Hanieby okres dla Syren - lata 90-siąte

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

W jakim rejonie? takich statystyk nie robiłem :) kupic syrene mozna wszędzie... to nie jest problem :) problem pojawia sie dopiero po zakupie...

w pewnym sensie można powiedzieć ze okres wymierania syren trwa nadal... wymierają wraki z pod płotu... ale wymierają też dobre sztuki....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Najwięcej chyba jest w Nekli, prawda? :)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no wiesz co.... ja bym największa ilość mimo wszystko obstawiał na śląsku :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

motonita pisze:mimo wszystko obstawiał na śląsku
Najwięcej jest tam gdzie nas nie ma ;) ...

Jako że urodziłem się w roku 90 to coś tam mi utkwiło w głowie, ale głównie z tego względu że w odróżnieniu do kolegów którzy podniecali się samochodami z obrazków z gum turbo mnie ciągnęło właśnie do tych porzuconych strupików jak je wówczas określałem. Rozpiszę się trochę, fajne wspomnienia, wszystko było inne, pomimo że tylko się otarłem to i tak jestem happy że chociaż tyle.

Mieliśmy wtedy oczywiście malucha, ja zawsze namawiałem tatę żebyśmy kupili syrenę. Ale ojciec pomimo że syreny nigdy nie posiadał to cały czas żyje w przekonaniu że to syf największy. Pamiętam jak mówił że jedyna zaleta syreny to napęd na przód...

Kiedyś pod Bielskiem może w połowie lat 90 funkcjonował dość znany komis z samochodami z USA. Jeździły tam praktycznie wycieczki, obejrzeć te cuda, a mnie zawsze bardziej ciągnęło na złom i rozbiórkę pojazdów za tym komisem. Syreny tam były jedna na drugiej, inne samochody też ale zwłaszcza syreny. Na innym złomie pamiętam kolejkę syren sprawnych do złomowania, złomiarze nie nadążali i nie przyjmowali kolejnych...

U sąsiada bostonka gnijąca w ogródku, drugi sąsiad przyjeżdżający albo bostonem albo piękną 105 na działkę obok po trawę. Zawsze siedziałem w tej syrenie, ten zapach ach och... Dalszy sąsiad miał szklarnie - biznes jak H , wycieczki z babcią po kwiotki itp i w głowie żeby tylko miał zamknięte to przejdziemy przez garaż... W garażu typowa dziadkowa 105 idealna błyszcząca stojąca na marmurowej posadzce, obok jawa 250... Parę lat później kupił warczyburga, syrena stała i niszczała pod drzewem na zewnątrz aż zniknęła, podobno ktoś ją kupił...

Gazeta jarmark. Dalej trzymam te wydania z końca lat 90. Była osobna kategoria SYRENA, ogłoszeń w brud, całe samochody, tony części... A ja zawsze marzyłem chociaż o samej karoserii do zabawy...

Wszelakie krzaki i nie użytki. Porzucone bryki wyskakane, rozbebeszone. Imprezy nad rzeką, pocięte i ukamieniowane syreny których czasem jakiś element dalej można gdzieś znaleźć. O motocyklach nie wspominając jeszcze po latach 90 na dzikim wysypisku stała osa oparta o drzewo, rama z shl m04...

Wspominaliście o magazynkach :) ale ważną rolą syren były również kurniki. Jak nie rozbebeszone karoserie to same dachy. Do nie dawna u mnie na wiosce wyznacznikiem miejsc w których były syreny były po obcinane ze słupkami dachy... Fajny kawał blachy idealny na kurnik albo przykrycie cyrkularki... W jednym miejscu leżał dach jakby z prototypu syreny 100 z małą szybą z tyłu. Teoretycznie miałem go obiecanego, a wyszło jak się domyślacie...

Hehe fajnie powspominać, mam nadzieję ze nie długo dołączę ponownie do grona posiadaczy skarpety... Coraz bardziej tęskno mi też do syren takich zwykłych użytkowych trochę zaniedbanych z dziadkowymi zaprawkami tlenkową podkładówką... Wszystkie są jak nowe ;) :ok3
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Dawnych wspomnień czar. .
motomania na luzie
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

batagur... a pamiętasz podrożę na tylnym siedzeniu malucha? nogą ruszyć to był problem, no chyba że na vipowskim miejscu sie siedziało z tyłu....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

motonita pisze:batagur... a pamiętasz podrożę na tylnym siedzeniu malucha?
Wycieczki maluchem w 4 czy 5 osób nad morze to osobny rozdział w temacie druciarstwo, sznurki i kije od szczotki...

Coś w temacie ciężkiego czasu dla syren. Oryginalny sposób na pozbycie się trupa uwieczniony w wiadomościach.

https://www.youtube.com/watch?v=llHAM9Nc0nM
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Komentarz pani dziennikarki palce lizać ;-)
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Fajnie ubrane dzieci w tym nagraniu a co najważniejsze bez tabletów, smartfonów, irokezów na głowie co to mamusia alimenciara zrobiła żeby synuś wyglądał bardziej męsko :smiech
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

W latach 90 nie było punków i irokezów? :>
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

batagur pisze:
motonita pisze:batagur... a pamiętasz podrożę na tylnym siedzeniu malucha?
Wycieczki maluchem w 4 czy 5 osób nad morze to osobny rozdział w temacie druciarstwo, sznurki i kije od szczotki...

Coś w temacie ciężkiego czasu dla syren. Oryginalny sposób na pozbycie się trupa uwieczniony w wiadomościach.

https://www.youtube.com/watch?v=llHAM9Nc0nM


wnęka na koło zdrowa, skrzynia jest, silnik chyba tez.... kurde... to jeszcze sie nadaje do remontu :P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

KIEROWCA pisze:Fajnie ubrane dzieci w tym nagraniu a co najważniejsze bez tabletów, smartfonów, irokezów na głowie co to mamusia alimenciara zrobiła żeby synuś wyglądał bardziej męsko :smiech
I bez najmniejszego problemu same stoją sobie metr od kanału podziwiając widoki. :-D Dziś dzieci same nawet przed dom nie wychodzą. I tak to uczą się samodzielności.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

suchy pisze:W latach 90 nie było punków i irokezów? :>
Z tego co się orientuję to chyba byli na pewno byli blokersi :helm
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
piotrek104
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-06-05, 21:23
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: piotrek104 »

https://www.youtube.com/watch?v=EKm9yud6n5E demon predkości

[ Dodano: 2016-10-22, 14:29 ]
motonita pisze:no wiesz :) kazda syrenka do spisu :)
Tak z ciekawości ile juz masz spisanych?
rampampampam.........

104 72r
125p 89r
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

suchy pisze:W latach 90 nie było punków i irokezów? :>
Byli ale prawdziwe punki z Jarocina, bitwy ze skinami, znaki anarchii na przystankach.
Nikt 5-cio latka nie prowadził do fryzjera bo ===="hahaha to takie fajne" ===powiedziała 21 latka z wykształceniem gimnazjalnym ale z dwojgiem potomstwa.
Ubieraj się bo jeszcze po drodze musimy zajść wniosek zanieść do biedy. :fire
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ