Uwaga OSZUST !!! - "Marcinek 77"

Informacje, sugestie, opinie, zażalenia, sprawy forumowiczów
oldcaar
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-02, 12:00
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Uwaga OSZUST !!! - "Marcinek 77"

Post autor: oldcaar »

Użytkownik forum o nicku Marcinek 77 jest oszustem.
Dałem ogłoszenie w dziale giełda o chęci zakupu pasa tylnego do syreny- powyższy użytkownik napisał do mnie na PW- ustaliliśmy cenę, adres wysyłki i sposób zapłaty(przedpłata na konto). Dnia 02.03.2015 przelałem pieniądze na konto użytkownika Marcinek 77 - do dnia dzisiejszego przesyłka do mnie nie dotarła. Kontrahent twierdził że przesyłka została wysłana więc poprosiłem o numer nadanej przesyłki aby sprawdzić gdzie utknęła. Potem próbowałem wiele razy dodzwonić się do powyższej osoby bez rezultatu. Wczoraj gościa poinformowałem że jeżeli do dnia dzisiejszego nie będzie kontaktu to wystawiam stosowną opinię o nim.
Jeżeli ktoś będzie miał chęć z tym Panem zawierać tranzakcie proszę się poważnie zastanowić- OSZUST, ZŁODZIEJ !!!
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Co Kolega kupił? Bo ja wirtualną gałke do biegów z autkiem.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

no niestety za naiwosc trzeba placic............................no ajk mogles wplacic kase na czyjes konto ..............wiadomo ,ze jest to potencjalnie niebezpieczna sytuacja dla wplacajacego.....niestety nie kazdy Homo Sapiens zasluguje na przynaleznosc do naszego gatunku..........................osobiscie lapy bym ucinal amatorom czyjejs wlasnosci ............
radek26a
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-07, 19:36
Lokalizacja: Nysa / Busko-Zdrój

Post autor: radek26a »

Człowiek myśli że jak z forum to pewnie ok , a tu zonk. :/
105 L 1980r
105 B 1975r
101 1961 r
MZ ES 250/1 1964 r
WSK 1956 r
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

brunoSS pisze:no niestety za naiwosc trzeba placic............................no ajk mogles wplacic kase na czyjes konto ..............wiadomo ,ze jest to potencjalnie niebezpieczna sytuacja dla wplacajacego.....niestety nie kazdy Homo Sapiens zasluguje na przynaleznosc do naszego gatunku..........................
Nie widzę tutaj specjalnej naiwności. Gdyby wszyscy byli skrajnie podejrzliwi, obrót gospodarczy w ogóle by nie istniał, bo ludzie by się bali, że jak podadzą kasjerce w sklepie banknot to ta schowa go pod ladę i powie, że nic nie dostała. :fire
Co innego wpłacać nieznanej osobie z Allegro całą kwotę za samochód, a co innego kupić na forum jakieś części za parę groszy.
Sprawę można zgłosić na policję i/lub wnieść pozew do sądu cywilnego oraz ostrzec pozostałych użytkowników.
Nie widzę powodu, żeby sugerować, że ktoś nie zasługuje na przynależność do gatunku Homo Sapiens, dlatego że ktoś inny go oszukał :zdziwko
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Odlcaar daj ma milicję i będzie miał oszust za swoje. Poza tym mimo ogólnej propagandy ludzie są generlanie uczciwi, ja kilka razy kupowałem duperele z ogłoszenia i zawsze doszły. Na allegro też mnie jeszcze nikt jawnie nie okantował od 11 lat.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Re: Uwaga OSZUST !!! - "Marcinek 77"

Post autor: DarioRec »

oldcaar pisze:Użytkownik forum o nicku Marcinek 77 jest ...........
Sprzedający ma długi staż na Forum (2005), więc może jest jakiś rzeczywisty powód braku kontaktu z Jego strony.
Czy dobrym rozwiązaniem byłoby finalizowanie transakcji poprzez popularny portal aukcyjny?
:Wzrastająca z każdym rokiem liczba samochodów Syrena,...., wymaga przeprowadzenia fachowych zabiegów gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie pojazdu"

mgr inż. Zdzisław Glinka
Warszawa, kwiecień 1976 r.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

zgadzam sie z dariorec ....kupić towar na oficialnym terytorium na wszelki wypadek , byś mógł legalnie się ubiegać o rozwiązanie sprawy w cywilizowany sposób na wypadek jakaś menda chce cię oszukać......co do zaufania i bussinesu to działa ....ale nie w polsce .....jak jesteś zagranicą to kto cię oszuka? POLAK !! jedynej nacji musisz się obawiać ,że cię w h..ja zrobi jest polak......dla mnie nie zaslugują ....amatorzy cudzej wlasnosci w jakiejkolwiek formie powinni być traktowani zgodnie z Koranem.........to jedyny przypadek gdzie zgadzxam sie z Koranem ...stosunek do kombinatorów.......
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

DarioRec pisze:Czy dobrym rozwiązaniem byłoby finalizowanie transakcji poprzez popularny portal aukcyjny?
Myślę, że jakieś minimum zaufania trzeba mieć. Ja sam kilka rzeczy kupowałem i kilka sprzedawałem forumowiczom i nigdy nie było problemu.

A tutaj to myślę, że musisz podać z jakiej jest miejscowości ów marcinek77 i ktoś z forumowiczów go odwiedzi :)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

panowie.....ostrożnie
Oldcaar ostroznie z nazywaniem ludzi.....całkowicie cię rozumiem ( jakaś menda wyciągneła swoją łape po tweoją własność) ale formalnie mozesz być w kłopotach za te określenia.
Yanosik .........ostroznie nie sugeruj bo to zastraszanie.. I co z tego ,że ktoś pojedzie tam ....możesz się w du,,pę pocałować i tyle mozesz zrobić....
kolega wpłacił kase bez jakiegokolwiek zabezpieczenia się i teraz menda moze powiedzieć ,że bo dobrowolna wpłata i będzie miał rację ............nie ma umowy , potwierdzenia tranzakcji i tak dalej....................
dlatego jestem za koramen w stosunku do amatorów cudzej własności..............
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

brunoSS pisze:Yanosik .........ostroznie nie sugeruj bo to zastraszanie..
Mylisz się. To ma na celu wyjaśnienie sytuacji.
brunoSS pisze:kolega wpłacił kase bez jakiegokolwiek zabezpieczenia się i teraz menda moze powiedzieć ,że bo dobrowolna wpłata i będzie miał rację
Nie będzie miał racji. Zawarli umowę sprzedaży, jako dowód z pewnością będzie służyła korespondencja mailowa. Zresztą umowa ustna też jest wiążąca.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

Yanosiku ...widze ,że nigdy nie zgłaszałeś takich rzeczy na Milicji.......inna sprawa jest o jakiej kwocie mówimy........może się mylę ale do 200zł jak cię ktoś w hu,,ja zrobi to jest niska szkodliwość społeczna i na Milicji może pożałują cię ale to wszystko co usłyszysz od nich.........
czyli,że nie Milicja ale ty jesteś stroną i w sądzie możesz się ubiegać o swoje 200zł i tak dalej więc w zasadzie oznacza to ,że nigdy tej kasy nie odzyskasz............to jest POLSKA
dlatego trzeba być tak uważnym .............jak w każdej bananowej republice amatorzy cudzej własności mają się dobrze..............

[ Dodano: 2015-04-23, 09:53 ]
a wyjaśnić możesz tyle ,że menda powie ,ze nie ma kasy nikt nie wplacil albo ,że nie odda bo nie ma i co dalej zrobisz? powiesz to ja dziekuje zaz informacje wracam grzecznie do domu..........każde inne rozwiązanie bedzie przecikwo tobie...............
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

brunoSS pisze: a wyjaśnić możesz tyle ,że menda powie ,ze nie ma kasy nikt nie wplacil albo ,że nie odda bo nie ma i co dalej zrobisz? powiesz to ja dziekuje zaz informacje wracam grzecznie do domu..........każde inne rozwiązanie bedzie przecikwo tobie...............
Trzeba użyć perswazji słownej.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

brunoSS pisze:panowie.....ostrożnie
Oldcaar ostroznie z nazywaniem ludzi.....całkowicie cię rozumiem ( jakaś menda wyciągneła swoją łape po tweoją własność) ale formalnie mozesz być w kłopotach za te określenia.
Yanosik .........ostroznie nie sugeruj bo to zastraszanie.. I co z tego ,że ktoś pojedzie tam ....możesz się w du,,pę pocałować i tyle mozesz zrobić....
kolega wpłacił kase bez jakiegokolwiek zabezpieczenia się i teraz menda moze powiedzieć ,że bo dobrowolna wpłata i będzie miał rację ............nie ma umowy , potwierdzenia tranzakcji i tak dalej....................
dlatego jestem za koramen w stosunku do amatorów cudzej własności..............
Nie wiem skąd taki poziom frustracji... Uwierz mi, że za granicą jest dokładnie tak samo jak w Polsce, jeżeli chodzi o poziom zaufania. Są kraje, gdzie sądy i policja rzeczywiście działają o wiele lepiej, ale jeżeli chodzi o tego typu drobne sprawy to w większości przypadków w Polsce sprawiedliwość zostanie wymierzona (co innego w świecie polityki). Ale zwykły obywatel wyrok dostanie i komornik ściągnie, jeżeli jest z czego.
Oczywiście takie zdarzenie jest denerwujące, bo nie dość, że straciło się pieniądze to jeszcze trzeba iść na policję i do sądu, ale nie ma co rozdzierać szat.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

pas

Post autor: Marlon »

mylicjjjjja, mylicjjja, gdzie jest mylicja,,,, ode mnie kupiłeś pas za połowe ceny , więc wszystko sie wyrównuje,,,,, :ok3 :ok3
Fenomenalne Samochody Osobowe
ODPOWIEDZ