Syrena 101 1961r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

syrena104bili pisze:Jeśli chodzi o przednie Błotniki to nie wiem czy widziałeś kiedyś 101 z otwartą komorą silnika i czy wiesz znaczmy polega problem , to są całkiem inne błotniki jak w 105 one wyglądają tylko wizualnie podobnie poza tym wszystkie wymiary liniowe są inne i sam bym sie przerabiania błotników od 105 do 101 , od ręki nie pod joł
Witam!
Z czystej ciekawości chciałbym się zapytać czy błotniki przednie starego typu też miały dospawany "okular"??? Z technologicznego punktu widzenia wydają się bowiem nie tak głębokie jak stopiątkowe === tj. Linia podziału pasa i błotnika przebiega podobnie jak w Trabancie w połowie kierunkowskazu.
Zastanawia mnie natomiast czy nie były spawane tamte "zwężki" wzdłóż maski ===piszę to na podstawie fotek z galerii Syreny na www.graty.art.pl
Tamten niebieski egzemplarz z długim bagażnikiem ma zwężki pordzewiałe tudzież porośnięte mchem jednak okulary w przeciwieństwie do "modelu 105 wraz z pochodnymi" pozostały w całości...
Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

KIEROWCA pisze:
syrena104bili pisze:Jeśli chodzi o przednie Błotniki to nie wiem czy widziałeś kiedyś 101 z otwartą komorą silnika i czy wiesz znaczmy polega problem , to są całkiem inne błotniki jak w 105 one wyglądają tylko wizualnie podobnie poza tym wszystkie wymiary liniowe są inne i sam bym sie przerabiania błotników od 105 do 101 , od ręki nie pod joł
Witam!
Z czystej ciekawości chciałbym się zapytać czy błotniki przednie starego typu też miały dospawany "okular"??? Z technologicznego punktu widzenia wydają się bowiem nie tak głębokie jak stopiątkowe === tj. Linia podziału pasa i błotnika przebiega podobnie jak w Trabancie w połowie kierunkowskazu.
Zastanawia mnie natomiast czy nie były spawane tamte "zwężki" wzdłóż maski ===piszę to na podstawie fotek z galerii Syreny na www.graty.art.pl
Tamten niebieski egzemplarz z długim bagażnikiem ma zwężki pordzewiałe tudzież porośnięte mchem jednak okulary w przeciwieństwie do "modelu 105 wraz z pochodnymi" pozostały w całości...
Pozdrawiam
tak okulara były dopasowywane , ale winnym miejscu niż w 105 nieco dalej (były głębsze ) i było robione to inna metodą jak w 103-105 niebyły zgrzewane na podłożonej od spodu blaszce tylko łączone tak jakby do czoła
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Foty z trzeciego sortu :)
Czasem więcej czasem mniej,ale naplywają oryginalne klamoty do 101 ,zawsze jest coś ciekawwego :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kołpak niestety od 103-104.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam.

Nie wiem czy to właściwe miejsce na pytanie odnośnie pasa przedniego od 100-103.

Czy ma ktoś dobre zdjęcia albo najlepiej przedni pas tak, aby mogł podrzucić trochę informacji jak jest od zrobiony z ilu blach się składa, jakie ma wymiary, itp.

Rozmawiałem z jednym gościem i możliwe, że by się podjął wykonania. Dorabial już rzekomo trochę blach do jakichś przedwojennych samochodów (blotniki, poszycia drzwy itp.).
Oczywiście chodzi o produkcję jednostkową, a nie seryjną.

Jeśli ktoś miałby fotki, proszę o kontakt na priv. Czy jesteście w stanie napisać jaka cena była by mniej więcej sensowana za taki element?

Trzeba by ruszyć temat reparaturek, wstawek i innych elementów metalowych do Syreny, bo ceny z aukcji coraz bardziej porażają a i jest tego coraz mniej ...

Jak przeglądam niemieckie strony to do starszych aut typu Opel, BMW, Mercedes można dostać blachy w cenach jak do Syreny czy Wawy ... ;) Ja wiem, że tych aut jest więcej i większy popyt, dlatego opłaca się dorabiać tłoczniki, no ale może jakoś "chałupniczo" dałoby się coś zrobić i do Syreny :)

Pozdr,
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Właśnie też o tym pisałem wielokrotnie. Myślę, że w końcu się ktoś znajdzie kto będzie to dorabiał, kwestia czasu. Napisz do ludzi, którzy dorabiają u nas na forum o cenę (QBS, necki).
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

i bili ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Marek.K. pisze:i bili ?
, u mnie znajomy dorobił taki pas i to na moje oko genialnie , bez malowania nadawał by sie do wstawienia do sklepu , niestety nie mam zdjęci ani czasu żeby sie do niego wybrać i wam pokazać w tej chwili jest już wiele możliwości dorabiania różnych elementów i reperaturek jak: doły błotników , przeń pas do 101-102 , podłoga bagażnika , wanienka podłoga szoferki , progi podciągi , nadkola paki wewnętrzne do r 20 , tylne błotniki do bosto poszycia drzwi itp a nawet ostatnio robiłem przetłoczone płaty podłogowe i wanienki do dużego fiata
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

syrena104bili wrzuć zdjęcia podłóg do 125p jakie dorobiłeś
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

syrena104bili, bosto tylne błotniki dół , podłoga w częsci pasażersiej, podciagi, progi, i słupki jaki to jest mniej więcej koszt ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

michalalex pisze:Kołpak niestety od 103-104.
"Darowanemu "końu":D nie zagląda się w zęby "

Kpl oryginalnych już dawno pozyskałem,jak prześledzisz wcześniejsze fotki :piwo:

Oczywiście dziękuje za informacje od jakiego modelu,bo dumaliśmy z kumplem ,ze jakieś rzemiosło ,bo wyglada jak 101 ,ale bez wytłoczonego FSO :D
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Marek.K. pisze:syrena104bili, bosto tylne błotniki dół , podłoga w częsci pasażersiej, podciagi, progi, i słupki jaki to jest mniej więcej koszt ?
to wyższa matematyka :devil3

[ Dodano: 2013-11-11, 21:37 ]
Maciekb pisze:syrena104bili wrzuć zdjęcia podłóg do 125p jakie dorobiłeś[/quote

progów do fiata nie dorabiałem jeszcze bo są w sklepach dostępne , w prawdzie , kiepsko wykonane i z "papieru" ale są za to dorabiałem płaty podłogowe i wanienki pod nogi pasażera ale to kolega marek .k musiał by mi pomóc zdjęcia wstawić
QBS
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2013-01-14, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: QBS »

Będziemy robić pas do setki za jakiś czas (póki co tworzymy ścianę grodziową i kompletną płytę podłogową), więc napisze ile to zajmie godzin i jednocześnie ile powinno kosztować.
Awatar użytkownika
Maciej HYsa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 678
Rejestracja: 2012-07-30, 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Maciej HYsa »

Ciekawy i gorący temat został poruszony z tym pasem 101, ponieważ blokuje mi prace. W związku z tym zleciłem blacharzowi do wykonania. Powstaje już prototyp i widzę, że coś z tego będzie. Temat trudny ale nie niemożliwy. Siesicki, samo zdjęcie czy rysunek nie wystarczy, musi być oryginał na wzór.
SYRENA 101 1961 r. "długa klapa"
SYRENA 104 1967 r.
SYRENA R20 1979 r.
SYRENA 105 1978 r.
KOMAR SPORT 2361 1972 r.
SIMSON SR2 1958 r.
Piaggio Bravo Ciao 1980 r.

Syrena jest bogiem, jazda nałogiem, remont podstawą a reszta zabawą :D
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Kolejna super bajera :D

Nowa lampa tył idealna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ