Jakaś dziwna 105...

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

DizzyX pisze:Dokładnie, zwłaszcza, że sprzedający sam pisał mi o tym, że ściągał błotnik i "robił" nadkole, więc siłą rzeczy musiał wiedzieć co tam się dzieje i nie może wykręcić się niewiedzą w tym temacie.
No i zrobił. Dla KIEROWCY zrobienie, to zasmarowanie "minią" domowej roboty, bitexem i zalanie olejem. Dla Seby od Skody tak samo. Zasmarował - "zabezpieczył" i jeszcze silikonem "zabezpieczył". I jest zrobione.
Życzę oczywiście powodzenia, ale moim zdaniem będzie trudno. Jak się uda i sprzedający się przestraszy to odda z 200 PLN.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

No proszę Cię ====zobacz co teraz napisałeś:
Wymianę łamiącej się belki na zakonserwowaną zdrową używkę porównujesz do zaklejania dziur silikonem i bitexem.
Rzeczywiście ma to sens :P
A co niby miałem wykonać formę i odlać ze złota? Wtedy byłoby dobrze?

Tą minią domowej roboty kiedyś malowano m.in. konstrukcje stalowe i maszyny rolnicze, kadłuby łodzi. Nic innego nie było bo nic innego nie było potrzebne. Były to jeszcze czasy przed obecnym zidioceniem, kiedy farba rzeczywiście miała chronić przed korozją a nie być ekologiczna i biodegradowalna po 3 latach.
Są na to świadkowie, są na to dowody, chociażby relacje ludzi przeprowadzających remonty samochodów. Które miejsca są zwykle całe i b. trudne do oczyszczenia ze względu na grubą skorupę? Minia ołowiana.

Zakładanie używek to norma. Często robią tak nawet mechanicy. Belka ze szrotu swoje zadanie spełnia, nowa właścicielka ciągle jeździ.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Wiem co napisałem. Napisałem, że założyłeś starą belkę zasmarowaną jakimś lepiszczem bez atestów :) Mówisz, że jest super zrobione a ja mówie, że to druciarstwo. I co na to sąd?
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Yanosik pisze:a ja mówie, że to druciarstwo.
Zakładam, że Kolega szanowny NIGDY ale to NIGDY nic nie naprawiał elementami ze szrotu/chińskimi zamiennikami? :)
Co z tego, że założysz nowy wahacz czy belkę oryginalną Fiatowską skoro cała reszta ma ponad 20 lat? Zdrowa używka z młodszego samochodu [Sej] i tak jest lepsza niż skorodowany oryginał, który łamie się w pół ----- to jasne.
Poza tym oryginał jest tylko pomalowany proszkowo a ja wszystkie takie części dodatkowo oczyszczam druciakiem, ubytki farby miniuję, całość pokrywam bitgumem a od środka wstrzykuję fluidol i zalewam olejem.
Tego nawet fabryka nie robiła.
Także wy mnie się tu nie czepiajcie obywatelu Yanosik :grinser :devil3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Yanosik, no jednak jest różnica między wstawieniem do starego samochodu używanego, sprawnego i zabezpieczonego elementu, a położeniem biteksu i silikonu na korozję, jednocześnie mówiąc, że elementy zostały z korozji oczyszczone, naprawione i zabezpieczone, bo jest to ewidentnie oszustwo.


Czy coś ugram? Nie wiem :) ale auto tak czy siak robię, bo co mam zrobić, zezłomować? :)
Zresztą dyskusja dyskusją, ja prędzej chciałem pokazać do jakiego stopnia perfidni i chamscy są ludzie. Kurcze, no ja jestem człowiekiem raczej uczciwym i po prostu nie pojmuję jak można robić sobie z gęby cholewę, żeby wziąć parę stówek więcej za auto, jednocześnie wiedząc, że jesteśmy zarejestrowani np. na tych samych forach i prawdopodobnie mamy jakichś wspólnych znajomych... ;)
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Tym bardziej dobrym zwyczajem onegdaj było podawanie na takich właśnie forach informacji, kto okazał się takim "rzeźbiarzem", żeby ostrzec innych na przyszłość. Tym bardziej, że sprzedający przegiął po całości... :shock: :evil:

O tyle, że sama Skodzianka to bardzo fajne autko i jeszcze Ci się odwdzieczy za dobrą opiekę :ok3 :piwo:
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

My tu gadu gadu a tu reparaturki przyszły i trzeba działać!

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Byle do przodu :ok3
motomania na luzie
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Przód prawie że skończony

Obrazek Obrazek

Oczywiście na ten moment słupek jest już również wstawiony. Ale te reparaturki okazały się koszmarem, tzn i tak oszczędziły kupę czasu rzeźbienia ich samodzielnie, ale że tak powiem... "nie do końca pasowały" :P

Podłoga też ogarnięta, nie było takiej tragedii jak myślałem.

Teraz znajomy od poniedziałku zabiera się za tył, po następnym weekendzie myślę że będę już składał całość...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Nie miała / nie będzie miała żadnych plastikowych nadkoli?
Trochę szkoda, żeby cały syf leciał do wnętrza błotników.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

KIEROWCA pisze:Nie miała / nie będzie miała żadnych plastikowych nadkoli?
Miała i będzie miała :)
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

mam pierścienie, łańcuch rozrządu z kołami, i silniczek spryskiwacza. Jakby co to wal na priv.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a setka nie miała :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Generalnie Skoda wyspawana, zakonserwowana i "się składa".

Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo uszczelnione wszystkie spawy itp.
Muszę jeszcze uszczelnić te miejsca, gdzie wchodzą rurki odpływowe z podszybia. Generalnie to jest jakieś dzikie miejsce, wymieniłem odpływy na nowe, jest lepiej, ale i tak się poci...

No i wymieniłem dzisiaj uszczelkę drzwi na nową, zrobiłem trochę zabawę "jak za starych czasów" i zastosowałem uszczelkę od Malucha. Jest odpowiednia na długość (trzeba skrócić normalnie, myślałem że jednak będzie za krótka) i ładnie leży, no i nie przecieka jak stara uszczelka. Wymienię jeszcze w drzwiach kierowcy, w tylnych na razie nie ruszam bo nie ciekną ;)

Ale generalnie stwierdzenie, że Skoda jest autem deszczoszczelnym jest jak najbardziej trafne i ciężko opanować wlewanie się wody do środka :D

Teraz czekam jeszcze na zderzaki (były odnawiane) i składam :)
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

nigdy mi się ta skoda nie podobała, miałem taką kiedyś w mocno syfilitycznym stanie, ale na tle współczesnych aut wygląda nieźle. :grinser
ODPOWIEDZ