Pojazd wyrejestrowany na stałe... Prosze o pomoc!!!

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peugeot81
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2006-07-13, 21:46
Lokalizacja: okolice Płocka

Pojazd wyrejestrowany na stałe... Prosze o pomoc!!!

Post autor: peugeot81 »

Witam serdecznie! Wiem ze temat pewnie ''walkowany na okraglo" ale bardzo prosilbym o fachowa porade...Mam do kupienia syrenke 104 i wszystko byloby w porzadku gdyby nie jedna kwestia... Kwestia rejestracji pojazdu. Stepel na tylnej stronie dowodu rej.wskazuje ze pojazd jest wycofany z ruchu na stale oraz obciety zostal rog dowodu... Pojazd wyrejestrowany zostal w grudniu 1996roku. Teraz mam problem bo wlasciciel twierdzi ze kupujac ja 2002 r. byl w starostwie powiatowym dowiadywal sie i byla mozliwosc zarejestrowania jej.Czy byla wtedy taka mozliwosc????Nosil sie z zamiarem remontu tej 104 i po dokonanu tego dopiero mial ja zarejestrowac lecz z pewnych wzgledow nie dokonal ani tego ani tego. Nie wiem czy urzednicy nie mieli wtedy na mysli rejestracji na pojazd zabytkowy czy cos w tym stylu...Mnie interesuje na dzien dzisiejszy tylko i wylacznie standardowa rej.samochodu...Prosze o pomoc... Za wszelkie odp.serdeczne dzieki!


P.S. W myśl tego...

Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

-odzyskanego po kradzieży,
-zabytkowego,
-mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od 15 lat, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji,
-ciągnika i przyczepy rolniczej.

Przepisy te nie dotyczą pojazdów czasowo wycofanych przed 1998 r. (ale nie wycofanych z ruchu na stałe), które mogą być przedmiotem rejestracji w przypadku zmiany właściciela pojazdu.

... chyba sie nie da jej zarejestrowac :cry: :cry: :cry:
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

da się da.
zapytaj w wydziale komunikacji :D
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
peugeot81
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2006-07-13, 21:46
Lokalizacja: okolice Płocka

Pojazd wyrejestrowany na stałe... Prosze o pomoc!!!

Post autor: peugeot81 »

Dzieki Mariusz !!! Pocieszyles mnie...Jutro dzwonie do wydziału komunikacji...Co mi powiedza napisze ale mimo to prosze o odpowiedzi na moj problem :ok3 :ok3 Pozdrawiam
Syrena104'69r,Syrena105B'82r,Fiat126p'78r,SHLm11w'68r,SHLgazelaM17'68r,WskM06B3'72r,Jawa356'60r,Komar2350'74r,2XSimsonSR2'58r,2XRomet50-T-3

SYRENA 104 to samochód ekonomiczny, trwały w eksploatacji i prosty w obsłudze...
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

e no nie jest to jakis wielki problem jak nie beda chcieli zarejestrowac to kup sobie papiery od 104 105 lub 105l , tabliczki znamionowe sa na allegro a nabic trzeba tylko numery ramy , przebijaki tez sa na allegro , stare mozes zaspawac albo nabic nowe obok i stare zaszpachlowac , albo wyzezbic dlutem w szpachli , papiery moga byc od 105l bo mozes`powiedziec ze`masz`tylko karoserie od 1o4 a reszta jest 105l , w swietle prawa tylko rama nie podlega "zmianie", roznicy pomiedzy ramami wielkiej nie ma wiec i taki numer wypali , numerami silnika i nadwozia sie nie przejmuj bo nic z tego nie wynika
mr gregory
Posty: 1
Rejestracja: 2006-07-16, 12:15
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: mr gregory »

To nie jest problem musisz miec opinie rzeczoznawcy który wystawia taki dokument i na jego podstawie mozesz ja normalnie zarejestrowac koszt takiej opini to 240 zł rejestracja ok 180 zł no i ubezpieczenie w PZU najtaniej chyba ze jestes rolnikiem to sa jakies znizki ok 180 zł a no i przegląd . W razie pytań dzwon 607456797
Gregory
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

ludzie opamietajcie sie po co ma chlop kombnowac z paierami rejestrowac na zabytek nie jest przypadkiem tak ze wyjerstrowane pojazdy przed 1997 rokiem podlegaja ponownej rejstracji :?: gdzies to wyczytalem nawet nie wiem czy an tym forum 8)
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Przemek pisze:wyjerstrowane pojazdy przed 1997 rokiem podlegaja ponownej rejstracji
Bo tak jest
Pytałem w wydziale komunikacji
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
ODPOWIEDZ