Sąsiad

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

chyba jej nie miałem w spisie
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Sąsiad
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2019-03-28, 19:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Sąsiad »

No to jest kolejna w ewidencji :D
Dzisiejszy dzień spędziłem na aktywnościach biegowych, ale mimo lekkiego zmęczenia pozwoliłem sobie zdjąć przednie koła i rozkręcić jedna stronę zawieszenia. Z przewodów hamulcowych, tylko jeden się odkręcił, reszta się obcięła :grinser Nowe będę dorabiał z miedzi. Ustaliłem już gościa który wypiaskuje mi ramę, więc ten tydzień, po pracy cd. bebeszenia ramy. Czeszę również neta w poszukiwaniu oryginalnych metalowych błotników do 104.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Powrót do przeszłości - Syrena
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Za wszelką cenę odzyskaj czwórnik ten co leży przed ramą. Jest dość ciężki do zdobycia. Bo ma trzy wejścia M10x1 (raczej takie masz w 104) lub M10x1,25 (z takim spotkałem się tylko przy pompie 2 obwodowej) i jedno o inny skoku ale w formie NPTF czyli gwint stożkowy do montażu czujnika.

Co do przewodów miedzianych polecam zakup maszynki do zakuwania w/w przewodów oraz potrzebnych komponentów. Wychodzi taniej niż gdybyś kupił dostępne obecnie zestawy węży.

Co do metalowych błotników do 104 jest to ciężki temat. Jeśli coś się pojawia to najczęściej są to używane w bardzo złym stanie. A jeśli jest coś nowe to w cenie zaporowej. Ja od początku remontu mojej 104 trafiłem dwa razy na tylne błotniki i raz na jeden przedni. Przy czym za przedni krzyczeli tyle, że bez szukania kupujesz komplet do 105 i przerabiasz.

Co do przeróbki to z tyłem jest względnie prosto. Z przodem jest trochę gorzej ale też się da.
A co stało się z twoimi błotnikami? Może łatwiej odratować twoje? A może chcesz je sprzedać?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Sąsiad
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2019-03-28, 19:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Sąsiad »

Muszę Dawidzie zerknąć na ten czwórnik, bo nie bardzo teraz kojarzę jak to wygląda. Maszynke do zakuwania posiadam i będę oczywiście sam dorabiał. Mam trochę zaplecza narzędziowego, gdyż lubię amatorsko coś mechanicznie "popsuć" w wolnek chwili :grinser Jeśli chodzi o błotniki, to na tył posiadam nówki metalowe, obcięte już pod przeróbkę. Przód mam tylko ze cztery laminaty i nie mam pojęcia jak przerobić od 105, ale zanim do tego dojdę to trochę czasu minie, co nie zmienia faktu że będę takowych szukał. Na razie nadal rozkręcam osprzęt ramy, by może w przyszłym tygodniu oddać ją do piaskowania.

[ Dodano: 2019-08-05, 12:31 ]
By nie było że słomiany zapał, czy coś w ten deseń, Syrena, a właściwie podwozie powoli się remontuje i składa. Ponieważ mam mnóstwo innych tematów do roboty nie związanych z motoryzacją tempo nie jest szalone, ale do przodu. Cel na ten rok, zrobienie całego dołu do końca roku nie powinien być zagrożony.
Powrót do przeszłości - Syrena
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Sąsiad ,gratuluję ,fajna syrena....prawie tak fajna jak moja :lol: motonita i SUPER DAWID na pewno to potwierdzą :D A tak poważnie to piszesz że to 72 rok więc zapytam przy okazji ( remontuję też taką choć jak niektórzy piszą ,,odbudowuję"") czy twoja ma też mocowanie skrzynki bezpieczników w kabinie ?
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Sąsiad
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2019-03-28, 19:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Sąsiad »

Wszystkie Syreny są fajne :lol: Co do bezpieczników to nie mam pojęcia, gdyż całą instalację elektryczną przywiozłem w kartonie, wybebeszoną z budy przez poprzedniego właściciela
Powrót do przeszłości - Syrena
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Ale w kabinie powinno być po lewej stronie obok nagi mocowanie skrzynki bezpieczników. Przynajmniej u mnie jest i po kolorach wychodzi mi że to instalacja która w książce opisana jest jako ,, syrena 105 i 104 ze skrzynką bezpieczników typu FIAT "
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Sąsiad
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2019-03-28, 19:57
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Sąsiad »

Jutro postaram się zerknąć jak to u mnie wygląda.
Powrót do przeszłości - Syrena
ODPOWIEDZ