Jak zostawić Czarne tablice

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Jak zostawić Czarne tablice

Post autor: motonita »

Sposób sprawdzony który przeszedłem sam.

Co do paragrafów, to nie ma... dlaczego? bo polskie prawo jest jakie jest.
Wiele definicji którymi posługują się panie w okienku WK po prostu wedle polskiego prawa nie istnieje.

Stwierdzenia których nie ma w polskim prawie:
Przerejestrowanie,
Ponowna rejestracja
Główny własciciel
Pierwszy własciciel
itp...
Każde podpieranie sie ze tak jest prosimy o umotywowanie prawne, znaczy sie podnie paragrafu który to stanowi.
SYSTEM CEPIK nie jest forma prawna i jak cos przez niego nie przechodzi pani w okienku to juz nie petenta sprawa, Pani może to zrobic na piechote....

i teraz jak to sie robi (samouczek ż doświadczenia):

Nabywamy pojazd na czarnych blachach (warunek musi być zarejestrowany w naszym powiecie nasz WK), dogadujemy sie z poprzednim właścicielem że robimy to na zasadzie darowizny spisujemy 2 umowy, jedna z dniem dzisiejszym, druga bez daty (to ważne niżej napisze czemu). Idziemy do WK i mówimy że chcemy dopisać współwłaściciela i jeżeli mamy dowód 3 stronicowy, przegląd (żeby sie nie czepiali) i OC (żeby sie nie czepiali) Pani od strzała powinna nas dopisać jako współwłaściciel. Jeżeli mamy dowód 2 stronicowy stary, lub jednostronicowy (motorower) musimy wymienić dowód na nowy. I jak pani zaczyna że chce nam zmienić numer mówimy że nie... jeżeli zaczyna jakies wizje ze do przerejestrowania coś tam cos tam... prosimy niech nam pokaże definicje słowa które użyła... my zgodnie z informacja zapisana w każdym dowodzie rej informujemy o zmianie własności (w tym przypadku współwłasności) a że główny właściciel sie nie zmienia, tablice ssą LEGALNE (nikt czarnych nie zdelegalizował) chcemy TYLKO aktualizacje danych w dowodzie rej. No i zwykle pani wpisuje nas na stronie gdzie sa adnotacje. (jezeli wymienialiśmy dowód z 2str na 3 str to wiadomo czekamy te 2 tygodnie i idziemy po nowy dowód.
Mamy za sobą pół drogi.
Teraz trzeba "wyrzucić" starego właściciela. Dnia następnego po dopisaniu lub 3 sekundy po odebraniu nowego dowodu rej, mówimy że chcieli byśmy znowu uaktualnić dane w dowodzie rej. I sprawa podobnie, jesteśmy już właścicielami " z dowodu" więc nie zmienia się w sumie nic, zmienia sie tylko to ze te pół przestaje być własnością starego właściciela, więc znowu chcieliśmy UAKTUALNIĆ dane w dowodzie, no i jeżeli trzeba no to trudno (a trzeba na pewno) wymienimy ten dowód na nowy, ale bez zmiany numeru, no przecież tablice są ważne i ten sam wydział komunikacji.... pokazujemy 2 umowę i działamy :) płacimy 79 zł za dowód, dostajemy PC miękki dowód za 2 tygodnie odbieramy twardy i pojazd jest w pełni na nas na czarnych tablicach :)
Pisałem wcześniej że 2 umowę spisujemy bez daty, dlaczego? powód prosty, jeżeli wymienialiśmy przy pierwszej operacji dowód nie możemy być w pełni właścicielami pojazdu do czasu wydania nowego dowodu (kłóci sie to prawnie) dopierow równo z odebraniem nowego dowodu możemy mieć umowe numer 2 żeby przystąpic do kroku numer dwa.

Powiem wam że takie działanie prócz tego że zostawia nam czarne to jeszcze nam moze zaoszczędzić kasę :) wymiana samego dowodu kosztuje mniej niż wymiana dowodu i
tablic.

Mnie się ta droga udała dziś pierwszy raz, na motorower, (był zarejestrowany na 1 stronicowym dowodzie) kosztowało mnie to 2x79 zł, ale się udało :) na początku jak motałem kręciłem nie zakumali o co mi chodzi... ale jak odebrałem przy 1 kroku 3 stronicowy dowód, wyciągnąłem 2 umowę i poprosiłem o wypisanie poprzedniego właściciela pani w okienku zrobiła oczy jak 5 zł patrząc na mnie jak na idiotę (no może i racje ma) i załapała... ale straaaasznie chciała mi wcisnąć nową ładna białą tablice....

P.S. Nie ponoszę odpowiedzialności jak coś komuś się nie uda :) to jest działanie bazujące na niejasnościach prawnych jednak jest całkiem legalne :)
Ostatnio zmieniony 2019-03-04, 15:51 przez motonita, łącznie zmieniany 1 raz.
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To jest genialne obejście prawa :piwo:
Rzeczywiście w pełni zgodnie z prawem. Ja bym tylko aż tak bardzo ich nie wkurzał i zrobił większy odstęp czasowy między pierwszą, a drugą darowizną.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ja poszedłem po bandzie :P miałem twardy dowód jakieś 5-10 sekund w ręce :P


ale... jest sposób żeby te tablice zostały na wieki :P

teraz zrobię wpis u konserwy, jak wyjdzie przegląd zrobię badanie zgodności i pojde o wpisanie ze pojazd jest zabytkowym, koszt 10 zł a czarne na wieki :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Takie coś miło się czyta :ok3 Super rozwiązanie :)
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

A ja dzisiaj o tym samym gadałem w WK i powiem Ci, że Pani w okienku sama mi podpowiedziała takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nic tylko ją pochwalić za to :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
warszawa_24
-#Junior
-#Junior
Posty: 147
Rejestracja: 2016-08-18, 23:47
Lokalizacja: Słubice FSL

Post autor: warszawa_24 »

Wszystko fajnie, tylko szkoda, jak auto jest z innego powiatu. Tego już nie unikniemy. Chociaż tablice były na dane województwo. Ja mam Syrenę na Gorzowskich i moje miasto kiedyś również było w Gorzowskim. Ale właściciel jest z innego powiatu i lipa?
FSC Żuk 1994r
FSO Warszawa 203 1968r
Renault 11 TSE 1983r
MZ ES125/1 1973r
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

chyba lipa :) ale na 100% nie powiem :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

warszawa_24 pisze:Wszystko fajnie, tylko szkoda, jak auto jest z innego powiatu. Tego już nie unikniemy. Chociaż tablice były na dane województwo. Ja mam Syrenę na Gorzowskich i moje miasto kiedyś również było w Gorzowskim. Ale właściciel jest z innego powiatu i lipa?
Meldunek czasowy w danym powiecie odn. wydziału komunikacji na czas wydania DR i mamy też czarne :)
na siebie, a że adres inny w DR .... no cóż, ważne by mieć czarne
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale podobnie chyba jest również jeżeli nie mamy wogole meldunku... a możemy nie mieć w Polsce wogóle meldunku :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

No świetnie!!! Bardzo przydatny temat, tylko ciekawe ilu sprzedających pójdzie na taką ugodę. Zaraz bedą podejrzenia o jakiś podstęp, że oszukać pewnie chce... :/
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

sądzę że każdy dziadek babcia i wujek :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Nad tym się nie zastanawiałem bo chodzi o auto mojej mamy.
Dawids
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-11-09, 12:47
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: Dawids »

Pogratulować pomysłu. Jak to ktoś powiedział, czarne (w tym przypadku zielone) tablice są bardziej zabytkowe niż żółte:p
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Kiedyś tak próbowałem i oparło się o panią nazelnik. Po tygodniu analiz ,stwierdzili ,że zmienia sie główny własciciel i nie można zachowac zrnych tablic. znowu wracamy do tematu ,że co WK to inne podejście. Ale próbować mozna :)
ODPOWIEDZ