Jak zostawić Czarne tablice

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no ok zmianie sie główny właściciel - pokaz mi definicje w polskim prawie głównego właściciela (ja nie atakuje Ciebie), pytanie w okienku : jaka definicja definiuje głównego właściciela? ja mam 50% ktoś ma 50% ... nikt nie ma więcej każdy równy... tez byłem na to przygotowany że tak powiedzą....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Mi powiedzieli,że w jest rubryka : GŁÓWNY WŁAŚCICIEL więc coś w tej rubryce się zmienia. A jak zmienia się główny właściciel to tablice nie przechodzą. Wiesz jak jest, u Ciebie raz przejdzie a raz nie u mnie mi nie przejdzie a innemu przejdzie. TRZEBA PRÓBOWAĆ....a nóż widelec :)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a od kiedy rubryka w komputerze stanowi formę prawną?
i nie ma że nie przechodzi :) skoro wszędzie indziej przechodzi :)

(ja dalej nie atakuje Ciebie, ja ukazuje styl rozmowy potrzebnej z upartym WK)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Qbek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2015-06-14, 01:54
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Qbek »

motonita, czasami nawet taka rozmowa nie wystarcza, u mnie w mieście mam Referat , gdzie nie załatwisz nic. Rozmawiasz z kierownikiem i sam nie wiesz czy ty jesteś taki "głupi" czy po prostu nie jesteś w stanie zejść do jego poziomu. Jedziesz 20 km dalej do głównego WK z powiecie i temat załatwiasz w 15 min w okienku nawet nie zawracając głowy Naczelnikowi. I mogę iść o zakład, że w moim nawet jak byś sypał przepisami i ustawami i definicjami. to po prostu dostałbyś odpowiedź " Nie bo nie i chu...." i pozostanie Ci tylko czekać aż kierownik pójdzie na emeryturę ( mam nadzieje że obniżą wiek emerytalny bo zostało mu 6 lat).
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Tu jest moje podanie (wniosek etc) poproszę o odpowiedz na piśmie żebym mógł złożyć odwołanie do SKO... pragnę również zaznaczyć (jak w podaniu) że oczekuje podstaw prawnych na których Państwo podjęli decyzje odmowną, chyba nie muszę dodawać że maja Państwo na to 2 tygodnie, jeżeli w tym czasie nie dostane odpowiedzi (na mój wniosek lub pozytywnego rozpatrzenia mojej prośby) będę zmuszony spraw nagłośnić oraz powiadomić starostę... to może zaczniemy rozmowę od nowa? chciałem wymienić dowód rejestracyjny....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

motonita, Panie Kierownik, sprawa jest
-Motocykl jest z 1972roku
-wyrejestrowany w okolicach maja 1992roku (sprawdzone w urzędzie)
-co robić, kontakt z właścicielem i właścicielką mam ok, (nie wiem na kogo czy na żonę czy na męża był zarejestrowany)
Co pokolei mam zrobić aby móc motocykl przepisać na siebie pozostawiając czarne tablice :D
Posiadam jedynie i aż jedynie czarną tablice, po tym właścicielka sprawdziła w wk kiedy zostął wyrejestrowany
Opisz mi Pan w punktach krok po kroku

o OC się nie martwię ze względu na to ze ma 40 lat skończone :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Marek.K., no jak jest aktualnie wyrejestrowany, to przy ponownej rejestracji i tak dostaniesz nowe tablice raczej...
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Piwo dla Motonity :piwo:

Najprostsze rozwiązania są najlepsze :ok3
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Supermen pisze:Piwo dla Motonity :piwo:

Najprostsze rozwiązania są najlepsze :ok3
Opisz swoją radość i czego dotyczyło najprostsze rozwiązanie i jakie to rozwiązanie.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

PYJTERSON pisze:
Supermen pisze:Piwo dla Motonity :piwo:

Najprostsze rozwiązania są najlepsze :ok3
Opisz swoją radość i czego dotyczyło najprostsze rozwiązanie i jakie to rozwiązanie.
Odsyłam do 1 posta tego wątku.
Awatar użytkownika
Reksio
Posty: 16
Rejestracja: 2016-08-15, 12:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reksio »

A ja polecam zrobić tak:

1. Kupujemy auto na czarnych tablicach,
2. Opłacamy podatek w US,
3. Wykupujemy nową polisę OC,
4. Jeździmy autem mając przy sobie zarówno dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela jak i umowę kupna sprzedaży. Nie ma żadnej kary za nie dotrzymanie 30 dni za przerejestrowanie pojazdu. Jest to zapis z PoRD, nie ma żadnego odniesienia do KW lub KK.
5. Problemem może być sytuacja, kiedy w dowodzie rejestracyjnym zabraknie miejsca na pieczątki z przeglądu. Ale też jest z tego wyjście: jeśli w dowodzie nie ma miejsca na wbicie pieczątki, to mamy zaświadczenie od diagnosty. W świetle przepisów policjant może jedynie zobligowac nas aby ten dowód wymienić ale nie ma prawa takiego DR zatrzymać.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ale dalej nie jesteś jakby to powiedzieć, wpisany w dowód już na amen :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Reksio
Posty: 16
Rejestracja: 2016-08-15, 12:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reksio »

Marek.K. pisze:ale dalej nie jesteś jakby to powiedzieć, wpisany w dowód już na amen :)
Zgadza się, nie jesteśmy wpisani w dowód.
Ale jak chce się mieć czarne tablice to trzeba z czegoś zrezygnować...
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

4. Jeździmy autem mając przy sobie zarówno dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela jak i umowę kupna sprzedaży. Nie ma żadnej kary za nie dotrzymanie 30 dni za przerejestrowanie pojazdu. Jest to zapis z PoRD, nie ma żadnego odniesienia do KW lub KK.
Nie zgodzę się. sprawdź sobie art. 97 kodeksu wykroczeń, jest to tzw. przepis worek, do którego można wrzucić wszystko i na podstawie tego przepisu mój znajomy dostał mandat od Policji za nieprzerejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni. W takiej sytuacji lepiej po prostu jeździć i nie pokazywać Policji umowy kupna-sprzedaży pojazdu, bo na 99% będzie mandat. On właśnie pokazał umowę i potem żałował, lepiej powiedzieć, że to pojazd szwagra, kuzyna...
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

W sytuacji, kiedy masz OC wykupione na siebie, a dowód na kogoś innego - to i tak policmajster wie, co jest grane. Nie ma co ściemniać, ale też nie ma co mówić więcej, niż się jest pytanym ;)
Prawda, że nie ma żadnej kary administracyjnej za nieprzerejestrowanie w ciagu 30 dni, ale... jedna opcja, to ta wspomniana post wyżej (mandat od 50zł wzwyż za "(...) lub inne wykroczenia względem Kodeksu Drogowego"); druga - w praktyce policaj ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny, jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie niezgodności danych w dowodzie ze stanem faktycznym.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
ODPOWIEDZ