Tapicer samochodowy

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Stanisław
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-19, 12:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Stanisław »

witam,
najlepiej do mnie dzwonić( 600-226-111) bo po pierwsze nie mam dużo wolnego czasu na zaglądanie do komputera a moja znajomość wszelkiego internetu itp:) jest mniej niż dostateczna.Zacznijmy od tego,ze pianka pcv,raczej nam się nie przyda( a już napewno nie 6cm) T 25 jest pianką słabą,nie jest gęsta(mało pianki więcej powietrza:)
Nie wiem o co chodzi z tymi meblowymi sprężynami.Coś mają zastąpić?
Tak jak już wspomniałem,pianka nie będzie potrzebna bo te tapicerki które wysyłam mają już "wszyte" pianki.Są trzy warstwy razem zszyte:skaj lub materiał,pianka,bawełna od spodu(zdjęcie).Podstawowe 104 i 105 nie miały gąbki,luxy "grube"miały jej naklejone po 4 paski na fotelach(od zewnątrz ,gruboćć około 1cm)W luxam można ją wymienić na nową bo prawdopodobnie się wykruszyła.Ale to później.Na początek kanapa.Na konstrukcji stalowej jest umieszczony wkład z maty kokosowej.On raczej się nie niszczy i nie ma potrzeby go zmieniać.Na niego można położyć dodatkowo filc (np. na allegro szukajcie "POROSO" zwykłe,bez kleju,tanie)Na "poroso"mozna już kłaść nową tapicerkę.Ważna rzecz,metalowe krawędzie muszą być oddzielone od skaju np.pakułami lub taka ocieplina ,na allegro"owata".Zdjecie.
Oparcie i siedzisko ma do okołaa taką szlufkę do której należy włożyć drut(tani ze sklepu metalowego, na metry)Zamiast specjalnych tapicerskich metalowych zaczepów(kółek)można sobie poradzić też zwykłymi trytytkami.Trytylką łączymy drut z metalowymi elementami stelaży, od spodu.Boki należy powypychać właśnie "owatą"jak skarpetę.Jeszcze jedno,siedzisko tylnej kanapy przed założeniem,dobrze jest "przyłapać nitką (krawędź przednia do maty kokosowej,wypełnienia.Będziemy mieli pewność ,że lamówka będzie póżniej w lini prostej a nie w łuku.Chyba lepiej zrobię film: bo czuję,że moje proste objaśnienie nie jest takie proste:) Dzwońcie do mnie,najlepiej późnym wieczorem.pozdrawiam
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Odebrałem dwa nowe boczki i dywaniki do mojej R20ki.. Zdecydowanie Pan Stanisław godny polecenia :ok3
Awatar użytkownika
warszawa_24
-#Junior
-#Junior
Posty: 147
Rejestracja: 2016-08-18, 23:47
Lokalizacja: Słubice FSL

Post autor: warszawa_24 »

Jeżeli ktoś z Lubuskiego szuka tapicera, to mam namiar na gościa ze Świebodzina (DK92/A2).
Zrobił mi tapicerkę w E38 - podsufitkę i słupki, szyberdach też ale jak znajdę sprawny.
Wziął mniej niż połowie ceny jaką żądali inni tapicerzy za samą podsufitkę :)
Konsultowałem też temat naprawy tapicerskiej w 203-jce i będziemy działać.

Mam też namiar na taniego lakiernika, ale auta po nim wymagają lekkich korekt, ale za cenę, którą woła to warto. Też na trasie DK92/A2 ale bliżej granicy.
FSC Żuk 1994r
FSO Warszawa 203 1968r
Renault 11 TSE 1983r
MZ ES125/1 1973r
Awatar użytkownika
pewny2
-#Junior
-#Junior
Posty: 107
Rejestracja: 2013-03-30, 23:24
Lokalizacja: Opole

Post autor: pewny2 »

Szukam dobrego tapicera do mojej Bostonki z Opola lub okolic. Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie?
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

masz wyzej, Pan Stanisław robi robotę
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Polecam Roberta Chodzyńskiego https://m.facebook.com/eTapicer-1413978 ... ale2=pl_PL
Efekt jego pracy można zobaczyć na tej stronie. Moja tapicerka na 3 lub 4 zdjęciu.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
ufik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-24, 13:14
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: ufik »

warszawa_24 pisze:Jeżeli ktoś z Lubuskiego szuka tapicera, to mam namiar na gościa ze Świebodzina (DK92/A2).
Zrobił mi tapicerkę w E38 - podsufitkę i słupki, szyberdach też ale jak znajdę sprawny.
Wziął mniej niż połowie ceny jaką żądali inni tapicerzy za samą podsufitkę :)
Konsultowałem też temat naprawy tapicerskiej w 203-jce i będziemy działać.

Mam też namiar na taniego lakiernika, ale auta po nim wymagają lekkich korekt, ale za cenę, którą woła to warto. Też na trasie DK92/A2 ale bliżej granicy.
chyba sprawdzę go
szpulek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-07-20, 23:08
Lokalizacja: Szałsza k/Gliwic

Post autor: szpulek »

Odkopuje temat. Czy ktoś jest w stanie polecić dobrego tapicera? Szukam tez specyficznego materiału do jednego 126, może ktoś cos da radę polecić? Z góry dziękuje.
Moje samochody: CarBlog.pl
Jędrulo
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 200
Rejestracja: 2006-04-21, 19:42
Lokalizacja: Strucelserwis Reguły

Post autor: Jędrulo »

ul. Robinii, Warszawa-Ursus. Drogi i dobry
Mon coeur- deux temp moteur!
Dunio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-01-01, 21:11
Lokalizacja: Olsztyn woj. Śląskie

Post autor: Dunio »

Ja również odkopuje temat tapicera, znacie jakiegoś sensownego, może być na trasie Częstochowa - Łódź - Toruń - Chojnice :lol:

Pozdrawiam :piwo:
1.Syrena 104 - 1967
2.Syrena 104 - dawca organów :-)
3.Syrena Bosto
4.Podobno w piwnicy następna / cyt. żony / :-)
ODPOWIEDZ