Syrena R20 - Marzenie z dziecinstwa

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Do zdjęcia budy z ramy buda musi się w miarę trzymać kupy. Jeśli drzwi latają, brak progów i podłogi to buda może się pokrzywić i po wspawaniu w krzywą budę nowych elementów mogą nie pasować drzwi i inne elementy. Zgnitą budę powinno się powzmacniać róznymi poprzeczkami, zastrzałami itp.
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

no wlasnie dokladnie widzisz jak ja polozyc by sie nie pogniotla
Podloz opony w tych twardszych miejscach to sie nic nie pogniecie
najlepiej pod progami i bokiem dachu albo pod slupkiem
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
Awatar użytkownika
KURU
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-01-21, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: KURU »

ok dzieki za odpwiedzi buda podloga i progi jest ok chcialem tylko wszysko zabazpieczyc :) zycze powodzenia w pracach nad eRką i czekam na nastepne fotki z remontu:)

P.S czym zerwales farbe do golej blachy z paki??
KOCHAM MOJE SYRENKI :*
Bartosz_F
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-01, 23:53
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bartosz_F »

Potwierdzam - blacha nie wygnie sie (oczywiscie pod warunkiem odpowiednego ulozenia budy na boku - najlepiej na oponach tak jak to widac u nas)
Syrena 104 z 67 w trakcie odbudowy
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

do usuwania farby uzywam duzej kątówy z twardą szczotą ale oczywiscie nie wszedzie da sie nia dotrzec. ja usuwalem farbe tylko tam gdzie musialem wyklepac lub wyspawac a reszte dam do piaskowania. no i szlifierą trzeba machac zeby sie farba pod szczotą nie topiła tylko kruszyła a to daje niezle po łapach, zwłaszcza jak szczota ma bicie;)
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
Awatar użytkownika
KURU
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2005-01-21, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: KURU »

to widze ze mnie czekaja niezle doznania.Tez chyba sie skusze na piaskowanie ciekawe ile cie to wyniesie??
KOCHAM MOJE SYRENKI :*
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Za piaskowanie 1 felgi płącilem 15zł, pewno za cala bude jak bym chcial piakowac to z tausena by odemnie sciagli zlodzieje. Aczkolwiek z piaskowaniem trzeba uwazać, łatwo moż na z blachy zrobić sito tam gdzie są wrzery
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Sito swoją drogą, ale można też zrobić blachę falistą :faja [/quote]
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Dlatego niech najlepiej to robi któś, kto zna się na żeczy, a nie pan Henio z budowy, który piaskuje cegły na budynkach ....... ;D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Hot Rod R20
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-10, 20:38
Lokalizacja: krakow

R20

Post autor: Hot Rod R20 »

Będzie piękna syrenka :ok3 .
Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem R20. Na razie z braku pieniędzy stoi pod dachem zabezpieczona przed korozją . Jestem cały szczęśliwy bo udało mi się ją uratować, bo poprzedni właściciel chciał ją pociąć na :klnie złom.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Angelo, Sporo roboty już włożyłeś, sporo jeszcze przed tobą. Najważniejsze, że R-20 wróci na drogi!!!

HotRodR20 zamierzasz zrobić swoją R-20 w oryginale, czy z przeróbką jak sugeruje twój nick? Fajnie, że ją uratowałeś!
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

gratuluje udanej pracy !!!!

Mam pytanie te pomarańczowe podświetlenie zrobiłeś wymieniając tylko żerówkę na pomarańczową czy w jakiś inny sposób ???

Jeżeli w inny to w jaki ????

pozdro i życzę dalszych udanych prac :)
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

No qrde pogratulować tylko koledze zapału przy pracy. W końcu to widzę jakby powstawał nowy samochód, szkoda tylko trochę tamtej 105 ale lepiej już niech zostanie dawcą, żeby jakiś inny samochód mógł jeździć w dobrych rękach niż miałaby pójść w całości na złom. No ja z progami to nie mam u siebie takich „problemów”. O ile podłogę mam w stanie dosyć dobrym [znaczy się bez dziur na wylot i nawet działa linka ręcznego] to progów auto nie ma właściwie wcale, szczególnie w tylnej części, mniej więcej na odległości do środkowego słupka. Cale życie pod blokiem zrobiło swoje, samochód nigdy nie miał kładzionych żadnych zabezpieczeń, po prostu gole blachy pod spodem! Ostatnio wziąłem się za konserwacje i regularnie co trzy miesiące spryskuje cale podwozie WD-40, który wstrzykuje także do wnętrza drzwi, ze aż zaczyna wyciekać a następnie smaruje cale podwozie smarem. Konserwacja chyba spełnia swoje zadanie bo nawet byłem nie dawno u jednego mechanika na kanale to aż się dziwił, „ze qrde a co on taki mokry pod spodem.” :faja Doły drzwi, tam gdzie pojawia się korozja zabezpieczyłem tez „na chama” wszystko smarem, ze można się pobrudzić przy wsiadaniu ale chyba spełnia swoje zadanie :piwo: :faja
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Angelo.
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 206
Rejestracja: 2006-05-14, 11:05
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: Angelo. »

na prosbe kilku osob wyjawiam tajemnice podswietlenia zegarow.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SYRENA - Bo stara miłość nie rdzewieje;)
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Fajna Syrena. Ale kupe jeszze przy niej roboty. Ile za nią dałeś jeśli można spytac. Widze że masz jeszcze Vw Derby i Vw Golfa... ryksze :helm
ODPOWIEDZ