Opony w Syrenie

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

Ja mam opony od łady niwy 165/80 r16 razem z felgami i dorobieniem aluminiowych dystansów wyniosły mnie 2tys. Ale opony są super, dobrze się na nich jeździ, agresywny bieżnik spisuje się super ma błocie i śniegu i jak jadę z porządnym obciążeniem (zdarzało się i 1 tona) to też dają radę bezproblemowo
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Ja do swojej Syreny kupię komplet najtańszych nowych kormoranów 175/65/15 za 600zł z wysyłką i nie będę przepłacał...
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
abc

Post autor: abc »

Ja kupiłem te 5.90-15 sznurówki nowe w cenie 50zł za sztukę :majk
Tylko musiałem dać je do naprawy bo były poprzebijane, chyba też po 50 za sztukę.
Czyli komplet tych opon mam za 200zł :) I dobrze się sprawują, i wyglądają odpowiednio.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

młody94_105l pisze:175/65/15
Nie za szerokie będą, zwłaszcza z przodu? Też mam zamiar sobie sprawić nowe opony, ale raczej myślałem o jakiś kilkuletnich używanych 165, ewentualnie nowe Toyo w oryginalnym rozmiarze.
Syrena 104, Syrena Bosto
abc

Post autor: abc »

Możesz kupić spokojnie używane 165 lub 155 w cenie ok. 120 za sztukę, a jak chcesz nowe z nowoczesnym bieżnikiem to jeszcze tańsze są Nankang
http://allegro.pl/nankang-165-80r15-now ... 34578.html
Ostatnio zmieniony 2015-04-03, 19:10 przez abc, łącznie zmieniany 1 raz.
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Jak to nowe i poprzebijane? :zdziwko
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Właśnie 155 za bardzo nie widziałem, chyba że 13 cali. 165 już jest kilka marek do wyboru.
Syrena 104, Syrena Bosto
abc

Post autor: abc »

No tzn chyba jakiś odrzut, miały nacięcia po bokach, chyba po dwa na oponę, ale nie były głębokie. Miały jeszcze "cycki". Wulkanizatorzy dobrze zrobili swoją robotę i teraz się fajnie spisują :)

A do 104 to w sumie obojętnie czy dasz 155 czy 165, bo oryginalnie tam nie było ani jednych ani drugich, a były "sznurówki" 5.60-15. 155 oryginalnie były tylko w 105L
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Znajomy kiedyś teź takie kupił. Miały przerwane płótno i jak się cieplej zrobiło to balon z boku wyszedł. Oby nie u Kolegi.
Awatar użytkownika
Zielonogórczyk
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-26, 01:37
Lokalizacja: Zielona Gora

Post autor: Zielonogórczyk »

Sam lada dzień będę kupował opony i zdecydowalem sie na Vredestein Sprint Classic. Z darmową wysylka znalazlem po 220 zlotych za sztukę. Bieznik klasyczny, produkcja styczen 2015. Staram sie ograniczac wydatki, ale uwazam ze kupowanie szajsu za 50 zlotych mniej w ogole nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

abc pisze:No tzn chyba jakiś odrzut, miały nacięcia po bokach, chyba po dwa na oponę, ale nie były głębokie. Miały jeszcze "cycki". Wulkanizatorzy dobrze zrobili swoją robotę i teraz się fajnie spisują :)
Póki w czasie jazdy nagle nie odklei się bieżnik do gołego płótna. Opony nowe, poprzecinane po bokach są jak piszesz odrzutami, które są po to przecinane, by nie trafiły nigdy do ruchu. Ale wiadomo, Polak potrafi.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Najeźdźacie na chłopaka oj najezdzacie. Jak przedtem polowa stem miała opony rolnicze to było git lub bieżnikowane 3 raz i nikt nie narzekał, teraz wymyślanie że puści to tamto. Abc, patrz tylko na opony często i będzie dobrze. Ja sam mam w przyczepię wulkanizowana na gorąco z boku bo było nacięcie lub coś innego zapewne i jest dobrze i nic nie puszcza a opona ma chyba 20lat
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Przesadzacie Obywatele z tymi oponami ===do Syren które w większości wyjeżdżają kilka razy do roku i to przy ładnej pogodzie :smiech
Ja do CC zakładałem używki ze złomu w cenie 20 zł/szt + 30 za przekładkę u znajdującego się za rogiem oponiarza. Razem 70 za dwie Dębice. Taniej się nie da.
Jeździ? Jeździ. 100 km tygodniowo, 40 km/g po mieście.
Wewnętrzna strona starych opon była zupełnie zdarta ze względu na skrzywienie belki. Od jej wymiany jeździłem z takimi jeszcze 5 miesięcy. Tylko trochę zarzucał przy gwałtownym hamowaniu. Pewnie jeździłbym dalej gdyby nie guz po stronie pasażera dający odczucia przejażdżki po kocich łbach :)
Zakładać zwykłe rolnicze!!!
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

KIEROWCA pisze:Przesadzacie Obywatele z tymi oponami.... Wewnętrzna strona starych opon była zupełnie zdarta ze względu na skrzywienie belki. Od jej wymiany jeździłem z takimi jeszcze 5 miesięcy. Tylko trochę zarzucał przy gwałtownym hamowaniu. Pewnie jeździłbym dalej gdyby nie guz po stronie pasażera dający odczucia przejażdżki po kocich łbach :)
Zakładać zwykłe rolnicze!!!
KIEROWCA, raz jeden miałem auto z oponami zdartymi do wkaźnika zużycia TWI, do chwili aż wypadłem z jezdni na pobocze podczas jazdy w deszczu. Było to w miom pierwszym pełnowymiarowym samochodzie FSO 125p. Od tamtego czasu - używki owszem, ale po sprawdzeniu u wulkanizatora.
Jazda na zużytych oponach poniżej 1,6mm to spore ryzyko. A wszelkie uszkodzenia w postaci guzów itp na powierzchniach bocznych to możliwość nagłej zmiany kierunku jazdy w chwili pęknięcia opony.
abc

Post autor: abc »

ODPOWIEDZ