Warszawa M20 dane auta potrzebne pilnie

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

arturromarr pisze:Czy obecnie jest możliwość tymczasowej rejestracji pojazdu (jak w podanym wyżej linku) celem zrobienia przeglądu? Myślałem że przegląd można zrobić nawet wyrejetrowanemu pojazdowi podając numery nadwozia do identyfikacji i dopiero z tym się idzie do rejestracji.
Tak.Idziesz z dowodem,umowami i mowisz ze tablice zaginely lub ulegly calkowitemu zniszczeniu i ze potrzebujesz probne w celu dokonania przegladu.Pozniej piszesz oswiadczenie o braku tablic(pod odpowiedzialnoscia karna).
Jezeli byl wczesniej wyrejestrowany to nie musisz pisac takiego oswiadczenia
Nastepnie do kasy i chyba 40 zeta oplata.
Pani Ci wydaje tymczasowy dowod i probne tablice czerwone i wszystkie umowy podbite pieczatka zarejestrowano z tymczasowym numerem rejestracyjnym.Stary dowod zostaje w urzedzie.Masz miesiac na zrobienie przegladu(niektorzy przedluzaja nawet o kilka miesiecy).Jesli chcesz zeby pozostalych formalnosci dokonala osoba blisko spokrewniona wez pelnomocnictwo(bezplatnie).Jezeli bedziesz juz mial przeglad koniecznie zabierz ze soba ponownie wszystkie umowy bo znow Pani bedzie wbijala w nich pieczatki z nowym numerem rejestracyjnym,oplata w okienku 180zl,znow dostajesz tymczasowy,ale juz biale tablice.Po 2 tygodniach odbierasz wlasciwy dowod i koniec :D
Jezeli pojazd byl wczesniej wyrejestrowany to musisz razem z przegladem miec opinie rzeczoznawcy koszt 210zl(pojazd unikatowy)
Jezeli pojazd ma ponizej 40lat wymagaja waznego ubezpieczenia.
Jezeli powyzej zreszta tez chcieli ode mnie,ale juz teraz mnie tam znaja :lol: i niepytaja haha
Przy zdaniu czerwonych tablic moze byc problem jezeli auto nie widnieje w komputerze to Ty musisz wrocic ze wszystkimi danymi z powrotem :/ (dzien zmarnowany).Dlatego zalozylem ten post bo potrzebowalem takich danych ,ale nikt sie nie rwal z pomoca :lol:
Wkrotce tu wkleje szczegolowa opinie rzeczoznawcy na temat Warszawa M200 z 1958r zeby kazdy mogl skorzystac.
Ostatnio zmieniony 2016-09-17, 21:23 przez widelec77, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

i dla tego ja robię na żółte... nie ma takich ceregieli
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

motonita pisze:i dla tego ja robię na żółte... nie ma takich ceregieli
Moim zdaniem duzy blad no chyba ze sie nie da na biale,ale zawsze sie da :faja
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

bład ? a czemu ? podaj chodz 1 powod
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

motonita pisze:bład ? a czemu ? podaj chodz 1 powod
Jak zmienisz tego nowego nabytka forum to Ci powiem :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

?! sam zmień... pisz posty a sie zmieni...


a dużo masz "poczytaj mi mamo" ??
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

hahaha
Zagladam tu rzadko,ale musze przyznac ze to moje ulubione forum :D
Poczytaj mi mamo i inne znam z dziecinstwa kolego(na strychu mam orginaly)urodzilem sie w 1977
W sumie nie wiem do czego pijesz wiec Cie nie chce obrazac, ale mam ochote takze nie prowokuj mnie :D
Dlaczego nie byles taki madry jak zakladalem ten post kierowniku?



ps Panowie ciagnik rolniczy c355 z roku 1975 wszystkie zdjecia mile widziane,tylko i wylacznie 1975 r produkcji
ps.odwdziecze sie :D
Ostatnio zmieniony 2016-09-19, 17:33 przez widelec77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

:) ja po prostu pytam o to co napisałeś :) czemu żółte są złe?

[ Dodano: 2016-09-18, 08:35 ]
a i zobacz 4 post w temacie :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

Ile pln wlozyles w remont?Kazdy remont kosztuje,niewazne czy to jest syrenka czy bentley,dolozyl Ci cos ktos?Pomogl Ci konserwator w remoncie jak grzebales przy aucie po pracy,albo moze benefity Ci polskie panstwo dalo na remont?


ps.4 post nic nie pomogl,ale i nie zaszkodzil,takie info z neta tez moglem wyciagnac,ale dzieki
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale pojazdy są moje nie państwa czy konserwatora, wiec dlaczego państwo czy konserwator miał by mi coś dawać ?

[ Dodano: 2016-09-18, 13:00 ]
p.s: dostałeś to co chiałeś, skoro mogłeś takie info z neta ściągnąć to ja nie rozumie co ty chciałeś
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

Teraz sa twoje :lol: Jak beda na zoltych bedziesz mial wspolwlascicieli ktorzy Ci wlasnie nic wczesniej nie pomogli.Bez ich wiedzy teoretycznie nie masz prawa zmienic nic juz przy tym aucie.Jest mnostwo o zoltych w necie.Ja i moi znajomi wszystko na biale rejestrujemy i tak wszystkie auta mam powyzej 40 lat takze nie musze miec obowiazkowego OC,a przeglady przechodza od reki po za tym rejestracja na zolte zamyka sie w kosztach ok 1k
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Dzięki widelec77 za informację.

Co do dalszej dyskusji o żółtych tablicach to myślę, że są argumenty zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie.
Wydaje mi się, że główną zaletą żółtych tablic jest inna pozycja w rozmowie z ubezpieczycielem w razie roszczeń przy odszkodowaniu. Wtedy nasz "współwłaściciel" okazuje się przydatny, bo firmy są wredne, jeśli chodzi o większe kwoty wypłat a ciężko im wtedy udowodnić, że zabytek był nic nie warty.
Formalności dodatkowe z wyjazdem pewnie kłopotliwe, ale ile tak naprawdę, jak często wyjeżdżacie zabytkami za granicę, a chyba nie ma raczej odmów (chybachyba że czegoś nie wiem). Jak ktoś ma już pełnoprawny zabytek to chyba też mu nie przychodzi do głowy coś zmieniać na nieoryginalne, do czego by miał zastrzeżenia konserwator.
Białe tablice dają może większe poczucie własności, możliwość gmerania w aucie, jeśli jednak chcemy coś zmieniać po swojemu.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

widelec77 pisze:Teraz sa twoje :lol: Jak beda na zoltych bedziesz mial wspolwlascicieli ktorzy Ci wlasnie nic wczesniej nie pomogli.Bez ich wiedzy teoretycznie nie masz prawa zmienic nic juz przy tym aucie.Jest mnostwo o zoltych w necie.Ja i moi znajomi wszystko na biale rejestrujemy i tak wszystkie auta mam powyzej 40 lat takze nie musze miec obowiazkowego OC,a przeglady przechodza od reki po za tym rejestracja na zolte zamyka sie w kosztach ok 1k
a pokaż mi paragraf mówiący że ktos sie staje współwłaścicielem, dalej, pokaż mi jakikolwiek dowód rejestracyjny w którym jest wpisany jakikolwiek konserwator jako współwłaściciel

nie mam prawa nic zmienić? a na jakiej podstawie? ja wiem że ustawa mówi że mam utrzymywać zabytek w stanie nalezytym .... to tak jak by konserwator zabytków musiał wyrazić zgode na wymiane zarówki w pałacu królewskim, albo na zamiatanie wawelu... no bez jaj

no może i jest mnóstwo o żółtych w necie.. ale o kosmitach też.... jak chcecie rejestrujcie :) pogadamy jak ktoś wam przydzwoni :P albo jak wetkną wam analizator spalin czy wymyśla inny durny przepis :)

i od kiedy masz ten 1k kosztów? a chyba od czasu czytania "na internecie napisali" :P

[ Dodano: 2016-09-26, 14:31 ]
arturromarr pisze:Dzięki widelec77 za informację.

Co do dalszej dyskusji o żółtych tablicach to myślę, że są argumenty zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie.
Wydaje mi się, że główną zaletą żółtych tablic jest inna pozycja w rozmowie z ubezpieczycielem w razie roszczeń przy odszkodowaniu. Wtedy nasz "współwłaściciel" okazuje się przydatny, bo firmy są wredne, jeśli chodzi o większe kwoty wypłat a ciężko im wtedy udowodnić, że zabytek był nic nie warty.
Formalności dodatkowe z wyjazdem pewnie kłopotliwe, ale ile tak naprawdę, jak często wyjeżdżacie zabytkami za granicę, a chyba nie ma raczej odmów (chybachyba że czegoś nie wiem). Jak ktoś ma już pełnoprawny zabytek to chyba też mu nie przychodzi do głowy coś zmieniać na nieoryginalne, do czego by miał zastrzeżenia konserwator.
Białe tablice dają może większe poczucie własności, możliwość gmerania w aucie, jeśli jednak chcemy coś zmieniać po swojemu.
właśnie to jest plus jak ktos przydzwoni w nas... :)

co do wyjazdów to nie ma problemu żadnego, 30 zł na 2 lata chyba na wielokrotny wywóz, zajmuje to przynajmniej u mnie 15 minut

co do gmerania... w tym momencie będę zmieniał całkiem kolor pojazdu na żółtych... no i nawet nie mam zamiaru informować o tym konserwatora :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
widelec77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-30, 23:49
Lokalizacja: TSZ

Post autor: widelec77 »

Ale czy ja powiedzialem ze przeczytalem cos w internecie :D Ja nie musze czytac niczego w internecie bo ja to wszystko juz dawno przerabialem jak internetu jeszcze nie bylo :lol:
Wkleje ta umowe rzeczoznawcy wkrotce ze szczegolowymi danymi M20 i zakoncze temat
Narazie pochlania mnie nowy projekt :lol:

http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... rowstart=0
ODPOWIEDZ