Rejestracja pojazdu bez DR

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
mrtomjar
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-07, 16:34
Lokalizacja: Białystok

Rejestracja pojazdu bez DR

Post autor: mrtomjar »

Witam,
Mam na oku 2 PRL'owskie sprzęty do kupienia, mam możliwości do remontu, jednak aby wszystko było dobrze przydałyby się kompletne dokumenty.

Pojazd nr 1
- dowód jest
- brak tablic
- brak aktualnego przeglądu
- brak OC
- dane z dowodu zgodne z bazą, niekradziony (info od smerfa)

Pojazd nr 2
- brak dowodu
- są tablice
- brak przeglądu
- brak OC
- dane z tablicy rej. są zgodne z bazą, niekradziony (jw)

Jestem jeszcze przed kupnem, jak mam spisać umowę, co mam tam dodatkowo umieścić oraz co powinien zrobić dotychczasowy właściciel.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Sugerował bym opcję szukaj.
Temat był omawiany w różnych opcjach na forum.
Temat wygląda na prosty.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

mrtomjar, w obu przypadkach nie ma problemu z przerejestrowaniem. Musisz mieć jedynie jeszcze umowy K-S pomiędzy sobą a osobą na którą dany pojazd figuruje w W-K.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Opcja1 : spisujesz umowę (ważne ,żebys spisał z właścicielem z dowodu,lub żeby ten facet dał Ci umowę miedzy nim a tym z dowodu) (MUSI BYĆ CIĄGŁOŚĆ UMÓW),z dniem kupna wykupujesz OC, remontujesz,remontujesz itd Po remoncie na przegląd i do Wydziału Komunikacji i Rejestrujesz. Tam tylko złożysz takie oświadczenie,że nie masz tablic i już.

Opcja2: spisjesz umowę z właścicielem na którego auto stoi w WK , wtedy piszesz wniosek do tego WK gdzie fura zarejestrowana jest z prośbą o wydanie zaświadczenia o rejestracji pojazdu ponieważ Dowód został zgubiony. Na umowie wpisz "dowód rej. zgubiony". Jeżeli dane będą się zgadzać z tym co mają w bazie to po zapłacie 17zł opłaty skarbowej dostaniesz zaświadczenie. Wtedy OC ,przegląd i rejestracja.

Ważne ,żeby była ciągłość umów.
mrtomjar
Posty: 9
Rejestracja: 2012-07-07, 16:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mrtomjar »

Dziękuję za odpowiedzi.

W #1 dowód rejestracyjny jest starego typu, gdzie nie ma potrzebnych dzisiaj danych dot. pojazdu. Czy będzie potrzebna tylko jedna wizyta u diagnosty? Co trzeba dodatkowo wypełnić?

Jeśli chodzi o oświadczenie z zagubioną tablicą, to lepiej jak złoży je sprzedający na odwrocie umowy, czy ja w Wydziale Komunikacji? Może dołączyć jakiś świstek z komisariatu? Rozumiem że bez tablic przegląd do powtórki?

Oba pojazdy mają jednych właścicieli od nowości.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Nie ma znaczenia jaki jest dowód. Wszystko ustali diagnosta. Tylko raz pojedziesz na przegląd. Takie oświadczenie musi być na druku z WK.Może je wypełnić sprzedający ale w obecności Pani w WK. Najlepsza opcja to zrobić tablice.

http://allegro.pl/tablice-rejestracyjne ... 13951.html

Jeżeli tablic nie posiadasz to możesz wziąć próbne tablice w WK. Koszt 80zł na 7dni.

Do czerwonych tablic "próbnych" potrzebujesz dowód rej lub zaświadczenie o rejestracji oraz umowy i OC. Wtedy dostajesz dowód tymczsowy ważny 7dni wydany w celu dojechania na przegląd. Po przeglądzie idziesz i rejestrujesz normalnie.
ODPOWIEDZ