rejestracja syreny teraz...jak to wygląda

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Kruger

rejestracja syreny teraz...jak to wygląda

Post autor: Kruger »

chcę kupić syrene ale nie wiem jak wygląda sprawa z rejestracją dwu suwa.Co trzeba zrobić? poproszę o rode.pozdrawiam :wink:
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

To ja jeszcze pozwole dopisać swoje pare zdań :wink:
Może wiecie jakie koszta są wymiany rejestracji z czarnych na białe- ale samochód jest w tym samym miescie i oczywiście zmienia właściciela. ;D
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

koszt nowych tablic to ok 80zl i to tyle, jesli z tego samego miasta to nie bedziesz mial probnych i po sprawie

a rejestracja jest taka sama jak w przypadku kazdego auta: bierzesz stare tablice, stary dowod, umowe kupna/sprzedazy, OC (jesli nie masz waznego to dostaniesz dowod probny na miesiac podobnie jesli nie ma waznego przegladu albo w umowie jest napisane ze samochod jest uszkodzony...) to wszystko, nie ma raczej roznicy zadnej w porownaniu do normalnych aut :wink:
ps. chyba ze teraz cos UE namieszala ale w Polsce i innych nowych krajach UE jest za duzo aut tego typu zeby robic jakies ograniczenia... wiec na 99% nic nie powinno sie zmienic :) ale glowy nie daje za to
Pozdrawiam! :!:
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Przemek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 289
Rejestracja: 2005-03-26, 18:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Przemek »

kemi pisze:nie ma waznego przegladu
czyzbym kemi o czyms nie wiedzial :?: otoz ja do dnia dzisiejszego nie przerestrowalem swojego poloneza wlasnie ze wzlegu na brak przegladu czyzby syrenka miala jakas taryfe ulgowa :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Syrena nie ma żadnej taryfy ulgowej. Nasza Syrena też nie jest przerejestrowana..właśnie przez brak przeglądu.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

ooo to ciekawe, jak moja rejestrowalam to na bank nie miala przegladu i dostalam dowod tymczasowy... chyba ze sie cos przez te pare lat zmienilo
dodam ze niedawno rejestrowalam uszkodzonego Space Stara i on mial miesiac tymczasowy -> czas na dokonanie naprawy i przeglad zeby dostac staly dowod
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Adam Klos
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 86
Rejestracja: 2005-11-20, 16:01
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Adam Klos »

a ja rejestrowalem swoją syrene w 25.11.2004 i musialem pierwsze wykupić OC na umowe a pużniej jechalem do przeglądu inaczej bym nie przerejestrowal :)
Moja żółta Syrena 105L
Awatar użytkownika
marcinwodnik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2005-11-27, 12:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: marcinwodnik »

Witam !!

Moje 3 slowa, ja przerobilem temat przywrocenia syreny wyrejetrowanej.

1. Opinia rzeczoznawcy ze auto moze byc przywrocone do ruchu ok 250 zl
2. Probny dowod rejestracyjny z tablicami czerwonymi aby dokonac przegladu ok. 66 zl + wykup OC najlepiej na caly rok kupic odrazu,
3. Przeglas samochodu 100 zl
4 Zalatwienei juz wlasciwych tablic dzieki dokonanemu przegladowi i czekanei na twardy dowod i to jest wszystko :) fajnie jak urezdnik stwierdzi ze przypadkiem nie wie ze syrena do silnik 2T. :)
__________
Pozdrawiam,
Marcin

Syrena 105 lux
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

to ciekawe. Jak kupowałem swoją, 3 lata temu, to akurat wyszedł jej przegląd i musiałem na starym dowodzie zrobić przegląd, bo inaczej nie chcieli przerejestrować.
Co kraj to obyczaj, co gmina, to zwyczaj. Polska to bardzo ciekawa kraj :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
maciej_105L
Posty: 14
Rejestracja: 2006-02-06, 00:31
Lokalizacja: poznań

Post autor: maciej_105L »

Witam wszystkich!

Ja rejestrując syrenkę (w Poznaniu) chodziłem do urzędników dwukrotnie: pierwszy żądał ubezpieczenia, drugi aktualnego przeglądu technicznego … po tym nie było już problemu.
Koszt: ubezpieczenia wg stawek (jest na forum ciekawy temat), za przegląd zapłaciłem: 162 zł z homologacją na założenie haka do ciągnięcia przyczepy i opinią, że samochód może być dopuszczony do ruchu.
Urzędnik, a właściwie urzędniczka (na oko 22 lata) nie zapytała czy to 2T … wręcz przeciwnie dwukrotnie zapytała mnie o markę samochodu (musiałem przeliterować), a potem zapytała … o kraj z którego go sprowadziłem :lol2: !!!!

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

HAHAHA! No niezłe niezłe... z jakiego kraju :P To mnie z kolei urzędniczna zapytała czy to jest sedan czy headback :P zamurowała mnie tym na chwil i miałem jej powiedzieć "Pani to jest Syrena", a ta mi zaczęła tłumaczyć czym się te nadwozia różnią :lol2:
Wracając do tematu, ja miałem przegląd a nie było OC, najpierw przerejestrowałem potem wykupiłem OC, miałem dowód tymczasowy, natomiast tablice pozostały te same, bo były juz białe z mojego miasta... nawet z tego samego osiedla :P
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

maciej_105L pisze:Urzędnik, a właściwie urzędniczka (na oko 22 lata) nie zapytała czy to 2T … wręcz przeciwnie dwukrotnie zapytała mnie o markę samochodu (musiałem przeliterować), a potem zapytała … o kraj z którego go sprowadziłem !!!!

ROTFL, ta pani wygrywa Złoty Wentyl za tekst roku!! :jupi:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

odswiezam kotleta, bo mam zapytanie
W zeszlym tygodniu udalem sie do urzedu, przerejestrowac srytke. przeglad jest, oc oplacone, a mam problem. mianowicie, sytuacja wyglada tak: pierwszym wlascicielem byl pan adollf, starszy pan, ktory byl w posiadaniu syrenki przez ok 20 lat( moja jest z 1980 roku). pozniej kupil ja pan X, nie przerejestrowywujac jej sprzedal ja panu Y, od ktorego ja kupilem. z powodu zbyt wysokiego oc sprzedalem syrene mamie.
i problem jest tego typu, ze w umowie miedzy panem adolfem, a panem x, a umowa x z y pan x ma dwa rozne nry dowodu osobistego. urzednik kazal mi odnalezc pana x, aby ten napisal oswiadczenie, ze nie przerejestrowal syreny i zmienil dowod osobisty- i gdzie tu jest logika???
drugi problem. umowa miedzy x a y, i umowa miedzy mna i y nie maja daty. Czy moge sobie wpisac jakakolwiek, czy trzeba to ustalac z poprzednimi wlascicielami?

Co radzicie zrobic w takiej sytuacji- chce miec juz ta cala procedure z glowy, a ciagle jakies komplikacje..
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

Odnosnie kosztów rejstracji to tak ubezpeczenie na umowe 454 zł z NW, do tego tymczasowe bralchy z dowodem 70 zł do tego przegląd techniczny 98 zł. Dalej rejstracja na normalne rejstracje to wydatek razem z nowym dowodem itp 175 zł.


nie było problemu z rejstracją juz troche pojazdów mi sie przewineło do rejstrowania wiec nie straszna mi rejstracja :)
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Mateusz wypisz sobie sam umowy i daty.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
ODPOWIEDZ