ZZR/Romet Karat

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ZZR/Romet Karat

Post autor: Garbusiarz »

Jakiś miesiąc temu drogą kupna stałem się posiadaczem roweru marki ZZR/Romet Karat (ostatnio panuje jakaś moda na składaki :ok3 )
Rower został wyprodukowany w 1972 roku, ma koła 20", jest zachowany w stanie oryginalnym, ma jedynie ślady użytkowania, jakieś odpryski i ślady rdzy.
Wymagał małego przeglądu, m.in. wymiany łożyska w jednym pedale, siodełko zostało wyczyszczone cifem i wygląda prawie jak nowe :devil3 , trzeba było jeszcze zamontować nowy nit w siodełku, bo stary skorodował do tego stopnia, że wypadł ze swojego miejsca.
Jeszcze muszę trochę wycentrować oba koła, bo trochę biją.
Zdjęcia zaraz po zakupie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

no ladny w jakiej dzielnicy jezdził
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Kupiłem go od gościa mieszkającego na Winogradach, ale z tego co mi powiedział wyszło, że dostał go od kogoś, podreperował i wstawił na sprzedaż, miał jeszcze Flaminga, ale w trochę gorszym stanie :)
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

tak jak pisałem miałem flaminga teraz stoji u Mikiciuka w Otrebusach ten nówka sztuka a mam huragana
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Może to ten Flaming zawinięty w te fabryczne papiery "toaletowe"? Ciekawy okaz.
Moi rodzice też kiedyś mieli Flamingi, niebieskiego i czerwonego :)
Oprócz tego Karata mam jeszcze Reksia i Canyona komunijnego :ok3

PS. Pokaż zdjęcia tego Huragana :majk
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Tak to ten teraz żałuje trochę ale było minęło tylko że chyba ma dobrze kiedyś go odwiedzę

HISTORIA fajna tego roweru ale miał braki aż 2 brak siedzenia i śruby trzymającej kierownice ale reszta ok przywiozłem go z Lublina a właścicielem był Pan KRÓL śp jeździł jako kierowca rajdowy w latach 60 i nawet miał jakies osiagniecia osobiście nie poznałem bo było zapózno.
A byłem tam po części do warszawy bo kiedyś miałem i jak go zobaczyłem (rower)to wpadł w oko i zabrałem.Rodzina i tak niemiała gdzie trzymać bo musieli chyba zdac garaż czy coś.Mam jeszcze jakieś pamiątki po tym Panu które były razem w kartonach a nawet jego insrukcje obsługi wawy 224 z zawiadomieniem z Polmozbytu o tym że ma stawic się po odbiór wymażonego auta Warszawy.

Musze Patrykowi powiedzieć kto był właścicielem bo tego zapomniałem mu napomknąć.
ODPOWIEDZ