Książka "Małolitrażowe samochody pupularne" S. Drą

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
Dawids
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-11-09, 12:47
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Książka "Małolitrażowe samochody pupularne" S. Drą

Post autor: Dawids »

Na rynku wydawniczym pojawiła się książka Sławomira Drążkiewicza o małolitrażowych samochodach popularnych, w których duża część poświęcona jest Syrenie. Opisana jest historia powstania Syreny (kontynuacja artykułów z "Automobilisty" o początkach Syreny), projektach modernizacji (płyta podłogowa, silniki rodziny 700), opisane są przedprototypy Alfa, Beta, Delta i najciekawszy wg. mnie punkt książki - rozdział o Syrenie 110. Bardzo dużo niepublikowanych wcześniej fotografii i rysunków konstrukcyjnych. Jedyny minus - książka opisana językiem technicznym (dla niektórych może być ciężka do zrozumienia), nie ma wspomnień, cytatów konstruktorów i powiązań z teraźniejszością (co przetrwało do dnia dzisiejszego). Ogólnie polecam bo wnosi dużo nowych informacji o Syrenie. Oby więcej tego typu publikacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

A ile stron jest o syrenie? (całość to 130 stron)
To w FSO robiono czy rozmyślano o innych niż syrena małolitrażowych?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Gdzie ją można kupić?
Dawids
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-11-09, 12:47
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: Dawids »

Więc w zasadzie to cała książka jest o Syrenie, bo pierw jest rozdział o projektowaniu Syreny, później założenia modernizacji Syreny (płyta podłogowa), makieta samochodu popularnego FSO, kolejny rozdział jest o autach popularnych z BKPMot (Alfa, Beta, Delta, trochę o Smyku) i rodzinie silników 700 i na końcu rozdział o Syrenie 110. Książkę kupiłem na allegro, około 30 zł, bardzo fajny prezent na święta.
Syreniarz@1694
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-07, 18:38
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Syreniarz@1694 »

Trzeba zakupić do swojej kolekcji książek! jak to dobrze być na waszym forum i dowiadywać się takich rzeczy :D
" Bo to coś więcej niż pasja..."
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

Ja już tez ją mam. Ciekawa jest
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Syreniarz@1694
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-07, 18:38
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Syreniarz@1694 »

czyli warto poświęcić 35zł ? :)
" Bo to coś więcej niż pasja..."
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Syreniarz@1694 pisze:czyli warto poświęcić 35zł ? :)
Ja już poświęciłem sporo więcej niż 35 bo uznałem, że warto. Ale jeszcze nie mam jej w ręku. Za to za przemyślenia p. Szczerbickiego nie dam złotówki.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

książka warta swoich pieniędzy dla kogoś, kto lubi historię Syreny. Uwaga kol. Gieroy n/t "przemyśleń pana Szczerbickiego" jest nie na miejscu.

Raz: Przede wszystkim, nie o tym jest temat.
Dwa: książka o której mowa jest wartościową pozycją, autor wyrzekł się większości subiektywizmu, z którym spoglądał na kwestię syreny we wcześniejszych publikacjach.
ODPOWIEDZ