Warszawa pick-up

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Nie przesadzajcie :) Patrząc po fotkach to moja R20 nie wyglądała wcale lepiej :faja a prace jednak idą do przodu... części idzie dostać - wszystko jest kwestią czasu i pieniędzy. A Warszawa w Pickupie jest jak R20 - praktycznie istnieją pojedyncze egzemplarze. To były auta do pracy, często po ciężkiej eksploatacji państwowej były dobijane przez prywaciarzy aż do połamania i wywalenia na złom... ja myślę, że historię polskiej motoryzacji pod tytułem AUTA DOSTAWCZE warto ratować, bo po prostu jest ich niewiele :)
Marian_B, kompletuj części na potęgę i rób auto, jeśli nie sam to zleć to komuś, bo warto takie rodzynki zachowywać :ok3 ja trzymam kciuki :)
Marlon pisze:no chyba że masz juz nową płyte podłogową
Płyta podłogowa jest jeszcze elementem, który można ogarnąć, jak nie zakupić to odbudować :)
Progi i podciągi podejrzewam, że się dostanie.
Marlon pisze: nowe tylnie błotniki
Z tym będzie pewnie najwięcej problemu. Ale jest jedna podstawowa zaleta - w Warszawie Pickup tylne błotniki to w zasadzie płaska blacha, a nie tłoczona jak w Syrence R20.
condorpapa
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2012-03-12, 01:18
Lokalizacja: mielec

Post autor: condorpapa »

vwmarek pisze:Autko piękne gratulacje ale jak to ona jest do nie wielkiego remontu to chyba fotki pomyliłeś o_O
Dla jednego jest to zupełny trup - a dla drugiego świetna baza do remontu . Wszelako ja gratuluję nowemu właścicielowi , tez bym chciał taką mieć. I nawet zazdroszczę - bo niegdyś miałem okazję taką kupić i zastanawiałem się nad opłacalnościa tak długo - aż trafił się ktoś inny co zapłacił tyle co sprzedający chciał. I teraz ja odwiedzam właściciela pickupa z Woli Mieleckiej , który doprowadza pickapa do stanu perfekcyjnego- i żałuję ciężko tamtej decyzji. Bo On ma PICKUPa - jedynego PICKUPa jakiego mamy w regionie, jedynego w promieniu stu kilometrów. Co do kosztów zakupu ... wiadomo że takimi zabawkami bawią się osoby mające jakiś potencjał finansowy , i jesli dla kogoś kwota jedenastu tysięcy w zakupie nie była problemem, to kilkudziesięciu tysięcy
na remont pewnie mu nie braknie. Ponadto jesli ktoś nie ma kasy , to nie kupuje unikalnego pickupa marki Warszawa, tylko np maluszka co jest dziesięciokrotnie tańszy w zakupie i dwudziestokrotnie tańszy w remoncie. Poza tym , widze ze koledzy z dziwną satysfakcją podkreślają fakt kosztowności remontu , wytykają zły stan techniczny , złamaną ramę czy podłużnicę i straszą trudnościami w remoncie- Panowie apeluję , nie zamieniajcie serca swego w zimny głaz - pozbądźcie się zawiści i zazdrości - uradujcie się radością nowego posiadacza. . Ja osobiście na zdjęciu widzę przepiękny eksponat dawnej motoryzacji - kultową furę jaka na każdym zlocie zrobi furorę , samochód tak unikalny jak rzadko który inny polski pojazd. Uważam że odremontowanie tego egzemplarza będzie kosztować przy umiejętnym operowaniu budżetem tyle samo co każdego innego mniej skorodowanego egzemplarza- czyli worek pieniędzy - i jestem pewny za rok, dwa lub trzy ten samochód będzie błyszczał na każdym zlocie, pokazie i paradzie niczym brylant wśród kryształów Swarowskiego, i wyglądał jak bażant królewski między kuropatwami. i kusił swoim wyglądem niczym panienka lekkich obyczajów na dożynkach powiatowych. Reasumując jednym słowem - GRATULUJĘ!!!
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

A ja się zastanawiam co się stało z tymi wszystkimi pikapkami? Na fotkach z czasów PRL-u widać je często gęsto w ruchu ulicznym.
Nie był to więc jakiś super rzadki i niespotykany pojazd jak np. Mikrus którego powstało 1700 sztuk.
Garbate, sedany i kombiaki są. Pikapów jak na lekarstwo.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

KIEROWCA, ale garbata, kombi, czy tym bardziej sedan były samochodami osobowymi. Najczęściej traktowanymi jako członkowie rodziny. Były to samochody często gęsto bardzo zadbane, bo jeszcze wtedy prywatne auto osobowe było LUKSUSEM :)
Często zachowały się więc w dobrym stanie, niszczejąc tak naprawdę dopiero w późnych latach 80 albo wręcz 90 - bo wtedy pojawiło się wiele 'lepszych' pojazdów. Nikt o Warszawie czy Syrenie nie myślał wtedy jak o klasyku. Niemniej jednak krótki czas "niszczenia" sprawił że wiele z nich przetrwało w lepszym lub gorszym stanie do dziś.

Auta dostawcze - zwłaszcza te mniejsze, czyli Warszawy Pickup, Syrenki R20, Tarpany, Duże Fiaty w pikapie - miały przede wszystkim pracować. Bardzo często na PGRach, później w prywatnych rękach. One były narzędziami, często przeładowanymi do granic możliwości. Pękały, łamały się, jak rdzewiała podłoga to nikt nie spawał tylko wstawiał kawał blachy. Albo jak w mojej Syrenie - dołożone było pióro żeby wyżej i sztywniej siedziała, żeby można było więcej załadować.
Zresztą moja Rka pracowała "do końca" - jeszcze przed sprzedażą woziła drewno z lasu.
A co się działo z takimi autami jak wyeksploatowały się do granic możliwości i nie opłacało się naprawiać? W latach 90 zmieniane były na wynalazki typu chociażby Ford Transit :P a nasze Syrenki czy Warszawy szły po prostu na złom - bo już nie były narzędziami pracy. A wtedy nikt nie patrzył na nie jak na klasyki :)
Marian_B

Post autor: Marian_B »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. O remont mojej Warszawy proszę się nie martwić. Będę go wykonywał sam z pomocą wujka.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Marian_B pisze: O remont mojej Warszawy proszę się nie martwić. Będę go wykonywał sam z pomocą wujka.
A wujek pracuje w Policji i miał kiedyś Syrenę? :> :> Zalatuje mi FILEMONEM - LACZKIEM :smiech

Fajnie,że patrix - Garwolin opierdzielił Wawę. Stała chyba z dwa trzy lata....Obok widać 104 która nie ma numerów na ramie bo są wycięte.... A co do Pickupa to powodzenia....Będzie cięzko. Kto widział ją to wie. Poproś Marlona o zdjęcia jego pickupa jak robił remont....Ochłoniesz..... Ale niemniej trzymam kciuki. :ok3
Marian_B

Post autor: Marian_B »

Kozak90 pisze:Zalatuje mi FILEMONEM - LACZKIEM
A kto to ten Laczek?
Mam jeszcze pytanie. Ile można dostać za idealnie odrestaurowaną Warszawę pick-up?
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

i tak to jest z zakupem klasyka ale trzymam kciuki co do płyty podłogowej szukaj jakiegoś sedana na części i można przełożyć chociaż w tych czasach będzie ciężko

[ Dodano: 2016-05-14, 16:47 ]
Co do Twojego pytania ile można dostać to może zapytaj ile trzeba włożyć a ile dostać włożysz min 50000 dostaniesz może 50000 ale niestety nie z tego egzemplarza bo jak zrobisz go za 50000 to szacun wielki

[ Dodano: 2016-05-14, 16:49 ]
Ps mam 2 nowe kły na zderzak cena 600 chrom igła
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Przecież za 50tys jej nie zrobi....


PANOWIE POTWIERDZONE. Marian B to FILEMON vel Laczek. Potwierdziło IP.

Blokujemy !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2016-05-14, 16:54 przez Kozak90, łącznie zmieniany 2 razy.
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Kozak90, no niestety po dwóch ostatnich postach autora też mam to wrażenie... ;)
Marian_B pisze: Ile można dostać za idealnie odrestaurowaną Warszawę pick-up?
Tyle, że nie opłaca się remontować :smiech
Ostatnio zmieniony 2016-05-14, 16:56 przez DizzyX, łącznie zmieniany 1 raz.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

nie chciałem koledze robić przykrości ale będzie ciężko kolega z Wrocka robi sedana sam lakier 18 koła ale będzie miód silnik jak poskładał to nie widziałem takiego drugiego. Ale on ma klamotów że poskładałby jeszcze kilkanaście warszaw a kolega raczej nie będzie miał nic
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Kozak90, skoro tak jest... to pewnie i auto dalej wisi na olx bo nie zostało sprzedane. BLok tematu?
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

BLOKUJEMY
Zablokowany