Skrzypiace koło

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Teoretycznie gwint na czopie i nakrętce koronowej jest na tyle mocny, że powinien wytrzymać duże obciążenie. Moim zdaniem spokojnie wytrzyma nasi jak będziesz miał ramię podwójnej grzechotki. Dla pewności, zawsze możesz odkręcić tą nakrętkę i wyczyścić gwint szczotą drucianą.Z kolei jak będziesz miał ją odkręconą to chwyć za piastę i spróbuj ją ściągnąć. Jeśli pójdzie (w co wątpię) w rękach to będziesz miał bezproblemowy dostęp do wyczyszczenia i nasmarowania zimeringu.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

Ok tak zrobie a czym ten zimering nasmarowac i jak?;)

[ Dodano: 2020-02-15, 12:32 ]
Ok udalo sie piaste wyjac bez sciagacz zlaZla sama przeczysilem ja papierem tam gdzie wchodzi piasta w zimerning i dalem trioche smaru nakretka od czopu miala zrypany gwint poprzedni mechanik ;) dzieki Bogu mam belke cala od syreny a wiec nakretke wziolem dokrecilem nie na wydre i zobaczymy czy skrzypi

[ Dodano: 2020-02-15, 17:02 ]
No i po jezdzie probnej cisza jak makiem zasial mieliscie racje winny zimering byl teraz jest lala jak zawsze mozna na was liczyc dzieki chlopaki :piwo:
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Nie ma za co.
Nie ma jakiejś złotej zasady czym smarować zimering. Ja najczęściej do smarowania zimeringu stosuje to z czym dany podzespół pracuje. Czyli w tym wypadku smar ŁT4. Ale olej silnikowy czy do skrzyni też byłby dobry. No może złym pomysłem było by posmarowania starym przechodzonym olejem silnikowym. Choć pewnie w przypadku starego uszczelnienia które dobre czasy raczej ma już za sobą było by też rozwiązaniem.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ