Syrenka na krawędzi

(karoseria, blachy, lakierowanie)
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Z własnego doświadczenia wiem, ze nie warto się pchać w remonty trupów, bo kosztują za dużo a i efektów takiej pracy nie ma. Kiedyś dawno temu popełniłem ten sam błąd - kupiłem syrenę z mojego avatara za 150zł i zacząłem ją remontować. Zrobiłem ramę, zawieszenie, silnik no i koniec bo nie było czego z czym kompletnie łatać. Kupiłem drugą fajną jeżdżącą za 2 tysiące po "remoncie" w PRL - skubana była przyspawana do ramy, a tylny pas jak ugnił na dole to był odcięty i nadłożone jakieś niewiadomo co. Położyłem na moje podwozie z silnikiem budę z tej nowo kupionej - po remoncie oczywiście i mam syrenkę. Zastanów się jednak, czy warto, bo na początku jest zapał, który mija wraz z ubytkiem pieniędzy, upływem czasu gdy efektów nie widać. Ta buda którą masz na fotkach jest nie do odratowania. Przyjżyj się dobrze ramie, bo może być w podobnym stanie jak stała pod chmurką i przerosła trawą.
Ja bym jej jednak nie robił. Rozebrałbym na części po dokładnym obejrzeniu co w jakim jest stanie a do remontu kupił coś trzymającego się kupy. Wtedy ten wrak będzie ci naprawdę pomocny i pozwoli zaoszczędzić przy remoncie kupę kasy. Niestety wszystkiego uratować się nie da i z tym trzeba się pogodzić.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

formy do laminatki się odnalazły, czekam z niecierpliwością, aż ktoś rozpocznie produkcje nadwozi zastępczych, bo stan dużego procenta syrenek to "warszawa w styczniu 1945"
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

syreniarz1992 pisze:formy do laminatki się odnalazły
Oooooooooooooooo........... o_O :piwo: :faja :npowiem :piwo: :piwo: :piwo:
Awatar użytkownika
szymoniec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 428
Rejestracja: 2007-02-27, 19:28
Lokalizacja: Łękołody

Post autor: szymoniec »

Tomasz pisze:
Oooooooooooooooo........... o_O :piwo: :faja :npowiem :piwo: :piwo: :piwo:
Coś przespałeś, bo wypłynęły z 10 lat temu :P
ODPOWIEDZ