FSO Warszawa 125p 1.5c 1985r "2sazi2"

Przedstaw siebie i swoje pojazdy. Mój login - moim tytułem tematu
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

FSO Warszawa 125p 1.5c 1985r "2sazi2"

Post autor: 2sazi2 »

Miała być syrena maiła być warszawa ale po prostu nie stać mnie na takie kwiatki i nie ma już żadnych syren ani warszaw w mojej okolicy. a więc przedstawiam wam mojego fiacika :D

Na początek parę zdjęć, a potem przedstawię plany co do niego i rąbek historii :D

TADAA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kupiony od pierwszego właściciela, którego widać na dwóch zdjęciach, jak po raz ostatni siedział w swoim pupilu. (facet siadł do środka i siedział w środku dobre 15 minut rozglądając się naokoło, żegnając się z fiatem jak by nie to że szyba była dość brudna, pewno by łzy w oczach było widać) do fiata mam dołączoną oryginalną książkę gwarancyjną.

A teraz do rzeczy. Fiat bezwypadkowy jest to wersja 125p 1.5c ma oryginalny silnik zagazowany, co jest jak dla mnie plusem, bo jakoś milionerem nie jestem i skrzynie piątkę. (oryginalna (4) pełno sprawną dostałem gratis) Przebieg 150 tys. nadwozie blacharsko zdrowe jak dzwon tak samo jak podłoga. Dzięki temu że, poprzedni właściciel wielokrotnie robił konserwację a, w zimie prawie nie jeździł. Powierzchowne odpryski widoczne głownie na drzwiach powstały przez to że, jakaś ciota która wstawiała poszycia drzwi nie dość ze nie spasowała ich (żadna szpara nie jest równa i żadna linia nadwozia wokół drzwi się nie zgadza) to jeszcze lakier został położony iście profesjonalnie. Chyba bez matowienia powierzchni bo odpyskuje od słońca a, tak to jestem bardzo zadowolony z ogólnego stanu. Tylko nad wnętrzem muszę popracować szczególnie nad spękana deską. A i są nowe opony a na zapasie nawet chyba oryginalny balon jest

Co do silnika to rozpisze się bardziej po głębszych oględzinach.
Na pewno jest do remontu bo kontrolka ciśnienia oleju się świeci podczas jazdy najprawdopodobniej z powodu panewek wytartych

PLANY

Plan jest wielu z nas nie obcy. Przywrócenie stanu fabrycznego i dodanie coś od siebie, ale koniecznie chce pozostać w klimacie tamtych lat. Więc nie będzie tu żadnych car audio ani modyfikacji silnikowych
Przed zimą zabezpieczę nadwozie przed rdzą i delikatnie wyreguluje silnik (ile się da).
Przez zimę planuje zrobić kompletny remont silnika i zespołu napędowego (jak będzie konieczny co do napędu).
Na wakacjach kompletny remont blacharski najprawdopodobniej będzie zmiana koloru, ale to jeszcze nie pewne. Ppotem to już tylko dopieszczanie szczegółów

Jutro jeżeli pogoda pozwoli to obiecuje dokładne zdjęcia wnętrza i z zewnątrz
Ostatnio zmieniony 2011-10-24, 21:41 przez 2sazi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Re: FSO Warszawa 125p 1.5c 1985r

Post autor: syreniarz1992 »

2sazi2 pisze:Miała być syrena maiła być warszawa ale po prostu nie stać mnie na takie kwiatki i nie ma już żadnych syren ani warszaw w mojej okolicy. a więc przedstawiam wam mojego fiacika :D

Ja bym powiedział, że to właśnie w Twoich okolicach takie fury można kupić najkorzystniej i najłatwiej.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Sliczny fiat:) wywal te kołpaki:) i niezmieniaj koloru... to co orginalne to najceniejsze (przynajmniej dla mnie) jak go odpicujesz pojedz do 1 wlasciciela;)

oby to nie był słomiany zapał...

p.s: rzesniesccie to do pochwal sie
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

Jak mówiłem zmiana koloru jest nie pewna ;d bo coraz bardziej ten kolor mi się podoba.

a pierwszemu właścicielowi juz zapowiedziałem że przyjadę do niego po zrobieniu fiata:D

a i co do kołpaków to spróbuje zobaczyć jak by wyglądał z kapslami a jak nie to pójdą felgi w czarny akryl bądż jakaś zwykła farba + klar ale to zię zobaczy jak narazie to musze dojść do ładu i składu z silnikiem
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jak robic to dobrze od podstaw

sadze ze sprawdzenie rozrzadu sprezania wymiana płynów i ustawienie zaworow oraz zapłonu to podstawa.... dopiero pozniej mozna ewentualnie rozwijac sie dalej o wymiane ierscionków, ewentualne szlify czy zmiany panewek ale to juz koszty napewno przerastaja koszt zakupu fiata... ja jednak jak robie to zawsze od podstaw:)

jak robisz klasyka to niekombinuj z jakimi "tuningofymi" felgami bo tylko zkundlisz....
daj do piasku i malowania normalne fele z fiata zaloz te małe orginalne kołpaki i po sprawie, jak chcesz przybajerowac to znajdz fele z zatrzasami pod kołpaki...

drzwi jak opisałes ze sa popierdzielone to moim zdaniem nie ma co tworzyc kwadratowych jaj, poszukaj na alledrogo nowych badz innych zdrowysz napewno cie to taniej wyniesie i ładniej niz tworzenie z tego....

jezeli mowisz ze masz zdrowa podłoge to najwazniejsze jednak kazdy samochod ma swoje ukryte punkty, fiaty tez, wez sprawdz te miejsca...
na zime proponuje pod dywaniki połozyc gazety takie typu jakis super expres czy cos, zeby nie była to ulotka bo ona nic nie da, gazety wymieniaj co tydzien :) aki egipcjanski ale sprawdzony sposob

pamietaj jak bedziesz go malował TO SIE NIE SPIESZ rozbierz go powoli na czynniki pierwsze porozkrecaj... nie ma nic gorszego jak pomalowanie "aby było" gdzie pozniej uszczeli czy plastiki sa w farbie....

chciałes fiata bedziesz sie z nim meczył lata...
oby ci zapał nie mina... samochod jest kupic łatwo... ale doprowadzic i go utrzymac.... to sztuka
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
marek02
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1071
Rejestracja: 2010-01-03, 14:55
Lokalizacja: Sicienko

Post autor: marek02 »

Mam nadzieję, że będzie dobrze z tym fiatem mnie coraz bardziej kusi na fiata ostatnimi czasy, jeśli nie uda mi się z bostonem lub erką to rzucam się na kanta, u mnie w okolicy facet ma od nowości kanta w zajebistym stanie, ale to już raczej do śmierci, brak widoków na sprzedaż :F
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

motonita,
Dzięki za rady ale wszystko co piszesz jest dla mnie jawne i oczywiste jak remont to od podstaw wszystko do jednej śrubki AUT każdą jedną śrubkę część blaszkę itd ocenić i albo do kosza albo odnowić i do auta. :D ale dzięki za tą radę z gazetami to dobry pomysł :D

Jak narazie jestem na etapie szukania miejsca na sen zimowy dla fiata tzn suchy garaż bo u mnie to by wylądował niestety pod plandeką. Wszystko jest na dobrej drodze.

Powoli zaczynam odświeżać fiata. Zacząłem od detali i przygotowania fiata na zimę antykorozyjnie i coś dla oka czyli polerka i stwierdzam gdyby nie miejsca w których lakier jest bardzo wyblaknięty (a jest to zrobione bardzo nie regularnie) to lakier prezentował by się bardzo ładnie ale niestety nie mam za dużo czasu na prace przy nim bo szkoła krzyżuje plany ... ale robie co w mojej mocy np biore sobie robutki na wieczór :D do domu jak np emblemat :D
Obrazek

a tu razem z emblematami z sarny :D (mam nadzieje ze ta kolekcja się kedyś powiększy)

Obrazek

Pytanie do admina bądź moda :???:
Niebawem ten temat przeobrazi się w niezłego tasiemca w raz ze zdjęciami i opisami prac z odbudowy fiata no i nie wiem czy to jest odpowiedni dział na to ?? :???:
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

juz cie przeniesli gzie trzena
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

Przygotowania do przed zimowych zaprawek trwają. Auto zostało wstępnie ogołocone i umyte :D

wstępna lista żeczy do zrobienia/kupienia/wymiany
-atrapa chłodnicy(ułamane mocowania)
-klosz kierunkowskazu z błotnika lewego (pęknięcie wokół śróbki)
-wlot powietrza pod maskę (wyłamana stopka)
-zdeżaki (chrom w złym stanie szczegulnie od środka i od dołu)
-nieszczęsne drzwi jak się okazało po stronie pasażera doły drzwi są praktycznie jednym wielkim otwoem :/
-emblemat na tył 125p i emblemat 1.5c (chrom w złym stanie)
-i do kupienia oczywiście sestaw śróbek do mocowania kloszy kierunkowskazów bo oczywiście pękły plasikowe nakładki :D
-uszczelka drzwi od kierowcy

no i fotorelacja

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tych zdjęciach widać "ładne" dopasowanie lini nadwozia i szpar.

Obrazek
Obrazek

Takie radio będzie jeżdziło we fiacie chyba że okaże się nie sprawne. :evil:

Obrazek

No i zestaw do prac domowych na długie wieczory :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-10-31, 00:57 przez 2sazi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

z tego co ty opisujesz to nie ma nic mechanicznego... wszystko estetyka....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
2sazi2
Posty: 22
Rejestracja: 2011-03-15, 12:51
Lokalizacja: Posada Górna

Post autor: 2sazi2 »

Jest ale narazie się nie zagłębiam w silnik tylko skupiam zię nad zabezpieczeniem nadwozia

Skoro chcesz coś o silniku to proszę bardzo :faja
To tak na pewno jest do poprawienia ładowanie i rozrusznik bo bendix się wiesza trochę jest do ogarnęcia elektyka silnika bo taki delikatny pająk jest zrobiony od lewej strony wentylator jest podpięty na stałe więc pewno mał problemy z chłodzeniem a tak ogólnie z mechaniki to tłoczki hamulcowe nie oddają pewno na 2 kołach bo jak się go przepycha to piszczy delikatnie na którymś kole hamulec
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jakie masz cisnienie na garach?
jakie masz ładowanie?

chamulce bym robił od zera....
wyciagna bym pompe hamulcowa... rozebrał zaciski, zmienił klocki, pamietaj zebys wyciagna tłoczki!!! zebys je wyja zmienił gumki nasmarował.... z tyłu nie załuj kup nowe cylinderki i szczeki... nie wiem jak tam sprawa z bebnami.....

rozrusznik... wyjmik wymien co trzeba i ma działac..... nie załuj na tulejki... i dobrze wirnik wyczysc...

do elektryki... im mniej druciarstwa tym lepiej... do stykow polecam isol co wy na to??
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

motonita pisze:z tyłu nie załuj kup nowe cylinderki i szczeki... nie wiem jak tam sprawa z bebnami....
Chłopie, zastanów się najpierw, a potem pisz...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

2sazi2 pisze:Takie radio będzie jeżdziło we fiacie chyba że okaże się nie sprawne. :evil:
To się naprawi :D
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Wojt, a dlaczego? co napisałem zle?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ