Bajałko bałko* czyli Syrena 105 1975 DoubleSuper8

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Ileż karmników dla kur z syrenkowych dachów stoi jeszcze po wioskach? trzeba się przejśc, znaleźc prosty karmnik i spawac :piwo:
meches
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 38
Rejestracja: 2012-02-07, 19:48
Lokalizacja: Płock

Post autor: meches »

:piwo: zgadza się
meches
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

u mnie nie ma karmników dla kur z dachów od syren :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

A ile jest bud dla psa ?? :devil3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

a ile kurników ?
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

U mnie na wsi jest kurnik ze 105L :) Zółty oryginalny kolor. Chciałem odkupić przednią maskę bo leży luzem, ładna prosta, nie zgnita, ale Kobieta mi powiedziała że pod czymś musi koryto stac zeby nie zapadało :)
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

PawelOlesno, to ja bym nowe koryto zrobił, :D
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Chciałem ale powiedzieli że to pasuje do reszty Syreny i nie może być.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

MaSa pisze: Ja naprawdę wolałbym wziąć inną budę bo z tej może i coś zrobi ale koszty będą kosmiczne, a później szpachla będzie odchodziła z dachu płatami.Obstawiam że w niektórych miejscach to i 2-3 cm szpachli pójdzie a to już sporo za dużo
Czyli lepiej żeby poszła do pieca, niż żeby jeździła ze szpachlą na dachu, która może, ale nie musi popękać ?
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
DoubleSuper8
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 52
Rejestracja: 2012-04-08, 18:20
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: DoubleSuper8 »

Panowie - nad budą na razie nie ma co debatować i się zastanawiać. Póki co chcę ją zdjąć i dobrać się do ramy zobaczyć jak wygląda i zająć się tym co przy niej jest. Ona jest podstawą całego wozu i jest przy niej co robić - zawieszenie hamulce resory piórowe... najpierw mechanika potem kosmetyka. Co z nią będzie to nie wiem ale planuję pogadać z ów sąsiadką która ma mi załatwić dobrego blacharza lakiernika. Najlepiej niech on to obejrzy i powie.
MaSa pisze:Ja naprawdę wolałbym wziąć inną budę bo z tej może i coś zrobi ale koszty będą kosmiczne, a później szpachla będzie odchodziła z dachu płatami.Obstawiam że w niektórych miejscach to i 2-3 cm szpachli pójdzie a to już sporo za dużo
Mówisz o grubości tej szpachli? Tyle to może by i poszło na takie wgniecenia jakie są. Ale po co tyle szpachli ładować skoro to dało się wypchnąć? U nas to jest często stosowana metoda na wszelkie wgniecenia - szpachla i lakiernik. Jakkolwiek ja wiem że często takie rzeczy można naprawić poprzez wypchnięcie i wyprofilowanie używając do tego młotka i odpowiednich narzędzi - dużo tańsze to jest. Więc tutaj też taktyka musi być taka żeby wypchnąć jak najwięcej i ewentualnie potem szpachlować. Ale to tak jak pisałem wcześniej - musi się blacharz wypowiedzieć. Jak dla mnie takie zapadlisko to jedynie można betonem zalać żeby było taniej jednak nie tędy droga :rotfl: Ale to co już wypchnąłem wygląda zdecydowanie dużo lepiej niż było.
Syrena 105 rocznik 1975
marcinsyrena
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2012-12-09, 20:33
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: marcinsyrena »

DoubleSuper8, jestem tu nowy może się nie znam chociaż jestem mechanikiem ale ty niemasz pojęcia o resteurowaniu pojazdów masz zapał i nic po za tym wypisujesz głupoty i jeszcze się tym chwalisz wydasz kase stracisz czas a i tak to wszystko trafi na złom potrzebujesz fortuny by dokończyć projekt na początek kup sobie coś mniej wymagającego pozdrawiam
Marcin syrena 105 1973
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

marcinsyrena, a moze by tak sie przywitać, przedstawić, bo wygląda tak jakbyś przyszedł i tylko chciał zjechać kolegę
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Szkoda czytac takie posty. Ktoś się loguje i sieje zamęt, beznadzieja... .
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
DoubleSuper8
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 52
Rejestracja: 2012-04-08, 18:20
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: DoubleSuper8 »

Nie przejmujcie się nim - on już dostał ode mnie ciętą ripostę na priva (nie załatwiam takich rzeczy publicznie). Jeśli dalej będzie robił tego typu chlew to podejmę inne środki :fire :grinser
Syrena 105 rocznik 1975
Awatar użytkownika
black7
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2010-08-18, 18:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: black7 »

DoubleSuper8 pisze:Nie przejmujcie się nim - on już dostał ode mnie ciętą ripostę na priva (nie załatwiam takich rzeczy publicznie). Jeśli dalej będzie robił tego typu chlew to podejmę inne środki :fire :grinser
sluchaj kolego.pomijajac juz to ,ze tez jestem z Wolomina jak kolega Marcin,nie obstaje za nim ,bo to nie moj brat... ale uwazam ,ze wyrazil tylko swoja opinie.szczerze mowiac,przeczytalem z czystej ciekawosci,caly ten Twoj temat i rowniez uwazam,ze jak narazie to widac u Ciebie wielki zapal,niewiele masz jeszcze pojecia,juz nawet pomijam to ,ze naprawde to glupie pomysly masz.rozumiem ,ze brak kasy to -to to-tamto.jak sie nie ma kasy to sie nie bierze za restaurowanie samochodu.mowisz,ze bedziesz spawal ja cala(u blacharza)-trzymam kciuki i zycze Ci szczerze powodzenia.sam mialem kompletna ruine blacharska podlogi.spawal mi ja kolega syrena 104 bili,ktorego polecam.zastanow sie powaznie ,czy nie zakupic karoserii w lepszym stanie .nie wiem ,czy blacharz ktory nie ma pojecia o zabytkach,nie zna wymiarow,co gdzie i jak,tak Ci ja pospawa,poza tym ciekawy jestem tez ,czy zrobi tak ,aby miala przetloczenia jak oryginal,no chyba,ze chcesz tylko nie miec dziur w podlodze...tak to i mozna na nity partyzantke odpierdzielic,posmarowac lepikiem i heja.
poczytaj sobie moze tak z nudow nawet i moj temat.koledzy Ci dobrze radza.kup cos lepszego blacharsko,albo zbieraj kase jak ja kiedys i oddaj to do spawania Koledze syrena 104bili ,a tylko jego znam z forum tak naprawde dobrego i ogarnietego w tym temacie.tylko,ze za to spawanie napewno z gratami zaplacisz ponad 2 tysie,a bude kupisz taniej.buda od kolegi MaSa to najlepsze rozwiazanie bylo. zapal i ksiazki to nie wszystko...
pozdrawiam
ODPOWIEDZ