Jawa TS 350 będzie grana.

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Jawa TS 350 będzie grana.

Post autor: Cinek »

W sumie to nie ja powinienem się chwalić, tylko siostrzeniec...

Nakręciłem młodego, przeglądałem z nim OLX i inne portale. Cel - znależź motocykl do dłubania na zimowe wieczory, na którym młody będzie szlifował mechanikę, lakierke itp. pod moim okiem i z moim instruktażem.

Budżet - jak na dwudziestolatka przystało - bardzo ograniczony...Owszem są fajne sprzęty, ciekawe i dużo starsze ale albo stan mało ciekawy i nie udźwignie kosztu, albo cena to zakładane pieniądze na start razy 2 albo i trzy....

No to w końcu znalazłem tą nieszczęsną Jawę i ją przyklepałem dla młodego. :D Młody zadowolony! o_O o_O :faja

Jeśli wszystko ułoży sie ekstra po naszej myśli, to w tym tygodniu ją przywlokę do swojego garażu (będzie trzymana u mnie - bo on nie ma warunków) więc spodziewajcie się kolejnego wątku jednośladowego by Cinek (młodego postaram się wkręcić w to forum ale nie wiem czy sie uda).

No to czym sie chwale, zapytacie. Ano tym, że udało mi się "zawirusować" młodego jakąś pasją i mam nadzieję, której będę się kurczowo trzymał, że ta pasja się rozwinie...Dane mi było pracować z młodzieżą, nastolatkami, i wierzcie mi lub nie, co rocznik młodszy to gorsze młotki..Bzdury w głowie, robota na ostatnim miejscu.
No. To se pogadałem. Trzymta kciuki by młodego zapał nie opuścił a wręcz rósł w siłę. :D
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2529
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

A więc do dzieła ! :ok3
Cinek przy okazji przyślij mi dokładne zdjęcia tego zbiornika - nie jest on od hydroforu ? i dokładne wymiary ! :majk
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Choroba zatacza coraz większe kręgi :ok3
Czekam na fotki
Powodzenia
motomania na luzie
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2529
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Tak, to jest choroba zakażna ! :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ech jawa..... zjeździłem 638.1 pół świata. To dobry motocykl. Do tej pory stoi w garażu. Jakby co służę pomocą
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

D00pa panowie, tyle z tego wyszło.
Pojechaliśmy, straciliśmy sporo czasu czekając na Pana Właściciela, zaprowadził nas do tego TS'ki.
Dobrze że kiedyś miałem identyczny motocykl bo łatwo było mi go ocenić, a oceniłem go po szybkich oglądzinach jako ZŁOM. Nastawiałem się na bazę do remontu ale w tej maszynie czego by nie dotknąć, sypało się, nadawało do wymiany albo zwyczajnie brakowało.

Dla ciekawych i ku przestrodze link do ogłoszenia --> https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-moto ... 0660fe2eba
Ostatnio zmieniony 2017-01-24, 15:05 przez Cinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Popraw link
Ile wołał za te zwłoki?
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Link poprawiony.
1000 zł, zszedł do 800 po oględzinach byłem zdecydowany dać 600-650 bo to szrot bez papierów ale i stan ogólny tragiczny, wierzcie mi. Po minutowym namyśle i wnikliwszych oględzinach zdecydowałem że nie ma co targować, odpuszczamy niezależnie od wszystkiego.
W tym samym czasie niedaleko gość sprzedał podobna Jawę za 1200 z papierami wiec na start dużo lepsza opcja, niestety spóźniliśmy się o dosłownie 5 minut.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Trzymam kciuki
Coś się trafi 😁
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Bardzo podobnego trupa , tyle że rozebranego kupiłem że 3 lata temu zarejestrowanego i opłaconego za 150zł.wsadziłem w niego 40 razy więcej, ale jeździ się super
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Kozichwost pisze:Bardzo podobnego trupa , tyle że rozebranego kupiłem że 3 lata temu zarejestrowanego i opłaconego za 150zł.wsadziłem w niego 40 razy więcej, ale jeździ się super
Kurczę, za 150 zł z kompletną dokumentacją to bym dał za samą ramę choćby, poważnie. Wiem po ile teraz cenią się złomy z papierami - szok można przeżyć.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Ja też wziąłem tylko dla tego, że cena czyniła cuda. Później okazało się, że kartery tak zbite młotkiem, że popękały, wał zamordowany, cylindry po trzecim szlifie zatarte i tak dalej..... co zabawne na sprawnym liczniku przebieg 18 tyś...
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Młody dał sygnał by na razie dać na wstrzymanie, jak mu się sytuacja wyklaruje to dalej startujemy z poszukiwaniami w lutym. Za to możliwe, że będziemy szukać za większą kwotę i ciekawszych sprzętów. :ok3
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

na poczatek znajdz MU komarka pedałowca,lub cos innego jawkę mustang itp
wtedy dopiero zobaczysz jego zapał i chęci
zrobi to dobrze [ :ok3 :piwo: ]
zaniecha projektu to chociaz kasy nie utopi
kombi
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

kombi pisze:na poczatek znajdz MU komarka pedałowca,lub cos innego jawkę mustang itp
wtedy dopiero zobaczysz jego zapał i chęci
zrobi to dobrze [ :ok3 :piwo: ]
zaniecha projektu to chociaz kasy nie utopi
Za stary koń na takie pierdziki, szukamy czegoś od 125 cm3 wzwyż. :ok3
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ