Prośba o wycenę

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Mirasmal
Posty: 12
Rejestracja: 2023-03-26, 13:13

Prośba o wycenę

Post autor: Mirasmal »

Witam Wszystkich,

Jestem zielony w temacie Syren więc proszę o wyrozumiałość :wink:
Mam możliwość zakupu Syreny 105 w Belgii. Auto przyjechało ze swoją właścicielka w latach 70-80 i z zapisków poprzedniego właściciela wychodzi ze ma nalotu 15 tys km. W sumie z oględzin to by nawet miało sens bo opony jeszcze orginalne z całym bieżnikiem, w pełni kompletna, ładne świeże wnetrze, ori szyby wszystkie itp. Stoi od 10 lat nie ruszana ale buda jest bardzo zdrowa. Niewielkie ślady korozji na ramkach drzwi jedynie . Pod spodem też wygląda całkiem niezle. Ogólnie oczywiście wymaga pewnie wymiany zawieszenia, chlodnica wygląda że cieknie itp, itd jak to stare auto które stało kilka lat. Ale zmierzam do tego że cena wywoławcza nie nie jest mała bo facet chce z nią około 4 tys EUR i stąd moje pytabnie - czy warto? Jak się ceny tych aut kształtują obecnie bo na otomoto są 4 szt w bardzo różnych zakresach cen. Dzięki bardzo za pomoc.

Pzdr,
Mirek
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Prośba o wycenę

Post autor: SyrHarMer »

Nie znam się na kursach walut - ile to jest 4tyś euro na złotówki ? Bieżnik bieżnikiem, ale na pewno stała bez powietrza lub z niskim ciśnieniem, - 10 lat !!! Na kołach nie próbuj wracać (jeżeli kupisz) ! W każdej chwili może Ci wystrzelić opona !
Miałem już takie zdarzenie osobiście. Nie życzę już nikomu takich przygód ! :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Wojt »

Daj jakieś zdjęcia tej Syreny, jaki to model?. Jeżeli ona jest w takim stanie jak piszesz, to, patrząc na to, co się dzieje z cenami, to ani dużo ani mało.
Naprawdę, jest do kupienia Syrena w Belgii ??? :shock:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Mirasmal
Posty: 12
Rejestracja: 2023-03-26, 13:13

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Mirasmal »

Tak, też się trochę zdziwiłem. Facet nią troche jezdził te 10 lat temu. Wygląda na 105 ale w dowodzie belgijskim ma coś namieszane bo rocznik 1963 wpisali. Zapomniałem na tabliczkę spojrzeć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Babcia »

Cena w przeliczeniu to około 19 tyś zł. Jeśli auto ma Ci służyć lata to chyba nie jest wysoka cena, tym bardziej że wygląda na stan oryginalny. Ale trzeba by przeliczyć ile będziesz musiał włożyć żeby doprowadzić do pełnej sprawności technicznej. Jeśli przebieg jest 15 tyś to za dużo roboty przy niej nie powinno być , raczej tylko odświeżenie. Wiadomo opony do wymiany , może chłodnica ale to nie jest duży problem ,można za nieduże pieniądze kupić. Co do rocznika to musi być jakiś błąd, biegi w kierownicy więc przedział rocznikowy chyba tak 72-76, regulowane oparcia foteli, Jeśli ma to być auto dla Ciebie na lata to ponegocjowałbym cenę na tyle ile się da i kupiłbym. Ale zaznaczam trzeba dokładnie obejrzeć , sprawdzić silnik ,skrzynię.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Babcia »

Chromy chyba też wszystkie do zrobienia na nowo a teraz to trochę kosztuje. Tak się jeszcze przyglądam...te fotele są czerwone a tapicerka chyba wiśniowa...więc coś tu było jednak kombinowane chyba... Prawy błotnik też coś nie gra z maską może coś było robione i nie wiem czy dobrze widzę ale chyba pojawia się w niektórych miejscach rdza.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Mirasmal
Posty: 12
Rejestracja: 2023-03-26, 13:13

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Mirasmal »

Rdzy troche jest ale niewiele. Tapicerka wydaje mi sie że jest jednolita. Może zdjęcia przekłamują kolor. Nie rozumiem tylko dlaczego jest tam znaczek 105L bo to wygląda na zwykłą 105 (biegi w kierownicy) z tego co udało mi się znależć. Nie mam ciśnienia na zakup więc cena musiałaby by okazyjna. Trzeba bedzie jeszcze doliczyć ze 2 tys pln na lawetę.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Wojt »

Powiem, że ona z tych fotek to wygląda niczego sobie. Ważne, że jest oryginalna, może nawet nie potrzebuje malowania, tylko polerki, a to już bardzo duży plus i nie mówię o kosztach tylko o oryginalności, bo takich Syren, to naprawdę mało.
Myślę, że coś tam stargować i warto brać...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Babcia »

Musisz najpierw przedstawić właścicielowi swój ,,kosztorys", to znaczy z grubsza jakie Cię czekają koszty odnowienia i transportu auta do Polski a później dopiero zacząć negocjacje cenowe. A jeśli chcesz zobaczyć jakie auto kupuje się do renowacji z zamiłowania do syrenki to obejrzyj sobie mój post... :D :D :D
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Mirasmal
Posty: 12
Rejestracja: 2023-03-26, 13:13

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Mirasmal »

Spróbuję ponegocjować ale na ten moment wątpię że sie uda. Trzeba pewnie go będzie troche przeczekać. Syrena nigdy nie była moim marzeniem a zdecydowanie kierowałbym sie w stronę Fiatów 125 lub 126 ale w sumie taki klasyk z lat 70-tych też bardzo fajny temat.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Prośba o wycenę

Post autor: SyrHarMer »

A wiesz o tym, że Syrena to jedyny całkowicie polski samochód ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Babcia »

I dlatego trzeba o nie dbać i ratować...
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Mirasmal
Posty: 12
Rejestracja: 2023-03-26, 13:13

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Mirasmal »

Tak, dlatego zwróciłem uwagę na to konkretne auto od razu :)
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o wycenę

Post autor: syreniarz1992 »

Babcia pisze: 2023-03-28, 23:45 biegi w kierownicy więc przedział rocznikowy chyba tak 72-76
Biegi ma przełożone od 103-104, bo ma tapicerkę luksową i białą gałkę do biegów. Dosyć popularny patent kiedyś, starzy syreniarze często uważali, że biegi w podłodze służą do niszczenia skrzyń.
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Babcia »

syreniarz bardzo możliwe że tak jest jak piszesz aczkolwiek gałka jest elementem wymiennym , to tylko kawałek plastiku który można wymienić w 10 sekund i wcale nie musi to świadczyć o wymianie całego mechanizmu biegów.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
ODPOWIEDZ