyżej (na czarnych tablicach) może być podobnie.
powiem tak..

udalo mi sie zdobyc owego poloneza.. na czarnych blachach.. za naprawde grosze.. rocznik 1980. ...
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

I dlatego jestem pełen uznania dla Jokegi Żuczka....

Post autor: AMPIR »

...- bowiem nie biadoli, czy kłóci się z innymi czy autko stało długo czy krótko, czy warto do niego "podchodzić" czy nie itd,, a zwyczajnie i po prostu dotarł do właściciela czy spadkobierców po nim i po prostu autko poldka z a k u p i ł , czyli uratował jeszcze jednego staruszka od hutniczego pieca.
Pozdrawiam
AMPiR
PS. W okresie minionych świąt przejechałem trochę kilometrów po drogach RP i... na palcach jednej ręki można było policzyć autka po 30-tce, które spotkałem po drodze. Niestety nawet na wsiach poczciwe KDL-y wyparł masowy import dojrzałych już VV, audi i fordów. W stolicy (zwłaszcza na przelotówkach) pojawiło się sporo aut z czarnymi tablicami ze staruszkami a kierownicą...
"O rzesz Ty!..." - własnie dotarło, iz ja też już jestem przed 60-tką i za kilka latek bęę podobnie wyglądał, jeśli dobra Bozia pozowoli dożyć.
Awatar użytkownika
strugu
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-07, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czasami przyczyna długiego postoju jest banalnie smutna

Post autor: strugu »

AMPIR pisze:I w ten sposób zakup 125-tki z późnego okresu produkcji w więcej niż przyzwoitym stanie okazał się przedsięzieciem dość trudnym już dziś do realizacji.
AMPiR
oj bez przesady, fakt że od przypadkowego dziadka raczej trudno coś kupić.
Wynika to chyba z faktu że oni pracowali na takie auto prawie całe życie, a tu przychodzi gość i tak od razu, szybko, itd

a DFów to trochę do kupienia jest, nie koniecznie z ulicy: http://moto.allegro.pl/12487_125.html?i ... 199%5D=all
wystarczy poszukać...
Warszawa 201 '61
Syrena 104 '68
Awatar użytkownika
krzemien323
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 431
Rejestracja: 2009-01-27, 20:51
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: krzemien323 »

Ja tam zgadzam się z Panem Grzegorzem. Szukamy od jakiegoś czasu dla kolegi DF-a z połowy lat 80tych w cenie do 2tys. zł. Wszystkie auta jakie znaleźliśmy na allegro były przy bliższym spotkaniu... marne. I oczywiście stara śpiewka: " Panie jakby to był super stan to by kosztował 7tys., a nie 2". Ręce można załamać.
Awatar użytkownika
Radek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 419
Rejestracja: 2005-11-11, 18:01
Lokalizacja: Zalesie Górne k/W-wy

Post autor: Radek »

ten mercedes stoi w dawidach bankowych w garażu:)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Miejmy nadzieję, bo z pół roku stał przed tym garażem :D
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

krzemien323 pisze:Ja tam zgadzam się z Panem Grzegorzem. Szukamy od jakiegoś czasu dla kolegi DF-a z połowy lat 80tych w cenie do 2tys. zł. Wszystkie auta jakie znaleźliśmy na allegro były przy bliższym spotkaniu... marne. I oczywiście stara śpiewka: " Panie jakby to był super stan to by kosztował 7tys., a nie 2". Ręce można załamać.
za żadne auto nigdy nie dałem więcej niż 1100, a miałem ich trochę i zdarzały się perełki...trzeba umieć szukać :P
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

syreniarz1992 pisze:za żadne auto nigdy nie dałem więcej niż 1100, a miałem ich trochę i zdarzały się perełki...trzeba umieć szukać :P

Dużo zależy w jakiej części Polski się szuka. Są województwa że praktycznie nic niema a jak jest to za kosmiczną cenę a są takie miejsca gdzie jest zabytków pełno w przyzwoitych cenach.
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaha była "pozycja" regionu za tow. Gomólki i Gier

Post autor: AMPIR »

...takie dziś są zasoby motoryzacyjnych staruszków i to xo można zobaczyć na drogach,
Po prostu tam gdzie "przewodnia siłą narodu" hołubiła ludzi pracy talonami, przydziałami nagrodami jak na Śląsku czy w dawnym woj. łódzkim czy gdańskim jest OK, czasami gdzieś w stolicy w jakimś garażu stoi spokojnie jeszcze autko po znaczącym towarzyszu z centrali (właśnie natrafiłem na pf 125p z początku lat osiemdziesiątych z przebiegiem ok. 40 tys, km).
Wiele też od tego czy w okresie otwarcia "na zachód" masowo wymieniano KDL-e na stare golfy, "beczki" czy pasaty jak w woj. zachodniej Polski.
Ot i wszystko.
Pozdrawiam
AMPiR
PS. Młodzieży życzę zaś sukcesów nie tylko w znajdowaniu strucli stojących na poboczach czy w krzakach, ale przede wszystkim autek zachomikowanych u staruszków w garażach "pożądnych" towarzyszy emerytów po 80-tce. Wspominany fiat powyżej jest od dnia zakupu własnością Pana w wieku 86 lat, który doszedł do wniosku, iz w końcu trzeba odpuścić sobie jazdę po drogach publicznych...
ODPOWIEDZ