Podwórko znanego wszystkim zbieracza,wzorca obywateli..

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

ee tam korea połnocna...naked and afraid na discovery :devil3 POWRÓCIMY DO TEMATU :majk ??
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

W korei by nie mógł narzekać bo by go rozstrzelali :faja
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Marcinek 77 pisze:ee tam korea połnocna...naked and afraid na discovery :devil3 POWRÓCIMY DO TEMATU :majk ??
Kolekcji praktycznie już nie ma. Zostały powypalane karoserie.
Być może dałoby się odratować jeszcze kilka klamek, kierownic czy podłokietników ale to właściwie wszystko. Nawet z czerwonego Zaporożca upierdzielili cały tył a z białej Syreny z dodatkowymi przełącznikami zostało samo podwozie.
Mała ciekawostka ==jedna z Syrenek przy płocie MIAŁA wspawaną deskę od kanta klasyka i kierę od Poloneza. Miała bo i to rozkradli.
Miałem teraz dwa tygodnie urlopu, chciałem nawet jechać cyknąć trochę fotek ale dni teraz krótkie, deszczowe i z wyprawy nic nie wyszło. Zresztą nie mam nikogo w Warszawie to niejako z automatu musiałbym sobie zarezerwować dwa dni na spanie po dworcach i przesiadki.

P.S. Uczepili Wy się tej Korei a tak w rzeczywistości jest ona podobnie jak Białoruś demonizowana przez imperialistyczną propagandę. Tam przynajmniej każdy zna swoje miejsce w szeregu a reprezentacja nie odnosząca sukcesów może nawet iść do więzienia :) Nie to co u nas darmozjady na codzień gonią mamonę w zachodnich klubach a przyjdą mistrzostwa to liczy się tylko ka$a od skorumpowanego PZPN i olewka totalna. Zresztą skośnoocy to zupełnie inna kultura i system wartości.
Kozak90 pisze:I były komitety kolejkowe...Kolejki na dwa dni. No a zero konkurencji to dopiero było DYMANIE obywatela. Rzucili papier toaletowy to się zabijali...Wtedy za tym stali Towarzysze którzy mieli w tym udziały..Oni ściągali z zagranicy towary i sprzedawali pod szyldem Baltony czy Pewexu...No i ocet na półkach... PRL to był raj dla kombinatorów...Paliwo z PGR-u...
No comments bo to jakbym czytał propagandowy podręcznik do IV-tej klasy. Czyli za gnoja rodzice karmili Cię octem z butelki? :P :smiech Albo szedłeś do knajpy zamawiasz kawę a dostajesz filiżankę octu ===na łańcuchu jak w filmie Barei oczywiście :lol: To co opisujesz było w stanie wojennym ale nie za Gomułki czy za Gierka. Mam w rodzinie dziadka 80 lat to jest relacja z pierwszej ręki. Jestem natomiast jak najbardziej za, żeby takich rzeczy jak samochody czy sprzęty AGD było po 2-3 każdego rodzaju i na przydział. Wtedy ludzie bardziej szanują i każdy potrafi naprawić takiego Malucha czy Zelmera bo tylko to jest. Nie to co teraz, że idziesz do sklepu moto a tam wszystko tylko na zamówienie bo jest 100 rodzajów samochodów. Krew mnie natomiast zalewa kiedy idę do marketu a tam całe półki papieru toaletowego ===żółty, różowy, biały, zielony, zapachowy, w cztero-sześcio czy dwnastopaku :klnie Szczyt kapitalistyczego rozpasania i marnotrastwa. Żeby sobie arystokracja szanownych 4 literek nie porysowała.
Kupowałem ostatnio mikrofalówkę to też obowiązkowo najprostszą Aicę na pokrętła bo to nasze polskie, za komuny były Wronki to po kiego pakować się w nieznane. Jeżdżę CC i wcale nie miałbym nic przeciwko żeby Polska zamknęła granice i po dziś dzień klepała "na rynek wewnętrzny" tylko CC, Lublina i Lanosa.
PRL rajem dla kombinatorów powiadasz? No to powiedz to Nowakowi, Hofmanowi czy Sikorskiemu :fire a także całej Rzeszy przedsiębiorców zatrudniających pracowników na śmieciówki.
W komuniźmie wyzysk i spekulacja odbywa się na boku aczkolwiek jest potępiana przez oficjalną doktrynę.
W kapitaliźmie wyzysk jest cnotą. Lobbowanie, tworzenie spółek, firm krzak, ambergold, redukcja etatów ==wszystkie chwyty dozwolone. Liczy się tylko kasa.
Ostatnio zmieniony 2015-01-04, 17:01 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 2 razy.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

korea jak korea afryka jak afryka my pilnujmy swojej kultury i tradycji bo tez dobry bałagan mamy a wnikamy w inne czesci swiata a na swoim podworku balaganu nie widzimy...........tez chciałbym sie tam wybrac juz dawno chciałem ale ze ma sniegu jest temperatura plusowa to wyjazd weekendowy by sie przydal miła wycieczka do warszawki zahaczyc kilka innych ciekawych miejsc z autami po drodze o ktorych wiem i tez mnie ciekawia :D wiec pytanie ktore zadałem wczesniej czy warto tam jechac do grodziska ?? zastanawiam sie od jakiegos czasu i moje watpliwoasci narastaja po kazdej nowej fotorelacji czy filmiku chciałbym zobaczyc te samochody nawet w takim stanie o ile jest co jeszcze zobaczyc i sfotografowac :/ ;/
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

Oj szkoda, szkoda tej kolekcji T_T T_T
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
Supermen
-#Junior
-#Junior
Posty: 173
Rejestracja: 2007-11-15, 08:15
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: Supermen »

Szkoda kolekcji. Właściciel się chyba w grobie przewraca jakich ma zaradnych spadkobierców. Aż strach testament pisać. Mikiciuki dobrze wiedzieli o tej kolekcji już jak zmarł właściciel. Ciekawe czemu nie drążyli tematu. Zresztą wiele osób o tym wiedziało i co? I w zasadzie nic. Kolekcja stała się legendą... Wielka szkoda.
Powinna być to lekcja na przyszłość aby do czegoś takiego nie dopuścić.

P.S.
Ten temat powinien dostać bana bo takiego :offt: dawno nie widziałem. Proponuję założyć temat jak mi źle na tym świecie i tam wylewać swoje żale a w szczególności na żale do historii Polski i czasów współczesnych.
Niezblazowani użytkownicy muszą się nieźle namęczyć, żeby wyszukać w tym temacie informacji ściśle związanych z kolekcją Tabackiego. :klnie
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

Supermen pisze:Ten temat powinien dostać bana bo takiego :offt: dawno nie widziałem. Proponuję założyć temat jak mi źle na tym świecie i tam wylewać swoje żale a w szczególności na żale do historii Polski i czasów współczesnych.
Niezblazowani użytkownicy muszą się nieźle namęczyć, żeby wyszukać w tym temacie informacji ściśle związanych z kolekcją Tabackiego.
nom dokladnie :piwo: wiec prosze moderatora w imieniu swoim i innych uzytkownikow o skasowanie postow nie na temat ew zmoderowanie pozstałych dziekuje :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Bydło wszystko rozkradli łącznie z siatką ogrodzeniową :klnie :fire
Nawet Wartburgi jakby porozrywane bez użycia narzędzi.

Właściciel też chyba sobie już odpuścił.

Kilka wygooglowanych fotek:

To MG wklejone przez Marcinka:
Obrazek

Zapor jeszcze w kwietniu miał tylny pas z czarną blachą...
Obrazek

A to PRAWDOPODOBNIE Warszawa stojąca na "drugiej działce" obok Malucha Bis:
Obrazek

Pzdr
Ostatnio zmieniony 2015-01-04, 17:35 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Kain
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 319
Rejestracja: 2013-03-19, 22:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Kain »

krajobraz jak z Czarnobyla

P.S. KIEROWCA, kontynuujemy temat filmowy
Marcin Możejko: "zaatakuj Mazura na nekli, chcemy go sprowokować i zniszczyć." - prezes Fundacji im. Cezarego Nawrota
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

własciciel ?? nie bylo własciciela po smierci Pana Tadeusza PODOBNO syn zostal wydziedziczony a po 25 latach ma to przejac gmina a wlasnie tyle mineło a ze kradli i rozkradali czy na wino wynosili auta unikatowe to juz inna historia kto wiedzial co tam jest to kradl cale auta ew czesci na zamowienie naglosnienie tych miejsc dobilo je dostecznie przez okolicznych smakoszy trunkow na siarce i zwyklych wandali ... nie mial kto pilnowac nie mial praw to tak sie dzialo niewiem czy to prawda ale takie info znalazlem jaguar z serialu parada oszustów tytuł jaguar 1936 jest na yt film a nizej fotka jak wyglada teraz

[ Dodano: 2015-01-13, 16:41 ]
https://www.youtube.com/watch?v=42Xjdy_gG_o nawet teledyski obecnie tam kreca :D

[ Dodano: 2015-01-31, 00:28 ]
http://pskrzypczynski.blogspot.com/2015 ... izyta.html najnowsze foty :/ i tu tez https://www.facebook.com/media/set/?set ... 642&type=1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

.

Post autor: przemocha »

Niech ktoś o tym ksiązke napisze... ,,Zmarnowana kolekcja''
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

dla mnie sprawa jest jasna.zgadzam sie z tymi ktory uwazaja ,ze to zwykly ubecki kombinator.
nikt normalny nie wchodzi w posiadanie takich samochodow a w automobiliscie wspomniano o bugatti ktore mial i sprzedal za niewiadomo ile .i wlasciwie nie wazne za ile ale normalna osoba nie jest w stanie sprowadzic sobie bugatii . oczywiscie dla tych co uwazaja ,ze syrena to cud techniki nic nie bedzie mowil fakt ,ze bugatii i wiele innych modeli, byly conajmniej podejrzanie nabyte.....bo takich samochodow sie poprostu sie ot tak nie nabywa. wiec dlatego spokojnie mozna przypuszczac ,ze to podejrzany typ .......pewnie ubek albo podobny typ.........i nie ma co tu relatywizowac.....co jest tak charakterystyczne w dzisiejszej polsce.......i chyba nestety polityka troche sie tu miesza z motoryacja....zreszta tak bylo zarowno w przypadku syreny jak i warszawy.....klasyczny przypadek opurtunizmu i mendziarstwa czyli okazja czyni cie .......
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Ja wiem ,że to nie na temat, ale muszę wziąć w obronę "KIEROWCĘ".
Panowie--nie oceniajcie PRLu na podstawie sytuacji znanej wam z lat 1980--90.
Kraj zwany PRL istniał w warunkach normalnych w latach 1955---1969.
Nie był wtedy niszczony bo się jewreje bali podskakiwać.
I zaręczam Wam, że żyło się tu dość dobrze a żadnych komitetów kolejkowych ani octu nie było. Mieszkania dostawałeś bez kredytów,praca była dla każdego, studia za darmo,na lekarza nie czekałeś 5 miesięcy tylko 5 godzin. Komorne było 100--200 złotych a pensja 2200 złotych.
Zastanówcie się co piszecie--to są wypierdki propagandowe i wy je bezkrytycznie przyjmujecie. W roku 1969 proponowano Gomółce "finlandyzację kraju" i to było być może całkiem dobre, i mogło doprowadzić nas właśnie do poziomu Finlandii.
Dzisiaj jest piekło na ziemi, kraj zrujnowany, trzeba być idiotą żeby tego nie widzieć.
Czeka nas odbudowa państwa pod sztandarami narodowców (gdy PiS już padnie) i sami będziecie z łopatami w ręku budować PAŃSTWOWE instytucje a nie prywatne. Bo w państwie jest siła a w prywaciarzu jest tylko wyzysk i kur..........
W kwestii placów--kolekcji,to w Miedzeszynie odbudowują ten dom naokoło którego jest znane prywatne "złomowisko" i ja sądzę, że niedługo je skasują,więc może warto wyrwać coś dla siebie legalnie jeszcze póki jest co.
Ostatnio zmieniony 2015-10-19, 21:32 przez taeda, łącznie zmieniany 1 raz.
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

Oj Teada ,teada,
wydawalo sie ,ze jak stary to i madry wiec i madrze powinien pisac......jeszcze takiej bzdury nie czytalem nigdy jakoby to w latach 50-60 tych bylo normalnie.nigdy w tym systemie nie bylo normalnie............zreszta od samego poczatku istnienia tego systemu w Rosji radzieckiej nie funkcjonowal ten system.On funkcjonuje dobrze tylko w ksiiazkach Marksa i Engelsa.........jedynie tam dobrze funkcjonuje ten system........osobiscie chcialbym by na wschod od wisly to ruscy wzieli wlacznie z siedliskiem najwiekszych kryminalistow czyli WIEJSKA a na zachod od wisly niemcy przynajmniej porzadek by byl......polak juz udowodnil wiele razy ,ze sie rzadzic nie umie.......tak juz polak ma i tyle , pewnie genetycznie niezdolny do rzadzenia na rzecz dobra wspolnego.....i widac to za granica cwaniak to polak i jak masz na kogos uwazac to wlasnie na polaka ..................niestety tak jest i ta nacja tak ma..............wiec ta kombinacja cech tej nacji plus idologia z gory z defektem byla i jest zabojcza dla tej nacji......
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

Oj trzeba było ratować a nie się wymądrzać i pisać jak to kiedyś było zaje...ście, kiedyś to było kiedyś a dzisiaj to jest dzisiaj :klnie
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
ODPOWIEDZ