Syrena R20

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siadly
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-03, 12:10
Lokalizacja: Sandomierz

Syrena R20

Post autor: Siadly »

Czyli historia o tym jak skarbonką pojechałem po skarbonkę :helm Samochód Syrena R20, o którym będzie tutaj mowa to byłe auto mojego dziadka, które 8 lat temu zostało sprzedane razem z gospodarstwem. Trochę mnie ten fakt męczył, aż w końcu wymęczył. Wiedziałem, że nowi właściciele średnio są zainteresowani praktycznym użytkowaniem tego auta, więc szansa była (zakłądając, że przez 8 lat auto nie było kurnikiem). Jako, że Syrena stała w połowie drogi między Kielcami, a moim rodzinnym Sandomierzem, po styczniowym superoesie postanowiłem spróbować szczęścia i w typowym biznesowym aucie - oklatkowanym Clio - pojechałem na handle. Nikogo w domu nie było, pocałowałem klamkę :faja Druga próba po superoesie w lutym, tym razem już zastałem właścicieli, pogadaliśmy zostawiłem namiar na siebie. Następnego dnia o 10 dostaję telefon, że się zdecydowali sprzedać - telefon, laweta - JADZIEM PO TO!

No i jest

Auto przez 8 lat nie zniszczało bardzo względem tego co ja pamiętałem. Przez cały czas od roku 1974 auto było garażowane i nie używane w zimę. Dzięki temu spód jest w lepszym stanie niż mój 10 letni Ford, wszystkie śruby super się odkręcają nic nawet nie jest zapieczone - to je to.

Przed majówką podjąłem próbę odpalenia maszyny. Wymiana cewki + benzyna ekstrakcyjna do garów i... ŻYJE :piwo: A teraz czas to rozebrać... Lista rzeczy do zrobienia długa, narazie planem jest, aby silnik odzyskał MOC, bo to podstawa :grinser Dlatego na pierwszy rzut idzie wymiana wydechu dziurawego jak sito i regulacja zapłonu na tip top. Trochę nie mam jeszcze pomysłu na nadwozie, ale najpierw niech zacznie jezdzic jak należy.



Obrazek Obrazek

Przeglądając to forum uzyskam na pewno wiele odpowiedzi na nowe dla mnie tematy syrenowskie, ale pewnie i jakieś autorskie problemy wymyślę, więc będę je tutaj zamieszczał ;)
WWW.SIADLY.COM Motorsport & Graphics
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Takie rodzinne samochody zawsze wzbudzają emocje :ok3
Powodzenia :helm
motomania na luzie
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Super historia! Nie ma to jak prawdziwe auto po dziadku! Czyli Auto było k. Opatowa? Ja moje wiozłem też przez Sandomierz z okolic Hrebennego. :-D Poza tym też mam w domu Clio!
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Trzymam kciuki. Z chęcią pomogę wiedzą w rozwiązaniu problemów.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Siadly
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-03, 12:10
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Siadly »

To auto jest jak wehikuł czasu - połowa wakacji dzieciństwa w nim przesiedziane :D Dlatego wiedziałem, że jeżeli chociaż nie spróbuję ugryźć tematu zakupu to będę żałował. A że się udało... no trudno, teraz trzeba się martwić :grinser :grinser

Syrena była spod Nowej Słupi (Swięty Krzyż). Swoją drogą R20stki były tam popularne swego czasu jako pojazdy rolnicze :)
WWW.SIADLY.COM Motorsport & Graphics
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Ooo.. jest nas więcej :) piękna plandeka, zielona..z francuska: gratulasjoo !
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Jako, że uwielbiam oglądać zdjęcie nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć. Jak możesz to w rzucaj wszystko co masz nawet z najprostszych prac typu ustawianie zapłony czy regulacja gaźnika. A nóż n zdjęciu zobaczy się coś o czym warto będzie porozmawiać.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ