Rajdowa 104-ka

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

One właśnie w tym miejscu lubią się urwać - wada konstrukcyjna nie usunięta przez 25 lat produkcji. To nowe nie będą fabryczne tylko specjalnie zrobione ?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Gieroy pisze:Od Tomasza Curyło chyba można się sporo nauczyć jak jeździć Syreną.
Na oryginalnych felgach i oponach to nie ma co się dziwić. Ale rozumiem, że homologacja zabrania i nie wiele można ugrać.

Ale jak się zrobi negatywy, i da szersze felgi to już ciut lepiej.

Obrazek

Obrazek

Trzymając się ściśle homologacji to nie ma rajdowania, tylko pyrczenie, bo ani z motoru nie wyciągnie się 100koni, ani zawiasu się nie podłubie.
A szkoda, bo fantazja od dawna jest, trzy gaźniki motocyklowe, trzy membrany, trzy dyfuzory wydechowe, odchudzona buda i zawias ciut lepszy i można się bawić, ale to raczej nie w HRSMP
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

młody94_105l pisze:zawias ciut lepszy
Ta na zdjęciu to chyba ma zawias nie ciut ale sporo lepszy, zdaje się, że nie ma resora z przodu tylko pewnie jakieś Macphersony.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Daniel Żywczok
Posty: 12
Rejestracja: 2018-06-27, 12:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Daniel Żywczok »

Faktycznie homologacja syreny jest cieniutka.... to praktycznie opis seryjnej 104. Obowiązkowe jest wyposażenie bezpieczeństwa czyli klatka ,fotele i pasy. Regulamin dopuszcza też zastosowanie innych amortyzatorów bez zmiany punktów mocowania (bilstein z łady 2105)i bocznych szyb z plastiku, te zostały zastosowane bo oryginalne są trudno dostępne a poza tym plastik jest lżejszy :D
Opony vredestein sprint classic dają radę.

Zmiany nie mogą wpływać na osiągi, muszą być uzasadnione (brak części, duża awaryjność,bezpieczeństwo), opisane i zatwierdzone przez komisję techniczną pzm. Np. dwuobwodowy hamulec, ręczny hydrauliczny, cewki zapłonowe na nadkolu (fartuchu), inne (dłuższe) przewody zapłonowe, dodatkowy elektryczny wentylator chłodnicy...
Półosie będą dorabiane do zmienionego przegubu od strony koła, krzyżak przy skrzyni na razie zostaje.
Lepsza rdza niż plastik
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ja czekam z niecierpliwością na zdjęcia. Uwielbiał oglądać zdjęcia więc interesuje mnie każdy detal.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Daniel Żywczok
Posty: 12
Rejestracja: 2018-06-27, 12:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Daniel Żywczok »

Zdjęcia będą ;-) a tu filmik z rajdu śląskiego :
https://www.youtube.com/watch?v=FbnAxu7PsUw
Lepsza rdza niż plastik
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

No nie żle popierdala ! Kto z forumowiczów na swojej Syrence odważyłby się na takie uczestnictwo w rajdzie ? ŁAPKA W GÓRĘ ! :zdziwko
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Daniel Żywczok
Posty: 12
Rejestracja: 2018-06-27, 12:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Daniel Żywczok »

A tu parę fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lepsza rdza niż plastik
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Krótko Łał :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

.. no ja też jestem pod wrażeniem
To, co najważniejsze, jak Organizator podkreślał udział polskiego samochodu 8) i jak dziękował
Znam to też z rund MPPZ, i tak ma być :)
Natomiast odnośnie tej Syrenki: nie wiedzioeć czemu, ma kremową kierownicę i powiem szczerze, dosyć się to gryzie w ttym wnętrzu
Najlepiej jakby założyć czarną, a tą kremową.. do mojej setki (ma strasznie spękaną) :???:
Przy okazji nadmiar żywej gotówki wsparłby Tomka :wink:
W końcu wykosztowało tyle. . .

:idea:
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Piękna jest. Nie jedna syrena po remoncie tak nie wygląda.
Ma też kilka pytań.
Z którego roku jest ta syrena?
Czy ten kolor jest fabrycznym odcieniem?
Jaki jest kod tego lakieru na tabliczce znamionowej i we współczesnej produkcji?
Czy ta przejściówka zamiast fajki/gruszki układu chłodzenia jest oryginalna? Jeśli sam ją robiłeś to z czego ją dorabiałeś?

Kremowa kierownica była też montowana w pierwszych egzeplazach modelu 104. Ale wtedy też powinny być kremowe przełączniki na środkowym panelu.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Daniel Żywczok
Posty: 12
Rejestracja: 2018-06-27, 12:48
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Daniel Żywczok »

Syrenka jest z 1969 roku, została zbudowana z dwóch totalnych wraków z dużymi brakami w detalach. Kolor jest bliski oryginału (dobrany z panelu wskaźników bo reszta było wielokrotnie przemalowywana) ,biały dach trochę nawiązuje do początków rajdowych syren a poza tym mniej się nagrzewa co w rajdówce bez podsufitki troszkę poprawia temperaturę .
Przejściówka zamiast fajki to kawałek obudowy termostatu i odcinek grubego węża.
Kolorystyka detali wnętrza... zamontowane zostało to co było w dobrym stanie lub co udało się znaleźć stąd trochę niezgodności.
Biała kierownica....no cóż raczej Tomek jej nie odda, robi największy lans :D
Lepsza rdza niż plastik
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

SUPER.DAWID pisze: Czy ta przejściówka zamiast fajki/gruszki układu chłodzenia jest oryginalna? Jeśli sam ją robiłeś to z czego ją dorabiałeś?
.
Mój patent.
jako redukcja wykorzystany stary niesprawny termostat , jego fragment.
Kolanko zbrojone, współczesna produkcja.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Daniel Żywczok pisze:Zmiany nie mogą wpływać na osiągi
Ja tu widzę wiele zmian w stosunku do fabryki. Grube cewki napewno poprawiają osiągi.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

PYJTERSON nie do końca się z tobą zgodzę, że to twój patent. Może wykorzystanie części termostatu to tak,ale jak dokładnie przeglądniesz dużego Glinkę to tam znajdziesz zdjęcie, gdzie w syrenie 104 jest zastosowana podobna przejściówka fabrycznie. Jednak nigdy jeszcze oryginalnej przejściówki nie widziałem.

W temacie koloru pytałem gdyż wygląda bardzo podobnie jak moja 104 i myślałem, że znasz numer z tabliczki znamionowej (u mnie są rozbieżności) i numer obecnej produkcji (chciałem uniknąć problemu z dorabianiem koloru nijakiego z kosmosu).
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ