Kto lubi poldki

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr Surma
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 265
Rejestracja: 2005-04-10, 20:32
Lokalizacja: Opoczno

Kto lubi poldki

Post autor: Piotr Surma »

Mój starszy ma poldka kombi rocznik 2000....
silniki w poldkach według mnie to wielki niewypał a jak wy myslicie o reszcie...
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

poldek to niewypal :D jego zawieszenie korozja osiagi ...no i silnik! chociaz te kombi jest bardzo zgrabne!! na plus mozemy takze zaliczyc bezpieczenstwo i regulacje kolumny kierownicy;]
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Mój starszy ma poldka kombi rocznik 2000....
silniki w poldkach według mnie to wielki niewypał a jak wy myslicie o reszcie...
Ja mogę coś powiedziec o tylnym moście.
Silnik 1.4 Rover,montowany jakiś Poldonach był całkiem niezłym rozwiązaniem,biorac pod uwagę osiągi,oraz zaawansowanie techniczne.Jednak konstruktorzy zapomnieli wzmocnić tylny most i efekt tego jest taki,że najbardzie poszukiwanymi częściami na schrotach,są półosie.Natomiast cena nowych powala z nóg.To tyle o moście.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Mam tzw. mieszane uczucia.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Piotr Surma
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 265
Rejestracja: 2005-04-10, 20:32
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Piotr Surma »

Ta owszem silniki od rovera były niezłe nawet nawet kopa miały .... i te 1.9 od cytryny terż spoko ..

Ale i mojego taty kombikiem paliłem gume na asfalcie to tzreba miec talent żeby kude w tylnionapędowym ałci epalić gumke ... nie kazdy potrafi...Nie jestr to trudne ale tzreba umiec....


A w lekkim terenie terz kombik niezle sobie radzi ... jest wyższy od zwykłej wersji ijest spoko wypas

a pamiętacie był poldek z napędem 4 x 4 na podwoziu subaru forestera al ewyszło tylko kilka egzęplaży moze ktoś ma jakieś fotki....albo i dane techniczne...
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

oj panie jeszcze mlody jestes i ci w glowie takie glupoty jak palenie gumy 70 koniami toc to byla smierc dla silnika mostu i calego poldka;] zreszta co to za problem spalic gumy?....tylko komu juz sie to podoba?
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Ale i mojego taty kombikiem paliłem gume na asfalcie to tzreba miec talent żeby kude w tylnionapędowym ałci epalić gumke ... nie kazdy potrafi...Nie jestr to trudne ale tzreba umiec....
''Kończ waść wstydu oszczędz''
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

toć i mlody co sie dziwic dopoki nie mialem prawka tez tak mysallem ze bede palil gumy:) heh nie dziwne ze zneca sie na ojcowym poldku tez tak kiedys robilem...zmadrzeje jak kupi auto za wlasne pieniadze:) i doswiadczy co takie i inne manewry z nim robia:) i jakie sa tego koszta :>
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

toć i mlody co sie dziwic dopoki nie mialem prawka tez tak mysallem ze bede palil gumy:) heh nie dziwne ze zneca sie na ojcowym poldku tez tak kiedys robilem...zmadrzeje jak kupi auto za wlasne pieniadze:) i doswiadczy co takie i inne manewry z nim robia:) i jakie sa tego koszta
...a jesli to nie pomoże to pierwszy dzwon go napewno wyleczy.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

mój stryj był kiedyś rajdowcem i zawsze się irytował jak słyszał pisk opon przy ruszaniu bo zawsze to w myślach na stracone sekundy przeliczał

hmm a mnie nigdy nie bawiła idea palenia gum

ale co do poldka to dość niezwykła konstrukcja będąca wersją rozwojową kanta i rozwijająca jego wady ma ciaśniejsze wnętrze gorszą dynamike i większe spalanie
Ostatnio zmieniony 2005-12-08, 17:56 przez Kaa, łącznie zmieniany 1 raz.
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

ale co do poldka to dość niezwykła konstrókcja będąca wersją rozwojową kanta i rozwijająca jego wady ma ciaśniejsze wnętrze gorszą dynamike i większe spalanie
Krótko,zwięźle i na temat.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Paweł_85
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2005-10-23, 12:56
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Paweł_85 »

A ja lubie poldki :) śmigałem w swoim życiu już paroma samochodami niektórymi mniej niektórymi wiecej ( min. tico, seicento (czy to samochody??) mondeo troche C15 ...) i co jak co poldek jest awaryjny, ma mały bagażnik przez ten nieszczesny most, co do tego że jest ciasny to nie powiem bo kierowca ma dość sporo luzu czy ma go też pasarzer to nie wiem bo nie preferuje tego miejsca :) ale pasażer za mna ma raczej marnie bo mam ponad 190 cm hehehe :) Nom i awaryjny jest ale za to części można kupować na kilogramy za rozsadne pieniądze, no i jak to bywa przy konstrukcjach polskich nie jest to samochód do tak zwanego katowania, wiec jak komuś sie marzy samochód do palenia gumy to prosze sie udać do naszych zachodnich sasiadów i sprowadzić sobie golfa. Dobra to było by tyle nie bede tu sie za wiele wypowiadał bo zaraz i tak mnie pewnie niektórzy zjadą że poldek = złom.

Pozdrawia was posiadacz poldka :)
Awatar użytkownika
Piotr Surma
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 265
Rejestracja: 2005-04-10, 20:32
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Piotr Surma »

helo źle mnie zrozumieliście .. ja to paliłem gume >>ale na mokrej trawi e.. przeciez wiem coto znaczy dla śilnika i reszty ....
8) 8) Poldek Si ejeszcze nigdy nie popsuł .. dobry samochód .. naprawde
oczywićcie te nieszczęcne uszczekli pod głowicą i tak trzeba wymieniać ... bo jednak czsem puszczają... no i ten gaz do dupy jest ... właśni eto gaz wszystko psuje... :x
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

Piotr Surma pisze:.. ja to paliłem gume >>ale na mokrej trawi e.. przeciez wiem coto znaczy dla śilnika i reszty ....

ostro ja ci powiem ostro!! ze swojej strony to ja bym ci radzil jeszcze ze 3 lata pograc w Need For Speed Most Wanted :rotfl:
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Dajcie spokój. Sam posiadam poldka, to po prostu najtańsza alternatywa samochodu z hakiem, gazem, tanimi częsciami i w miarę dużym bagażnikiem. Co myślą o nim inni - mam głęboko w nosie.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ