Opony diagonalne HEIDENAU 5.60 x 15

(rama, zawieszenia, koła)
ODPOWIEDZ
PawDan
Posty: 17
Rejestracja: 2009-12-26, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Opony diagonalne HEIDENAU 5.60 x 15

Post autor: PawDan »

Witam.
Czy ktoś z forumowiczów kupował współczesne opony diagonalne HEIDENAU lub CAMAC 560 X 15 ???
Planuję zakup i chętnie usłyszałbym jakieś opinie. Podejrzewam, że i jedna i druga marka, to jakieś chińskie produkty, ale może ich jakość jest i tak lepsza poprzez fakt współczesnej produkcji niż zakładanie 40 czy 50 letnich opon diagonalnych. Chciałbym uniknąć zakupu opon radialnych, bo w moim modelu Syreny były własnie diagonalne tzw "kartoflaki" :)
Będę wdzięczny za jakieś info.
Pozdrawiam wszystkich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Hajdenały są niemieckie, więc na pewno lepsze niż chińszczyzna.
A tak z ciekawości ile kosztują, bo bieżnik mają fajny.
PawDan
Posty: 17
Rejestracja: 2009-12-26, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawDan »

Heidenau widziałem na necie od 80Euro do 110 za sztukę, a w funtach to około 100. W Polsce też mniej więcej w tych cenach. Pi razy oko - 500zł/sztuka pewnie trza dać.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

na nowych heidenauach, tyle że 13 cali trochę pojeździłem trabantem. Pływa, jak to diagonalki, ale w porównaniu z taką samą oponą o 30 lat starszą, niebo a ziemia, tzn. miękka mieszanka i ładnie klei się do jezdni. Z camacami taka styczność, że rozmawiałem kiedyś z Niemcem, który swoją wołgą wracał z Gruzji do Niemiec i akurat odpoczywał w Krakowie. Pytałem o opony i był bardzo zadowolony. Ja bym brał tańsze i tyle. Przypuszczam, że zanim je zetrzesz, to popękają ze starości.
ODPOWIEDZ