Jak była montowana fabrycznie tapicerka drzwi.

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Jak była montowana fabrycznie tapicerka drzwi.

Post autor: Kozichwost »

Zapytanie do ludzi mających idealne syrenki. Jak była montowana tapicerka do drzwi? czy były tylko spinki, a wszystkie blachowkręty to radosna twórczość, czy jednak te wkręty to fabryczne wykonanie?
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

Na pewno na spinkach ale one nie trzymają to sie przykręca blachowkrętem i po sprawie
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

No. Tak to jest, że od trzaskania drzwiami tapicerka odpada za każdym pieprznięciem, nie wspominając nawet o korbce do szyby. Ja bardzo długo jeździłem z taką odstającą dyktą, aż się wkurzyłem i kupiłem nowe spinki, które łamały się już na etapie montażu (bo robią je z jakiegoś za sztywnego ciulstwa), więc powciskałem w drzwi okrągłe spinki i wnie się wkręciłem wkrętami. Bardzo ładnie wygląda, jak weźmie się te przetłaczane podkładki z zawiasów z meblościanki w komplecie z wkrętami na płaski śrubokręt ze łbem zaokrąglanym.
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

Ja sobie przerobiłem boczki na spinki i oczywiście odstają już. Plastki dzisiejszy jest tak kiepski że aż głowa boli jak w tej technologii można taki bubel robić.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Chodzi Ci o 105 czy wcześniejsze? Bo we wcześniejszych były na 90% na wkręty.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
zzr2320
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 565
Rejestracja: 2010-04-23, 08:33
Lokalizacja: Gurny Ślonsk

Post autor: zzr2320 »

Stare były lepsze, bo fabryka dawała wkręty, a potem jakiś dureń wymyślił spinki, nie wpadając na to, że zawilgocona dykta będzie je swoją bezwładnością wyłamywała, za co pewnie dostał nagrodę za racjonalicację produkcji...
...po prostu Zipa
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Tak jak piszecie--w 105 tylko na spinki , ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Ale dla lubiących oryginalność fabryczną trzeba dodać ,że na otwory blachy drzwiowej----tzn . drzwi od wewnątrz,,, dawano najpierw szary papier pakowy zakonserwowany woskiem (chyba) i to każdy wykrój wewnętrznej strony drzwi był oklejony oddzielnie ( a nie na całosć jeden papier).
Wbrew pozorom jest to dobra sprawa !! Wilgoć nie przechodzi na tę dyktę spinkową, a w dodatku w zimie nic a nic nie wieje przez wnętrze drzwi !!!!.
Ale dostęp do linki i wogóle do wnętrza drzwi jest zerowy i trzeba papier rwać........w każdym wykroju oddzielnie...........
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

a ja wam powiem czemu te spinki takie lipne, bo tworzywo na nie to tylko w małej ilości oryginał, a reszta to przemiał z poprzedniej produkcji, co zajebiście obniża koszty produkcji, a potem wychodzi taka lipa z nędzą
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

taeda pisze: ( a nie na całosć jeden papier).

Otóż nie prawda. Posiadam 105 z 78r , papier jest w jednym dużym kawałku i od wewnątrz drzwi jest psiknięty czymś czarnym tzn konserwacją. Jeśli chodzi o zewnętrzną tapicerkę była ona oryginalnie przykręcona na dwa wkręty u dołu drzwi po lewej i prawej stronie
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

panowie nie wiem, ja mam spinki i tylko jedna mi sie odczepiła...
ale nigdy tego nie ściągałem... więc nie wiem jak w tym przypadku....
a wkręty miałem jak kupiłem ją wiec po remoncie też dałem bo myślałem ze tak ma być
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Swoją Bostunię dziś mam po remoncie, ale wzorowałem się na mojej poprzedniej zakupionej w marcu 1979 roku (trochę lat temu dla ludzi z dyskalkulią).

Tapicerka położona na dykcie uchwyconej dookoła uchwytami plastikowymi (elastycznymi a nie tym co dziś można kupić). W dolnej części, na wysokości kieszeni fabrycznie wkręcone były dwa blachowkręty. Po środku kieszeni założony gumowy kołek (jeden mi pozostał z tej mojej pierwszej Syreny) "przykuwający" dodatkowo ściankę do drzwi. Od strony wewnętrznej do drzwi przyklejony był z jednej strony smołowany szary papier. Nie był to (w moim przypadku) papier pakowy, jak pisze Taeda ale papier marszczony z jednej strony (od strony opuszczanej szyby) smołowany. Jego dolna część wchodziła do wnętrza drzwi tak by woda spływająca z okna kierowana była do otworów w dolnej części drzwi i nie uszkadzała dykty wykładziny bocznej.

Ot, tyle...
może w innych egzemplarzach było inaczej...
Awatar użytkownika
Chamarka
-#Junior
-#Junior
Posty: 155
Rejestracja: 2009-04-26, 17:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: Chamarka »

Były montowane wkręty na pewno do modelu 104 na 100% dalsze modele miały spinki
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

dziwne to co piszecie, byłem absolutnie przekonany że boczki drzwi były montowane oprócz spinek także blachowkrętami z podkładką (także w 105-kach), nigdy nie widziałem Syreny bez takich blachowkrętów
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

Syrena 105 ma spinki plastikowe, w swojej 104 mam na wkrętach.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Ja w mojej 105 (nigdy nie ruszane boczki nawet z tym papierem pod) też miałem i spinki plastikowe i śruby z podkładką
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
ODPOWIEDZ