felgi do syreny 100/101- ktokolwiek widział ktokolwiek wie?

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

m.a.t.i
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-13, 21:30
Lokalizacja: okolice Sandomierza

felgi do syreny 100/101- ktokolwiek widział ktokolwiek wie?

Post autor: m.a.t.i »

Witam szanownych forumowiczow. Z racji problemøw z pozyskaniem felg do syreny na 16 '' ostatnimi czasy zmagam sie z problemem przerobienia felg z zuka. Pomysł jest taki zeby wyciac na tokarce zbedna ilosc towaru i pozniej je zespawac ponownie. Problem jest tego typu iz nie posiadam nawet jednej sztuki na wzor.
Pytanie moje jest nastepujace: czy ktos z sznownych forumowiczow dysponuje wymiarami takiej felgi ewentualnie taka felga?
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

A jeśli chodzi o felgi 16-ki od Syreny to wiem kto ma tylko jeszcze muszę sprawdzić czy jeszcze są.
m.a.t.i
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-13, 21:30
Lokalizacja: okolice Sandomierza

Post autor: m.a.t.i »

byłbym zobowiazany
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Tyle co pamiętam to nie były w idealnym stanie.
m.a.t.i
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-13, 21:30
Lokalizacja: okolice Sandomierza

Post autor: m.a.t.i »

marcin 459 czy cos wiadomo a propos tych felg?
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Na razie nie wiadomo. Będę w sobotę to obadam co i jak i zrobię jakieś zdjęcia jak jeszcze będą.
condorpapa
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2012-03-12, 01:18
Lokalizacja: mielec

Post autor: condorpapa »

o ile mi wiadomo - róznica miedzy felgami do syreny - 16 cali - a wspolczesnie dostepnymi do żuka polega na róznej szerokości obręczy , te stare miały 4.00 cala szerokości , a żuk miał 4.50 cala. tak więc żeby doprowadzić zuka do stanu syrena - trzeba wyciąć pasek 12 mm z obręczy i zespawać ponownie tak , aby ET się nie zmieniło , było proste , bez bicia i skrzywień.
m.a.t.i
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-13, 21:30
Lokalizacja: okolice Sandomierza

Post autor: m.a.t.i »

ok czekam wiec z niecierpliwoscia

[ Dodano: 2012-09-12, 21:09 ]
condorpapa wszystko sie zgadza tylko nie wiem czy mam wyciac pasek 12 z jednej strony czy dwa paski po 6 z obu stron a moze z jednej 4 a z drugiej 8. Wiadomo ze najlepiej by było kupic oryginał i nie kombinowac ale jakos z tymi felgami jest taki problem ze ich nie ma. Albo ktos ma w aucie i na nich jezdzi albo pozbył sie dawno z autem. Pewnie gdzies po wsiach jezdza w jakichs konstrukcjach przyczepopodobnych ale dotarcie do włascicieli jest niezwykle trudne. Na razie mam cztery wypiaskowane i wypodkładowane i czekajace na przerobke fele od zuka i jedna opone nowy lezak z epoki (opon tez poszukuje).
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

m.a.t.i, rozumiem że masz Syrenę 100 skoro szukasz felg. Jak tak koniecznie ją pokaż! I g'woli ścisłości w 101 nie było już felg szesnastek.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

michalalex pisze:m.a.t.i, rozumiem że masz Syrenę 100 skoro szukasz felg. Jak tak koniecznie ją pokaż! I g'woli ścisłości w 101 nie było już felg szesnastek.
..albo Sport Syrenę.
condorpapa
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2012-03-12, 01:18
Lokalizacja: mielec

Post autor: condorpapa »

[
nie wiem czy mam wyciac pasek 12 z jednej strony czy dwa paski po 6 z obu stron a moze z jednej 4 a z drugiej 8.
Też nie wiem niestety-

najlepiej by było kupic oryginał i nie kombinowac
Oczywiście - co oryginał to oryginał...

opon tez poszukuje).
Mam dwie takie opony - czyli 6.00x16 -nówki dobrze przechowywane, polskiej produkcji- od dwoch lat próbuje dokupić jeszcze dwie!!
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Witam.
Posiadam 2 felgi 16, które wyglądają na Syrenowskie. Po czym mam rozpoznać, że są one od Syreny, a nie od żuka ?
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
m.a.t.i
Posty: 15
Rejestracja: 2011-01-13, 21:30
Lokalizacja: okolice Sandomierza

Post autor: m.a.t.i »

wydaje mi sie ze fele od zuka maja 4,5 cala nie pamietam dokladnie musialbym pomierzyc
P.S. nie mam syreny 100 a pewna wariacje na jej temat ale wolalbym sie nie chwalic bo ten temat dziala na niektorych forumowiczow jak plachta na byka
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

A tuningujesz Syrenę na setkę? Wrzuciłbyś może jakąś fotkę... Ja nie jestem z tych którzy wymyślają od najgorszych na forum tylko dlatego, że ktoś przerobił Syrenę. Sam mam silne pokusy aby trochę postarzyć swoją 104 przez dodanie listew starego typu i napisów Syrena, ale nie jestem zdecydowany, bo mam oryginalne błotniki bez rdzy z dziurami na listwy od 104. Ciekawi mnie jak taki projekt wygląda. Podejrzewam, że wyjdzie coś fajnego, zwłaszcza że dbasz nawet o takie szczegóły jak felgi
Syrena 104, Syrena Bosto
smoku05
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-23, 16:10
Lokalizacja: śląskie

Post autor: smoku05 »

m.a.t.i, mam takie chyba dwie nowe i inne bo mam warszawe M 20 z 53 r i mi zostaly najlatwiej poznac to po nitach bo sa nitowane

[ Dodano: 2012-11-08, 20:47 ]
m.a.t.i, OJCIEC podpowiada ze ma nowe opony do tych felg 600na 16 org nowe
ODPOWIEDZ