TABLICE ROZDZIELCZE co i jak???

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Ale zdjecia są wiec nie wpierajcie ,ze to photoshop :P Skoro są takie doniesienia i widać na zdjęciu 104 z białą kierownicą to znaczy,ze coś było na rzeczy. Poza tym dodatkowo słyszałem od faceta który miał w 1968r Sarne o tej białej kierownicy. Według mnie były ale bardzo rzadko. Napewno zdarzały się w 1966r a jak i widac później.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Rzeczywiście są różne dziwne rysunki w książkach, ale akurat to zdjęcie nie wydaje się być fotomontażem. Jest znaczek 104, cięgna ssania i grzania, przełącznik nagrzewnicy. To na pewno jest zdjęcie i raczej nic nie jest kombinowane, bo byłoby raczej znaczne, że coś nie gra. Tak jak ten wspomniany rysunek silnika trzycylindrowego z małymi kierunkowskazami z Glinki na pierwszy rzut oka wygląda jak jakiś słaby rysunek, a tutaj wszystko jest w najlepszym porządku. Ale od białej kierownicy są dla mnie jeszcze ciekawsze listwy na tapicerce.
Zresztą można byłoby rozwiać wątpliwości, gdyby ktoś przejrzał instrukcje do 103 czy nie ma analogicznego zdjęcia, bo jak robili fotomontaż to dlatego, żeby nie wymieniać matryc. A jak były matryce to musieli coś na nich drukować. Musiała to być instrukcja, albo katalog części zamiennych, w każdym razie coś wydawane przez FSO. Jeżeli w instrukcji do 103 jest inne zdjęcie to znaczy, że białe kierownice musiały jednak być.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

ja tylko pragnę przypomnieć, że seria próbna 104 szła od 1964 roku, i w 1964 wyprodukowano 6 sztuk, w 1965 20- cytuje z pamięci, nie mogę tej tabelki znaleźć. A pozostaje jeszcze seria próbna przed rozpoczęciem produkcji seryjnej w 1966. A na zdjęciach archiwalnych doskonale widać znaczek 104 i np. listwy biegnące w dół, jak w 103 i starszych.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Dzisiaj sobie jeszcze raz obejrzałem pościg z filmu "Kochajmy Syrenki", a tam z kolei wyraźnie widać czarną kierownicę w 103 http://www.youtube.com/watch?v=35sKjW4flcE , a film pochodzi z roku 1966. Skoro w filmie jest lato to najprawdopodobniej zdjęcia były robione jeszcze w 1965 roku.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Więc tak samo jak w 103 trafiały się czarne ,tak samo w 104 trafiały się białe.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

a na allegro biała po remoncie za póltora kafla :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

:::::Nie mogłem się powstrzymać i nie wkleić tej fotki w swoim własnym temacie o tablicach rozdzielczych... :faja

----------------------------***-----------------------

A więc Panowie =====jakiego pojazdu to wnętrze??????

Obrazek
Obrazek

P.S. NA PEWNO nie jest to rysunek ponieważ po zeskanowaniu zdjęcia widać na powiększeniu duzo istotnych szczegółów takich jak chociażby gałki odbijające się w lakierze i rzucające cień.

Pozdro :piwo:
Ostatnio zmieniony 2013-04-02, 17:06 przez KIEROWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

KIEROWCA, prototyp syreny ?
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To jest zdjęcie z dużej Glinki. To będzie chyba ten prototyp 104 z 1961 roku. Pytanie dlaczego to zdjęcie się tam znalazło?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:To będzie chyba ten prototyp 104 z 1961 roku. Pytanie dlaczego to zdjęcie się tam znalazło?
====No niestety ale na dosyć mocno rozjaśnionych screen shotach z youtuba nie widać tej charakterystycznej kratki ani przycisków. Jest natomiast napis "Skarpeta" starego typu w miejsce widocznego u Glinki -1-0-4-. Szybki trójkątne zostały rozwiązane podobnie jak w Syrenie KAP ===tj. bez widocznych metalowych ramek. :grinser
Obrazek
Obrazek
P.S. Ciekaw jestem jakiej konstrukcji były w tej Syrenie skalpele????? Na pierwszy rzut oka przypominajął trochę stopiątkowe niestety nie ma żadnej fotki ze zbliżeniem na drzwi.

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

To już nie wiem co to może być. Tak czy inaczej to raczej prototyp, a nie radosna twórczość. No chyba, że to prywatna Syrena Glinki :lol:
Ale kiedyś oglądałem jakiś filmik, albo coś takiego czytałem, że w prototypie 104 była taka właśnie kratka od głośnika i te przełączniki. Nie wiem co to było i gdzie. W każdym razie kiedy rok temu kupiłem sobie dużą Glinkę i pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie to od razu mi się przypomniały słowa o tym głośniku na desce.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

michalalex pisze:No chyba, że to prywatna Syrena Glinki :lol:
===Z dzisiejszej perspektywy wydaje mi się to nawet prawdopodobne, że taki pasjonat jak Glinka chciałby przemycić do książki jakąś fotkę swojego własnego auta.
Nie boję się użyć tego słowa =="pasjonat" ==ponieważ trzeba mu to przyznać, że Pan inżynier odwalił kawał dobrej roboty.
Teraz jest w tej kwestii zupełna tragedia, ale nawet autorzy z tamtego okresu częstokroć produkowali najzwyczajniej w świecie przedawniającą się makulaturę. Za przykład niech posłużą chociażby kolejne nic nie wnoszące rozdziały o "kosztach utrzymania pojazdu" w książkach o Wartburgu i Trabancie.
U Glinki znajdziemy natomiast same konkrety ===deska rozdzielcza, przekroje silnika, pompy paliwa, charakterystyki prędkościowe, usprawnienia. Nie widziałem jeszcze lepiej napisanej książki o samochodach. :ok3

Poniżej zamieszczam fotkę prototypu Syreny z widokiem na skalpele:
[Proszę zwrócić uwagę na brak metalowych poprzeczek oddzielających trójkąciki od szyby]
Obrazek

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Przeglądając te zdjęcia możemy zdać sobie sprawę że o Syrenie i to co było wiemy bardzo mało, dopiero gdzieś z kawałka fotografii można czegoś się dowiedzieć. Skoro to takie prototypy dlaczego tak mało informacji jest na ten temat.
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

KIEROWCA to są chyba dwa różne prototypy bo jeden ma kierownicę białą a drugi czarną, co do klamek to chyba są od Stara 25/28/29/200
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

To nie są starowskie klamki.
motomania na luzie
ODPOWIEDZ