Buty Józefy wz.919

Aby nudno tu nie było

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Buty Józefy wz.919

Post autor: KIEROWCA »

Witam!
Nie wiedziałem gdzie mógłbym zamieścić taki wątek niezwiązany bezpośrednio z motoryzacją a więc wrzucam tutaj.

===Zacznijmy od początku. Od dłuższego czasu jestem zagorzałym zwolennikiem jak i "nosicielem" kontraktowego obuwia ZSW czyli kultowych Desantów. Przy odpowiedniej dbałości ==pastowanie wcześniej podpaloną pastą do butów + polerka mam na nogach lustra. :ok3 Swoją ostatnią parę targałem do momentu w którym gwoździe tarły o chodnik. Niby mogłem podzelować u szewca ale "cywilna" podeszwa to już nie to co oryginalny protektor...

Aktualnie od kilku miesięcy mam na stanie parę produkcji DC Lublin w stanie magazynowym z demobilu. Wszystko byłoby ładnie pięknie gdyby nie to, że z butów przy każdym kroku wydobywa się charakterystyczny skrzypiący odgłos ==strach wyjść na miasto bo się ludzie oglądajął!!!!! :klnie
Odgłos ten zdaje się czasami zanikać kiedy buty są mokre, np. podczas deszczu.

Próbowałem już wszystkiego ====pokrywanie błyszczykiem Kiwi, tłuszczem do skóry, łojem [poważnie], pastowanie zarówno przy pomocy roztopionej pasty jak i na sucho nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. :fire Niby słyszałem z niepewnych źródeł ==[internet itd.] że można tam pomiędzy wkładkę a podeszwę napuścić WD-40 ale nie wiem jaki będzie to miało wpływ na żywotność buta.

Macie Starzy Wyjadacze jakieś sposoby na usunięcie tego piszczenia??? Oczywiście odpowiedzi w stylu "Kup sobie buty Bundeswehry" mnie nie interesujął. Dodam tylko, że problemem raczej nie jest źle wklejona wkładka ponieważ używam standardowych plastikowych "drabinek" MON.

Dzięki i pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
abc

Post autor: abc »

Kiedyś (na prawdę) wyszedłem z domu w nowych fabrycznie, nigdy nie ruszanych, ale 15-letnich butach. Tego samego dnia jak wróciłem zostało jakieś 2/3 podeszw razem z butami (ale i tak popękało), a reszta rozwaliła się w drobny mak, guma popękała cała :shock: Także może te też mają lata i się rozsypują?
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

kierowca
a jak po WD40 zachowają się twoje skarpetki [bo cywilne nie grają w tym duecie]
tylko muszą być skarpetki z MON-U :D :D :D :D :D :D :D
kombi
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

Hmm,problem ciekawy,bo znosiłem kilka ładnych par desantów i żadne mi nie skrzypiały...
Co do pastowania to paste nakładałem wieczorem,polerowałem rano.Generalnie gdybyś potrzebował czegos nowego z sortów mundurowych czy wyposazenia to mam tego sporo na zbyciu.
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Mi również skrzypiały wiec te modele chyba tak mają. Teraz nosze inne jednak również nie są rewelacyjnej jakości.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

poprzednie z chyba 1987 potwornie skrzypiały, aktualne produkcji zeszłorocznej, partia z wojska, nie skrzypią, w przeciwieństwie do poprzednich da się w nich chodzić, tylko za cholerę ich nie mogę dobrze wypastować...
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

Ja zawsze pastą kiwi na noc i rano polerka,ale na lustro i tak ich nie zrobisz.
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

syreniarz1992 pisze:poprzednie z chyba 1987 potwornie skrzypiały, aktualne produkcji zeszłorocznej, partia z wojska, nie skrzypią, w przeciwieństwie do poprzednich da się w nich chodzić, tylko za cholerę ich nie mogę dobrze wypastować...
===Jak z 87 to trochę zmienia postać rzeczy ==najprawdopodobniej miałeś Opinacze [tzw. zające]. Są one bardziej zbliżone budową do butów przedwojennych aniżeli desantów.
Józefy weszły na wyposażenie wojsk lądowych ok. 93. Dużo czasu musiało upłynąć zanim zarżnęłem swoją ostatnią parę z 96 ===mniej więcej tyle, ile zajmuje zdarcie fazowanej żabki z blachy 2mm a później obcasa do gołych gwoździ :grinser
Śmigam w desantach praktycznie od połowy października do wczesnej wiosny. Często w mokrych butach ze śniegu muszę siedzieć po kilka godzin w pomieszczeniach a i latem zdarza się często gęsto jakiś wypad do lasu. Przy należytej pielęgnacji są to buty nie do zajechania. Zrobiłem w kilku różnych parach przynajmniej kilkaset kilometrów i większość wad cytowanych na forach survivalowych mi się nie sprawdziła. Wbrew pozorom nie obcierają "do mięsa" nawet w zwykłych cienkich skarpetach a noga poci się mniej niż w tanich plastikowych adidasach!!!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
===Rzeczywiście jeśli chodzi o nowe wersje firmowane przez Armex i Wojasa to nie jestem do nich przekonany. Po pierwsze dlatego, że większość z tych butów sprzedawanych na internecie to naprawdę wersje cywilne ===wykonane z bardzo miękkiej skóry. Wytrzymują one jakieś 5 razy mniej od kontraktowych!!! Po drugie właśnie ze względu na "chropowate" pozbawione połysku wykonanie. Trzewiki letnie wz. 926 czy "kupczaki" są być może szczelniejsze aczkolwiek ich wygląd do mnie nie przemawia.

Pzdr :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

Letnie są do bani,kupczaki czyli zimowe termosy są ok ale na mrozy,do pomieszczeń się nie nadają bo noga się poci niemiłosiernie.Desanty wz 93 starczały mi na ok rok,ale lekkiego życia nie miały (błoto,mycie karcherem , wiosna i jesień wiecznie mokre itp ) .Jak chcesz to mam do opylenia nowe desanty z wojska rozm 28. Cena to hmm... 90zł i dorzucam parę org wojskowych skarpet.
A na lato najlepsze są pustynne szczury.Noga się wogóle w nich nie poci i są bardzo wygodne.
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

tomekM pisze:sortów mundurowych czy wyposazenia to mam tego sporo na zbyciu.
kolego. potrzebujemy do muzeum czapek z daszkiem moro.... ze2-3. miałbys?
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ja mam taką rogatywkę ===siwe moro wz. 68 w stanie magazynowym. Mogę podesłać fotki na priv ===jak to na szczytny cel dla muzeum to nie będę zdzierał :ok3
Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
tomekM
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 572
Rejestracja: 2010-12-03, 18:20
Lokalizacja: tczew

Post autor: tomekM »

Niestety,wszystkie sorty jakie posiadam sa aktualnego wzoru
KOMAR 2330 1972r
ROMET 2375 1981r
ROMET JUBILAT 1978r
ROMET DUET 1974r
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

:::No to teraz pytanie nieco z innej beczki ====wiecie Panowie jak podpiąć "szelki-dusicielki" do naszego kultowego plecaka ZSW????

Posiadam taki worek jeszcze z czasów mojej chwalebnej służby z ZHP.
====Ostatnio w czasie porzątków znalazłem dawno zapomniane szelki także chciałbym sobie zrobić taki mały upgrade ===niestety nie pamiętam z czym to się je :devil3
Obrazek
O ile ustawienie górnych punktów kotwiczenia pasa nie nastręcza żadnych trudności to nie wiem gdzie podpiąć te dolne. Czyżby brakowało jakiś haczyków???
Co w takiej sytuacji zrobiłby McGyver??? :grinser

Obrazek
Obrazek
:::Nie garb się!!!! Jest pajączek :helm
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Tomek R20
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2013-10-20, 15:17
Lokalizacja: Jaszkowo

Post autor: Tomek R20 »

Ja pracowalem w wojsku pare lat lecz teraz chociaz posiadam jeszcze taki sprzet (chyba ze dzieciaki wyniosly)tesz niepamietam jak to sie nosilo
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA, worek mam, szelków ni mam :(
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ