Syrena R20 - 79'

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Syrena R20 - 79'

Post autor: gazela »

Cześć.

W ubiegłym roku zakupiłem w okolicach Garwolina Syrenę R20. Stała w suchej, przewiewnej stodole od lat 90tych..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po dopełnieniu formalności, nadszedł radosny moment wypchnięcia i transportu :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Frania gratis :D

Obrazek

Potem Rka przeszła gruntowny remont mechaniczny. Bez żadnych kompromisów wymieniłem masę części czy wręcz całych układów na nowe..Nowe opony, dętki, felgi malowane proszkowo, koła wyważone, kompletny nowy układ wydechowy, nowa instalacja hamulcowa, paliwowa ( zbiornik, przewody, gumy) , cewki, świece, przewody wysokiego napięcia, pasek klinowy, akumulator (gwarancja), wszystkie przewody gumowe w komorze silnika plus cała masa innych, reperaturka pompy hamulcowej, wszystkie linki, reflektory, lampy tył, wymiana oleju w skrzyni, wiele nowych elementów zawieszenia jak półosie, czopy, łożyska, szczęki, przeguby itp

Obrazek
Obrazek

Obecnie Syrena jest zarejestrowana na białych tablicach, ma przegląd i jest ubezpieczona.
Niestety ma tylko dwa miejsca w kabinie :> co jest powodem domowych awantur reszty rodziny.. Ach te Syreny Bosto...

Obrazek

U tapicera z Lublina dorobiłem nowe boczki i komplet dywaników. Jeszcze nie zamontowane T_T .. Kupiłem wreszcie spinki, więc powinno się to niedługo udać.

Syrena od czasu do czasu robi kilkadziesiąt km po Warszawie i okolicach.

https://drive.google.com/file/d/0B0IjdX ... sp=sharing

Jako ciekawostkę powiem, że ubiegłej zimy stała kilka dni na kilkunastostopniowym mrozie i bez problemu odpaliła..
StreetDemon
Posty: 20
Rejestracja: 2011-03-18, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: StreetDemon »

Bardzo ladna Rka szkoda ze moja nie jest w takim stanie, chyba jakis czas temu stala na allegro? Główny minus dla mnie to 2 miejsca w kabinie
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Masz rację, ogłoszenie znalazłem w necie, chyba na Olx. Zawsze podobały mi się eRki ale faktycznie mam problem z miejscem w kabinie. Dlatego wystawiłem ją na sprzedaż. Gdy ją sprzedam to chciałbym nabyć Bosto..

Kilka zdjęć z toru FSO i biura przepustek .. Brzydkie kaczątko i jej piękna, starsza siostra.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2017-07-09, 14:40 ]
PS.

Sprzedam zabytkową Zafirę 1.8 LPG z 1999 roku ze zdjęcia powyżej.. Idealnie nadaje się do holowania lawety z zakupioną Syreną..

:grinser

[ Dodano: 2017-07-24, 23:31 ]
Syrena pojechała do muzeum GRYF niedaleko Wejherowa.. Będzie jej tam bardzo dobrze, pewnie się nie spodziewała w jakim towarzystwie i w jakich warunkach przyjdzie jej spędzic resztę swojego motoryzacyjnego życia..

http://muzeumgryf.pl/

Polecam zdecydowanie wszystkim to miejsce.. co tam się wyrabia to ludzkie pojęcie przechodzi.. rozmach i pasja właściciela są imponujące.. mam nadzieję naskrobać w niedalekiej przyszłości parę słów i wrzucić parę zdjęć.

Wracając do tematu Syreny. Niedługo dostanie nowe przednie błotniki, nowy lakier i plandeką.. Będzie cieszyć oko zwiedzających i zapewne wyjedzie z hali nie raz, nie dwa.. jak wszystkie tam mieszkające sprzęty..
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Syrena pognała o własnych siłach ponad 400km aż pod Gdańsk .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Pewnie jakiś świetny mechanik ją robił.. :>
ODPOWIEDZ