akumulator

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
orzech
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 70
Rejestracja: 2005-11-29, 13:56
Lokalizacja: Bia

akumulator

Post autor: orzech »

jak to jest z podlączeniem aku do syreny??? mase pod plus? i ktory to jest kabel od masy :oops: (mam dopiero 1 dzien syrene i jestem napraaaawde w tym wszystkim zielony, z gory dziekuje za rózne wskazówki)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Klemy są różnych wielkości, więc nie pomylisz. Na akumulatorze bieguny są oznaczony. Klema z takim grubym przewodem z plecionki, który idzie prosto do blachy ew. poprzez duży włącznik, to plus.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
orzech
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 70
Rejestracja: 2005-11-29, 13:56
Lokalizacja: Bia

Post autor: orzech »

dzieki za odpowiedz. cholera, jakie dziwne rozwiazanie:)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Dlaczego dziwne? Chodzi o ten plus na masie? Nie licząc polaryzacji wszystkie auta tak mają - jeden gruby na masę, reszta na prztyczki. ;)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
boowa
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 218
Rejestracja: 2005-06-24, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: boowa »

jest dokladnie tak jak mowi Cinek .. ale ... jak sie pomylisz i podepniesz na odwrot to nic sie nie stanie ( o ile nie masz radia) !! bo wtedy radyjko sie spali ... aha no i jak masz klaksony starego typu to nie beda dzialac i wiatraczek od nagrzenicy bedzie w druga strone chodzil :)
Syrena 105 `76 , Jawa 50 typ 20 `74
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Ja to jeszcze komentuje tak: plus na masie, to rozwiazanie dosc prestizowe :P rollsy tak maja :P ja osobiscie mam alternator od kanta i zamieniana biegunowsd jak w innych samochodach
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Jak podepniesz źle, to przemagnesuje sie prądnica i trzeba ją będzie "odmagnesowywać"--to jest główny pic i strata gdy się pomylisz.
Radio ???? Kto w Syrenie słucha radia ? Silnika trza słuchać i innych stękajacych elementów.
Plus na masę----kabel od masy jest króciutki i jest przykręcony do blachy obok akumulatora, zaś minus idzie w dół aż do rozrusznika.
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

plus na masie to najbardziej logiczne rozwiązanie....poczytać fizykę....współcześnie wymyślili na odwrót... i to jest dziwne...w syrenie wszystko zgodnjie z prawami fizyki...
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

ja mam na klemach oznaczenie + albo -. Taeda dobrze mowi- radio w syrenie jest zbedne. wystarczy, ze silnik gra, poza tym i tak pewnie bys nic nie uslyszal :wink:
syrena to nie samochód.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

A jaka jest poj akumulatora w Syrenach??
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

Panie jaki zalozysz to bedzie, normalnie jest chyba 42ah, jak ja dostalem swoja to mialem z tylu w bagazniku akumulator od autobusu :D
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Zasadniczo -42 Ah, ale ogólnie MUSI BYĆ DOŚĆ DUŻY, bo rozrusznik Syreny pobiera dużo prądu . Dlatego akumulator 32--35 Ah do Malucha można uszkodzić tym pierwszym prądem rozruchowym. Czyli----40 ,lub wiecej----do nieskończoności.
Elementem ograniczającym jest rozmiar tego wiszącego korytka na akumulator---duże nie wchodzą !!!! Miałem sowiecki 55 Ah i nie właził a szkoda.
Ostrzegam przed odkrecaniem tego korytka (tej półki) pod akumulator. Śruby są ukryte z dupy strony POD NAGRZEWNICĄ i jak poodkręcasz to już mogiła--trza zdejmować nagrzewnicę aby zamontować na powrót.
Błąd konstrukcyjny !!!!
PS. Możesz zawsze odpalić na sznurek z dowolnego akumulatora, nawet malutkiego.....:-))
W końcu na pych-----to nie wymaga dużej pojemności...... ;D
ODPOWIEDZ