TESTY PROTOTYPÓW SYRENY W 1955

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

TESTY PROTOTYPÓW SYRENY W 1955

Post autor: Kozak90 »

Koledzy w 1955roku były testy Syreny (tekst z portalu motofakty):

Prototypowe Syreny zostały przekazane do BKPMot i Instytutu Techniki Samochodowej (ITS) w Warszawie po jednym egzemplarzu. Pozostałe znalazły się w Dziale Badań FSO. Wszystkie samochody miały być poddane badaniom kwalifikacyjnym na dystansie 60 tys. km. W sierpniu 1955 r. zorganizowano długotrwałe badania przebiegowe (rajd) tych aut na trasie ok. 5500 km, które trwały 18 dni. Syrenom towarzyszyły zagraniczne auta IFA, Panhard Dyna, Renault 4CV, DKW i Goliath GP700. Pojazdami obsługowymi i dyspozycyjnymi były standardowe Warszawy i prototyp Warszawy pick-up (więcej o tym aucie w linku pod tekstem). Celem badań było uzyskanie danych dotyczących eksploatacji i osiągów samochodów w porównaniu z konstrukcjami zagranicznymi.

Czy dysponujecie fotkami z jakichś archiwów lub książek odnosnie aut kóre towarzyszyły Syreną. chodzi mi o IFY. Były to na 99% IFY F9

Jeżeli ktoś za takie fotki prosze o podzielenie się nimi. Albo wklejając w temacie albo wysyłając do mnie na PW lub maila.
arda
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-23, 11:10
Lokalizacja: india

Post autor: arda »

i jeszcze bosto;p

cena okolo 100 zł
arda
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Odsyłam do zeszłorocznych numerów automobilisty, gdzie było sporo na ten temat pisane.

pozdrawiam.
Arek Elblag
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2005-08-26, 14:40

Post autor: Arek Elblag »

Posiadam artykuł na ten temat z tygodnika motor. Jesli chcesz podesle ksero poczta a moze doszukam jakies zdjecia
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

ja poszukuje fot samochodów testowych z 57
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

posiadam całą kolekcje gazet"Motor" 1953-1989 ,poszperam w tych początkowych egzemplarzach moze coś się znajdzie
ODPOWIEDZ