S-31 w motocyklu

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Gdzieś czytałem w pożyczonym ŚM, że w PRL we Wrocławiu gość, zrobił ,,Harleya" z silnikiem V4 i wszytko robił na oko bez metra. Tak, że wszytko się dało jak się chciało.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

"Motocykl" zeszmacił się pierwszy i sprzedali się "Motorrad"owi niemieckiemu. Teraz tylko tłumaczą teksty Niemców. Świat Motocykli przestałem kupować gdzieś koło 2004 roku. W starych numerach (a mam ich sporo) było dużo fachowych rad, fajnych materiałów o technice, przeróbkach, konstrukcjach itp. Dziś - chłam na poziomie szkoły podstawowej. Szkoda na nich tych paru złotych. Poziom zamiast się poprawiać to leci w dół.

[ Dodano: 2017-09-11, 21:39 ]
Do tego cały czas nawiązuję, że w 1976 taka przeróbka to był wyczyn - no i jeszcze z dwusuwem od samochodu.

[ Dodano: 2017-09-11, 21:41 ]
Mam materiał o tym motocyklu - też w ŚM.
Facet budował go coś 20 lat a kiedy skończył na jesień i już się cieszył na przyszły zezon - nie doczekał....

[ Dodano: 2017-09-11, 21:44 ]
Dziś często demonizuje się PRL i ci, którzy sami nie pamiętają wierzą, że milicja tylko biegała i pałowała niewinnych przechodniów po mieście a ludzie umierali z głodu i chodzili goli bo nic w sklepach nie było. Dopiero w 89tym koszmar się zakończył a UE przyniosła nam wybawienie i upragnioną wolność :D no niestety żadne z tych twierdzeń prawdą nie jest.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Świat Motocykli przestałem kupować gdzieś koło 2004 roku. W starych numerach (a mam ich sporo) było dużo fachowych rad, fajnych materiałów o technice, przeróbkach, konstrukcjach itp. Dziś - chłam na poziomie szkoły podstawowej. Szkoda na nich tych paru złotych. Poziom zamiast się poprawiać to leci w dół.
Zgadzam się w 100%, był np taki fajny cykl artykułów "Talenty na patenty", albo coś takiego i od cholery ciekawych porad, a teraz to dno. Uważam, że poziom obniżył się wraz ze zmianą redaktora naczelnego.
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Wszystko zżera komercja. Wiedza, fachowość - to się dziś nie sprzedaje. Teraz tylko palenie gumy i jazda na jednym albo drugim kole. Dziś choćby człowiek wiedzą i mądrością wszystkich przewyższał, to nie zaistnieje bo pobije go na łeb na przykład koleś, co na golasa Marszałkowską na motorze się przeleci. Zaraz będzie w wiadomościach i w "dzień dobry TVN", wywiady, okładka w "Motocyklu" zaproszenia na zloty, oferty reklam - pełen sukces. Kogo obchodzi jakaś mądra porada czy fachowy materiał techniczny. Taki świat...
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Tutaj jest motocykl z s31 :p https://youtu.be/yM80jrppqCM
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Eee
Trajka się nie liczy 😈
W dodatku bez hamulców 😎
motomania na luzie
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

:) popieram, trajka to nie motocykl. W dodatku gość dla zabawy dospawał przód od motocykla żeby się powyżywać na wsi. Zwyczajna wioskowo-amatorska chałtura :)
ODPOWIEDZ