'96 Polonez Caro Minus GLI

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

'96 Polonez Caro Minus GLI

Post autor: KIEROWCA »

Howgh!!!

No i tak po niezliczonych perypetiach wróciłem na drogę cnoty i w dniu dzisiejszym zajechałem na parking zielonym Caro GLI jak prawdziwy proletariusz Obywatele i Towarzysze :devil3
Poldka kupiłem za cenę odsprzedaży Alfy z kończącym się przeglądem i OC także wyszło mi praktycznie jak zamiana.
Zgadnijcie tylko z którego bardziej się cieszyłem w dniu zakupu :) Nawet jej przez cztery miesiące nie przerejestrowywałem bo nie ufam tym elektronicznym wynalazkom, no ale dałem się namówić braciszkowi BYŁEJ, że to dobre wozy, Mariuszek a nie myślałeś o Alfie :>
No właśnie BYŁEJ heheh :wpysk
Stało się tak po części dlatego, że nie mogłem znaleźć Łady ani 125p w uczciwych pieniądzach na chodzie...
A po części tradycja z Polonezami w naszej rodzinie sięga roku '83 kiedy to mój ojciec kupił Borewicza. Później czerwoną przejściówką jeździł do końca życia brat mojej Babci.

Auto po pierwszym właścicielu, od córki i zięcia. Na wyposażeniu hak, bagażnik dachowy, narzędzia, blokada skrzyni, chlapacze FSO, halogeny, alarm, reklamówka części -migacze, pływak, dwa komplety kluczyków, cylinderki.
Przebieg 78.000, nigdy nie był zagazowany.

Teraz do roboty:
===ręczny;
===zaprawki na nadwoziu: głównie ranty błotników, doły drzwi;
===kupić gaśnicę;
===bursztynowa;
===pasek antistatic

Fotki jeszcze z ogłoszenia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotki "historyczne":

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:::Robole w pracy oczywiście powiedzą wieśniak Polonezem Caro zajechał... :jupi:
>
>
>
Mam ich we d... :D

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 10:19 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Ładny :) Gratulacje zakupu :)
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Nie nerwujsia tawarszcz :P
Poldolot fajny a reszta to detal.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Wizualnie niezły ! Reszta wyjdzie w praniu ! Ale musisz być dobrej myśli !
Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony ! :majk
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

Sentyment? Do Poloneza? Mój stary miał przez 12 lat Borewicza MR83 jedynego takiego zobacz, którym wyjeżdżał z garażu kilka razy do roku. Sprzedając stwierdził nigdy więcej tego gówna. Polonez to szczyt tandety i kanciasto-plastikowego kiczu lat 80. Mokasynów, Commodore, tandetnych kaseciaków, owłosionych kroczy. Pamiętam z tego wozu tylko i wyłącznie deskę rozdzielczą ulepioną ze smoły, rozgrzaną ceratową tapicerkę, gumową kierownicę nie przylegającą do swojej obręczy, większość podróży z przerwami na rzyganie.


Znowu rozdwojenie jażni daje znać o sobie? :zdziwko To Twoje słowa skopiowane z innego tematu...
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Doktor Yekyl i
Mister . . . . . :smiech
motomania na luzie
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

a czego nie szukal na metalowym podszybiu i z gazem :-))

dziisaj sie ich naogladalem na 65 rocznicy fso- ojej az mi ich na 10 lat zaduzo
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Obywatel Tomek jak zwykle niezawodny hahahahaaaa :devil3 :lol: :D

Za to Cię lubię men :)

Jak sam zauważyłeś opis dotyczy kryzysowego modelu MR83 w odniesieniu do Borewiczów wystawianych za milion pięćset sto dziewięćset jedyny taki zobacz dla konesera. Także Wy mnie tu Towarzyszu nie wybierajcie słów z kontekstu ====ładnie to tak?
Nie oszukujmy się ==== te wozy nie są tyle warte.

Jeśli zaś chodzi o Caro ===wóz pamiętający konstrukcyjnie czasy PRL jednak wciąż do wyrwania w rozsądnych pieniądzach ====bierę dwa!!!!!! :dresiarz
Wolę to od Gulfa III ulepionego ze szpachli z fotelami wypierdzianymi przez bogatego Niemca który płakał kiedy sprzedawał, do granicy gonił i w ogóle.

Także ====sentymentu jako takiego nie ma, żebym kiedykolwiek dał za Poloneza więcej niż kwotę czterocyfrową. Ale przynajmniej były w rodzinie to jest mi znany.

Peace :ok3

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 10:22 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Zwracam honor Towarzyszu proletariackiej niedoli!
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

To auto do Ciebie pasuje. tak.
Qbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2015-06-14, 01:54
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Qbek »

Gratuluje zakupu oby służył wiernie... Ja tam złego słowa na poloneza nie dam powiedzieć. Teraz możesz nawet na Złombol prawilnie pojechać!
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Po pierwsze abimex, po drugie Abimex, po 3, wywal kata, wstaw zwykły, oraz tylny od borewiczato zyska trochęmocy :)

kolejna rzcz, maszlucasy :D

po 3, był już na netach z 3 lata temu, jak szukałem polda do jazdy, wtedy był za 4 tysie, widocznie potrzebował czasu :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Masz w planach używać go zawsze, inwestować , wymieniać i remontować. Czy tylko do granicy opłacalności?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

właśnie teżmnie to suchy ciekawiło .... czy bedzie jak z cienkim... skonczy sie i na złom
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Równierz Gratuluje :D Podobny jest w okolicy ale nie sprzeda za Chiny Ludowe,gory zlota,ani nie zamieni za nowego Passata(to akurat zart z Passatem)Piekny stan na czarnej blaszce,przebieg nie pamietam jaki ale miedzy 60-70 tys .Czysty,zadbany tylko dwoch wlascicieli rok produkcji 95.Jeden wlasciciel od nowosci czyli 95-97 od 97 do dzis drugi.Caro kolor taki jak twoj wyposazenie identyko ! (byly by dwa na forum :ok3 )Rozmowa wyglada tak,NIE SPRZEDA,NIE BEDZIE ROBIL,TRZYMA W GARAZU,NIE JEZDZI WCALE.oplaca robi przeglady,pucuje i utrzymuje w stanie perfekcyjnym,tlumik,opony,wnetrze,wszystko salon FSO.Rodzina,syn,corka czy tam kto ogolnie jeszcze bo rozmawialem z reszta rodziny.Maja to auto w pewnej czesci ciala.Zona glownie, poniewaz nowy samochod kilkuletnia chyba KIA pod domem w zime.Najlepsze jest to ze pokaze chetnie Polonezika,nachwali,odpali itp bardzo fajna rozmowa mily czlowiek nie zaden gbur,prostak czy chami no i na tym koniec rozmowy o sprzedazy.Zadne pieniadze nic.OSOBISCIE SZANUJE TAKICH ORAZ SZCZERZE PODZIWIAM ! Okolo 10-15 lat temu takie sztuki w takim stanie utrzymania wlasnie Poloneza,Fiata,łady,hurtem lecialy za 300-500 ew szly na zlom bo to bylo takie nic,ew standard ktos zmarl co kochal i dbal.Ten gosc sie uparl na swoim,odparl mode na zmiane samochodu mimo prosby,grozby i lamentu okolicznego oraz rodziny.Efekt kilkuetnia Kia pod domem w zime.Oraz w powazaniu dalekim zdanie co mowia.RESPEKT :P

[ Dodano: 2016-11-07, 20:52 ]
PS;Towarzyszu KIEROWCA cieszymy sie razem z toba ze pozbyles sie tej imperialistycznej Alfy Romeo.Wytworu zgnilego zachodu.Zaprojektowanej specjalnie zeby utrudniac zycie ludowi pracy w postaci zaprojektowanych specjalnie usterek oraz ciaglych przymusowych wizyt w aso na wymiane nierozbieralnych elementow.Cieszymy sie i serca nam sie raduja ze wyrob rodzinnego przemyslu motoryzacyjnego wybrales.Lud pracy w pocie czola budujacy przez pokolenia rodzinna marke FSO zasluguje na uznanie.Prostota funkcjonalnosc dla ludu,ceniacych komfort oraz wygode przeprowadzanych samemu napraw.Towarzyszu KU CHWALE OJCZYZNY I WIELKIEJ POLSKI LUDOWEJ !!! :piwo: :grinser
Ostatnio zmieniony 2016-11-07, 21:29 przez Pasjonat87, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ