przekładnia kierownicza

Czyli konkretne porady, fotorelacje, jak wykonać daną czynność (wymiana krzyżaka, żarówki itp)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

przekładnia kierownicza

Post autor: hebel »

niech ktoś mi powie jak do przekładni mogła się dostać woda? wylałem dobry kieliszek wody a oliwy nie było ani kropli, oczywiście wewnątrz ruda się rozpanoszyła ale odziwo przekładnia chodziła lekko do czasu dopóki nie postanowiłem ją przepłukać, jak to mówią NIE rusz gówna gówno śmierdzi...
no i ruszyłem i zaśmierdziało. Udało mi się ją wyczyścić i po złożeniu chodzi lekko ale jak skasować luz na skrajnych położeniach na środku nie ma luzu wcale a na skrajnych ma prawie 9 stopni (mierzone cyrklem i kątomierzem) jak bardziej przykręcę to coś haczy jak by zaciera się na środkowym położeniu - ślimak wytarty czy koło zębate?
Jaki tam powinien być olej?? narazie zalałem półsyntetykiem silnikowym bo taki miałem w garażu
Jak uszczelnić wałek od góry???
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Co do oleju w mechanizmie przekładni kierowniczej to producent zalecał zalanie jej olejem przekładniowym Hipol 15 w ilości 250ml. Ja zalaną mam olejem przekładniowym 80W90.
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

zgodnie z wszelkimi naukami, ten typ przekładni ma prawo mieć duże luzy w położeniach skrajnych. Ja nalałem oleju LUX .....
Obawiam się że po takim remoncie bedzie ci ciekło wszędzie ................
Awatar użytkownika
hebel
Moderator
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: 2008-08-30, 23:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hebel »

Dwie doby minęło i narazie ani kropli wycieku, oby tak dalej
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

wiesz wydaje mi sie ze testy na przeciekanie to podczas jazdy... jak tam olej rozciaplany jest......
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ