Nowa Syrena z Kutna

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

No i właśnie dla tego polonez był przestarzały w momencie wprowadzenia go do produkcji.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Silniki Rovera czy Forda to była pomijalna ilość - a przede wszystkim - fordowskie kupowaliśmy jako ich nadwyżkę magazynową, gdy wprowadzili już kolejną generację.

A od czego zaczął się - taki definitywny - koniec dostawczego Lublina?

A od czego zaczął się temat sprzedaży Solarisa...?
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ale taka syrenke to bym kupił.... nawet tą po testach....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

eMO 1966 pisze:A od czego zaczął się - taki definitywny - koniec dostawczego Lublina?
podejrzewam że ze względu na opóźnione podniesienie mocy 4c90, czy 4ct90 a potem adcr, słynne skrzynie, wyjace mosty, kochana rdza i niechęć polaków do polskiego dostawczaka
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Obrazek
Obrazek

Obrazek

https://spidersweb.pl/autoblog/bylem-na ... show-2018/


Obrazek
Obrazek

Obrazek


Widać że walczą dalej.
Nie rozumiem dlaczego tego pickupa nie zrobili tak jak na wizkach, tamta koncepcja wydaje się być ciekawsza.
Awatar użytkownika
Dawdzio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-08-19, 22:21
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: Dawdzio »

Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

ciekawe czy ktoś to kupi :/
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kain pisze:ciekawe czy ktoś to kupi
-> to zależy od ceny ! :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

limuzyna kiczowata jak ptkruzer, ale pikap bardzo fajny, teraz w ofercie ma go chyba dacia i moze jeszcze fiat,
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
kicaj
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-12-27, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kicaj »

Podobno ten Pickup powstał nieco z przypadku i ma go nie być w ofercie o ile w ogóle te samochody będą dostępne, chociaż ja popracowałbym nad nim żeby bardziej przypominał ten z wizek.
Tego pickupa widziałbym w reklamie jako taki life stylowy dla młodych ludzi z hypem, np chłopaki pakują rower na pakę jadą z nim na jakiś tor albo w teren.

Ale zalogowałem się bo ostatnio obejrzałem serial Netflixa "1983", i jako ciekawostkę powiem wam że w kilku scenach jest tam wykorzystana syrenka , tyle że ta wcześniejsza wersja zbudowana przez AMZ.
Można też zobaczyć syrenę sport, to chyba ta czerwona replika zbudowana przez pana Mirosława Mazura.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

A ja bym sobie to kupił..... a co... tylko gdzie.... i za ile ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Dannek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-10-09, 20:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Dannek »

sereniarz(atom1), piszę się pt cruiser a nie kruzer. Poza tym to zacne wiozidło. :fire
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

A ja tam jak najbardziej jestem za spolszczaniem angielskich nazw. Jest Nowy Jork czy Jerzy Waszyngton to dlaczego nie może być Kruzer?
Nie bądźmy bardziej angielscy od Anglików. Oni też mówią Warszawa - Łorsoł, Mikołaj Kopernik - Nikolas Kopernikus czy Monachium - Mjunik.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

pen drive to pendrak :D az sie usmialem pierwszy raz uslyszalem ;) amerykanie np wszytsko skracaja prostuja czemu mamy byc gorsi ?
biegunka57
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-29, 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: biegunka57 »

Ja jestem przeciwnikiem wskrzeszania starych marek w celu produkowania nowych samochodów - te marki trzeba zostawić w przeszłości, pogodzić się że one są już tylko częścią historii - pięknej, chwalebnej, ale jednak historii - a obecnie wprowadzić nową markę, z nowym pomysłem, nowym designem, nowym wizerunkiem - nie wiecznie tkwić w przeszłości. Jeśli samochód ma być sukcesem, musi mieć odpowiednio prowadzoną kampanię marketingową - a tej nie można budować tylko na sentymencie. Przykro mi, ale tu trzeba zaoferować coś jeszcze. A wszystkie dotychczasowe inicjatywy wskrzeszania marek jak Syrena czy Warszawa - tego jak na razie nie mają!
Na potwierdzenie moich słów - prześledźcie sobie jak skończył projekt GM pt. Chevrolet SSR - który był zrobiony li tylko pod nostalgię do modeli Chevroleta z lat 50-tych...ale jako wóz sam w sobie, nie miał zupełnie nic specjalnego do zaoferowania! Nie miał nic czym potrafiłby obronić się przed konkurencją. Dziś jest synonimem potknięcia się, wtopy dla koncernu GM i jednym z najbardziej wyśmiewanych samochodów w historii.
Chcielibyście, by nowy polski samochód skończył jak SSR albo wymieniany tu już PT Cruiser? Bo ja NIE :klnie To jest projekt nad którym trzeba pomyśleć dużo dłużej niż nad takim...renderem w 3D. Okej - szapo ba dla tych którzy wyszli poza tą fazę i zaprezentowali jeżdżący prototyp. Ale czy którykolwiek z naszych zapaleńców którzy mówią o produkcji seryjnej...zastanawiał się jak ma wyglądać ta produkcja seryjna? W jakiej fabryce ją ulokować? Jak będzie wyglądać produkcja części i podzespołów? Jak będzie wyglądała sieć serwisowa czy dilerska tych samochodów?
Myślę że całkiem sensownym pomysłem byłoby - idąc za przykładem Czechów (Skoda - VW) i Rumunów (Dacia - Renault) - dogadać się z Fiatem nad wskrzeszeniem marki POLSKI FIAT, uzyskać licencje na technologie, zbudować razem z nimi jakiś program premiowania młodych i zdolnych polskich techników i konstruktorów rozsianych po całym kraju - tj. pozwolić im na rozwijanie udostępnionych przez Włochów technologii, dać im bazę - a nasi młodzi zdolni absolwenci pokazali nie raz na co ich stać; ewentualnie zlecić jakiejś ASP stworzenie nowej karoserii, wnętrza - a silniki, skrzynie biegów, podwozie brać choćby z nowego Tipo czy poprzedniego Bravo a wszystko to dać ze znaczkiem "Polski Fiat".
Oni mają długą tradycję budowy samochodów u nas, a obecnie posiadają sieć serwisową i fabryki części zamiennych. Dodatkowo mają speców od marketingu, sieć dilerską (salonów)...Szansa na taki mariaż była gdy transformowano FSM w BB i Tychach w Fiat Auto Poland. Efekt i tak był zadowalający, jednak myślę że przy większym nakładzie starań można było to jeszcze lepiej rozegrać.
Już taką koncepcję widzę bardziej niż rwanie się z motyką na słońce jakim byłoby robienie wszystkiego od podstaw pod nową Syrenkę w miesiąc czy rok.
ODPOWIEDZ