Wartburg 353

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

Wartburg 353

Post autor: MARLON BRANDO »

Witam.
Mam małe pytanko do Szpecy w dziedzinie Wartburgów.
Na ile wycenilibyście nastepujące autko:

Wartburg 353 rok 1978, 1 własciciel, serwisowany u fachowego mechanika, stan blacharki bdb, lakier może do malego retuszu- zielony(własciciel w kilku miejscach nałożył farbkę pędzlem), zero luzów na kierownicy, hamulce brzytew, silnik pali ładnie równiutko, ogumienie oryginal nóweczki w bdb stanie, wszystkie kołpaczki i chromy- elegancja (tylko zderzak pokryty czarną farbką- ale jak się lekko podrapie wychodzi piekny chromik..), tapicerka bdb, akumulator ok. Dodatkowo pełniuśki bak paliwka...
Na ile wyceniłbyś takie cacko? Pytam bo mam okazje kupić i bardzo się zastanawiam.. Niestety nie wiem ile zaproponować za takie autko aby nie obrazić właściciela.. Dodam tylko jeszcze, że przebiegu ma niecałe 75tyś.. Ile bylibyście skłonniy wyłożyć z kieszeni jak byście byli na moim miejscu?
Jeśli możecie to napiszcie też ile takie cudeńko pali i na co jeszcze powinienem uważać przy ew. zakupie..

Papieju wiem, żę posiadasz dużą wiedzę w tej kwestii, jeśli więc możesz napisz cosik..
Zwracam się z tymi zapytaniami oczywiście do wszystkich użytkowników kumatych w kwestii Wartburgów. Piszcie, piszcie bo boję się, że ktoś może czmychnąć mi ją sprzed nosa... :)


Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam z Torunia.
Jak będę mial okazję to obfotografuję i wyśle na Forum.
Miszcz kazał mi unikać niepotrzebnych walek.
W mojej stajni stoją:

Fiat 126p 600 -'83,
Wsk szt. 3 ,
Suzuki GS 400 S rok 1981.
Awatar użytkownika
JaNN
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 271
Rejestracja: 2005-11-28, 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JaNN »

Witaj! Kupno Wartburga to fajny pomysł :) Ale do rzeczy.
78 rok, czyli jednogardzielowy gaźnik... Przy dobrej regulacji trasa - 7-8,5, miasto 8-10. Zorientuj się, czy silnik przechodził remont. Jeśli nie, to trzeba sie z tym będzie liczyć w przeciągu 15 - 25 kkm. Jeżeli chodzi o stan idealny, to nie przejmuj się! Na pewno coś za jakiś czas wyjdzie! Ja za Wartburga dwusuwowego w bardzo dobrym stanie (gdybym nie miał jednego jeżdżącego i trzech dawców :D) byłbym skłonny dać 800-1000 złotych. Sikor swojego wizualnie bezbłędnego, a technicznie... zasługującego na trochę pracy, chociaż absolutnie sprawnego dał 700 zł.
Posłuchaj, jakie ceny podadzą inni, wylicz arytmetyczną średnią i bedziesz już miał jakieś rozeznanie. Z tymi cenami to jest tak, że tak naprawdę te samochody są warte więcej niż mówiłyby o nich rynkowe ceny. Taka koniunktura na dwusuwy pamiętejące późnego Gierka.
353W '88, 2107 '87
Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MARLON BRANDO »

Witam ponownie.
Zakupiłem Trabanta... 353 de lux... Stan naprawdę ideał na moje oko... Fajne autko ale niestety narazie nie mogę się nim nacieszć bo siedzę w pracy..
Miszcz kazał mi unikać niepotrzebnych walek.
W mojej stajni stoją:

Fiat 126p 600 -'83,
Wsk szt. 3 ,
Suzuki GS 400 S rok 1981.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

MARLON BRANDO pisze:Trabanta... 353 de lux
:?: Trabanta :> :?:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Czekam na fotki. Zobaczymy czy on naprawdę taki de lux :D
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
ODPOWIEDZ