Tomek_dab

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
ODPOWIEDZ
Tomek_dab
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-05, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Tomek_dab

Post autor: Tomek_dab »

Witam wszystkich. Nadszedł ten dzień, kiedy wreszcie mogę się pochwalić moją Syreną 105 L. Syrena ma orginalny przebieg 25 000 km i jest bardzo dobrze zachowana. Syrena stała przez 12 lat w garażu, a dopiero wczoraj udało jej się o własnych siłach opuścić garaż. Zdjęcia są zrobione tuż po wyjechaniu z garażu i jeszcze widać grubą warstwę kurzu. Zdemontowałem atrapę, aby lepiej mi było pracować przy gaźniku i pompie paliwa. Oczywiście troszeczkę czas jej dał się we znaki, w końcu miała 30 urodziny :) Jednak wszystko postaram się z czasem dopracować do perfekcji.

A już na ten dzień zdradzę, że Syrena dostała nowy akumulator, oczyściłem jej pompe paliwa, gaźnik, zbiornik paliwa, świece, ustawiłem aparat zapłonowy i podarowałem jej nowy przewód paliwowy między zbiornikiem a gaźnikiem oraz nową cewke, wraz z fajką. Dostała zastrzyk już tym razem bezołowiowego paliwa, wymieniony płyn hamulcowy, nasmarowane elementy zawieszenia Hipolem i została zalana płynem chłodniczym.

Obecnie jeszcze przechodzi przegląd przez mojego mechanika, który sprawdza jak jeszcze bardziej jej dogodzić. W niedalekiej przyszłości zostanie umyta komora silnika, podwozie, karoseria, odnowione elementy chromowane i wypiaskowane i pomalowane od nowa felgi. Także zmienie lusterka na chromowane i dołożę prawe lusterko. Zdemontuje bagażnik dachowy, zamontuje chromowane ringi w około kierunkowskazów przednich i umyje całe wnętrze. Po takich zabiegach przejdzie przez nadzór blacharza, a następnie zostanie wypolerowana.

Myślę, że te wszystkie rzeczy zdąże zrobić jeszcze w tym roku.

A oto obiecane zdjęcia :


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Syrena dostała nową membrane pompy paliwa, choć stara była jeszcze w bardzo dobrym stanie:
Obrazek

Została umyta, uzupełniona płynami i przeszła przegląd bez najmniejszych problemów :
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-19, 14:09 przez Tomek_dab, łącznie zmieniany 1 raz.
SYRENA 105 L 1982
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

No gratulację kolejne ładne cudo uchowało się :ok3 Jak długo stała w tym garażu? Bo widać że trochę kurzu na niej siedzi. Moja wyglądała podobnie tylko miała więcej kurzu na sobie i pięć razy niższy przebieg :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

No to ja na PW poprosze numer ramy:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
kubuś
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 77
Rejestracja: 2009-02-23, 13:13
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kubuś »

Gratulacje uwielbiam takie klimaty:) czy ona ma podgrzewana tylna szybe czy mi sie wydaje?
komar sztywniak 1968 ,fiat 125p 1971 ,wsk125kos 1984,junak m10 1965,osa m52 1964.wfm1959
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Coś wspaniałego :ok3
Powodzenia przy pracach :devil3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
ryfiu
-#Junior
-#Junior
Posty: 108
Rejestracja: 2010-10-31, 17:19
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: ryfiu »

Super Balbinka , w dobrym stanie :-) tylko pogratulować ... powodzenia przy pracach
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Kolejny Syreniarz z Krakowa :D Czekamy na dalsze zdjęcia. Przebieg oryginalny? Moja ma 254 000 km i jest w podobnym stanie.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Nie zmieniaj jej tablic, śliczne są :>

@michalalex- po czym wnioskujesz, jak licznik jest do stu tysięcy?

[ Dodano: 2012-08-20, 21:53 ]
I swoją drogą- zapraszam na Krakowskie Klasyki Nocą :grinser
ODPOWIEDZ