Orginalna umowa kupna sprzedazy z lat 70tych PRL orginal

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Orginalna umowa kupna sprzedazy z lat 70tych PRL orginal

Post autor: widelec77 »

Witam
Otrzymalem ostanio duzo priva o prosbe o udostepnienia orginalnej umowy kupna sprzedazy z czasow PRL w celach kolekcjonerskich :D
Przepraszam nie zawsze mam czas,ale prosze oto kopia orginalu z 1977 roku,tak sie wtedy pisalo umowy bez zadnych PESEL itd
Jeszcze mnie wtedy na swiecie nie bylo :D
Obrazek[/img]

Ps jestem wlascicielem tego auta obecnie
Ostatnio zmieniony 2016-09-18, 11:21 przez widelec77, łącznie zmieniany 2 razy.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

bez nr PESEL?
Ja miesiąc temu sporządzałem umowę sprzedaży pojazdy bez nr PESEL i nie było żadnego problemu.
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

Tak? :zdziwko ,a byles w WK juz z nia?Ten post jest tylko i wylacznie w celach informacyjnych,kolekcjonerskich :D
Mozecie wklejac umowy z czasow PRL jak chcecie
Ale i tak tu nic nikt nie wklei na 99%...................................................................

Ja jestem rodowitym scyzorykiem haha
Ostatnio zmieniony 2016-09-18, 00:18 przez widelec77, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

musiesz teraz miwec pesel, a kiedyś musieli swiadki być

[ Dodano: 2016-09-17, 22:32 ]
musiesz teraz miec pesel, a kiedyś musieli swiadki być
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

No pewnie, auto już na twardym dowodzie śmiga (mojej siostry i dlatego się nie chwalę w dziale "Auto na co dzień", czy jakoś tak).
Wystarczy nr dowody osobistego, i niech sp......
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

A widzisz na mojej umowie nr dowodu czytaj twoj czip?
Po numerze dowodu Cie znalezli i dali sobie spokoj.ale normalnie bez PESEL nie przechodzi
Ostatnio zmieniony 2016-09-17, 22:38 przez widelec77, łącznie zmieniany 1 raz.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Nie, ale jaki jest problem?
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

Umowa w celach kolekcjonerskich :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

OK, to inna sprawa. :ok3
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Widelec pisze:No pewnie, auto już na twardym dowodzie śmiga (mojej siostry i dlatego się nie chwalę w dziale "Auto na co dzień", czy jakoś tak).
Wystarczy nr dowody osobistego, i niech sp......
zgodnie z KC numer dowodu nie stanowi, stanowi numer pesel, i skoro WK Ci ją przepuściło znaczy że złamało prawo :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

Bo zaraz ja usune i tyle kazdy skorzysta :D :D :D :D
ps.widelec powinien byc tylko jeden :D :D :D orginal z Kieleckiego,zartuje :D :D :D :
Ostatnio zmieniony 2016-09-19, 17:34 przez widelec77, łącznie zmieniany 2 razy.
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Nie do końca zgodzę się z Tobą motonita, w szczególności odnośnie tego, że WK złamał prawo.
Dowód osobisty jest dokumentem, który potwierdza tożsamość, a komparycja umowy ma zostać tak skonstruowana aby można było stwierdzić, że dany Kowalski to ten właściwy Kowalski. Komparycja jest tą częścią umowy, aby w sposób możliwie najbardziej dokładny opisać kto zawiera tą umowę i aby osoba czytająca tą umowę nie miała co do tego żadnych wątpliwości.
Tylko jeden Kowalski może mieć dowód osobisty o danym numerze, a zatem nikt inny nie może się posłużyć tym dokumentem w celu potwierdzenia swoich danych osobistych. W dowodzie osobistym jest wpisany m. in. indywidualny nr PESEL. Jeśli zatem wpisuję w komparycji umowy, że ja to ja i legitymuję się konkretnym dokumentem, który potwierdza moje dane osobiste, to wszystko jest OK.
O którym przepisie KC piszesz?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Kodeks cywilny jasno definiuje zasady zawierania umow cywilnoprawnych. Numer dowodu mozesz wpisac ale musisz wpisac tez numer pesel, dlaczego? Numer dowodu sie zmienia, numer pesel juz nie.
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Ale raz wpisany do dowodu numer PESEL też się nigdy nie zmienia (poza dosłownie kilkoma bardzo szczególnymi wyjątkami jak np. zmiana płci). W każdym dowodzie osobistym, który będziesz miał wydany będzie wpisany za każdym razem ten sam numer PESEL.
Poza tym mam pytanie jak ktoś weźmie umowę, w której nie wpiszesz numeru dokumentu poświadczającego tożsamość to skąd będzie wiedział, że osoba wpisana w umowie to o Ciebie chodzi? Bo wyrecytujesz numer PESEL???
Dlaczego policjant legitymujący osobę np. podczas zatrzymania, zwraca się o udostępnienie dokumentu poświadczającego tożsamość, a nie prosi o podanie numeru PESEL?
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Widelec pisze:Dlaczego policjant legitymujący osobę np. podczas zatrzymania, zwraca się o udostępnienie dokumentu poświadczającego tożsamość, a nie prosi o podanie numeru PESEL?
Bo w dokumencie tożsamości ma podany numer PESEL.
Widelec pisze:Poza tym mam pytanie jak ktoś weźmie umowę, w której nie wpiszesz numeru dokumentu poświadczającego tożsamość to skąd będzie wiedział, że osoba wpisana w umowie to o Ciebie chodzi? Bo wyrecytujesz numer PESEL???
Z dokumentem tożsamości można (należy wręcz) sprawdzić poprawność danych i ewentualnie "po fotce" czy jest to dana osoba. Samym "wyznacznikiem" identyfikacji jest PESEL, bo tak jak napisał motonita:
motonita pisze:Numer dowodu sie zmienia, numer pesel juz nie.
PESEL masz niejako "na stałe", i owszem, jest on wpisany do Dokumentu Tożsamości, ale sam numer Dokumentu Tożsamości może się zmienić - wystarczy że Dowód Osobisty się przeterminuje i przy wyrobieniu nowego ma on już nowy numer.

Dlatego na umowach cywilnoprawnych może być podany numer Dokumentu Tożsamości, ale POWINIEN być wpisany numer PESEL, bo niejako numer PESEL w sposób jednoznaczny identyfikuje daną osobę.

Dodatkowo powiem Ci, że jeżeli mieliby wyszukiwać Cię w jakiejkolwiek sprawie, to będą szukać właśnie po PESELu, bo to on jest obowiązującym w Polsce systemem identyfikacji tożsamości :)
ODPOWIEDZ