co można znaleźć na złomie... :(

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

co można znaleźć na złomie... :(

Post autor: Marcin Hojan »

Witam!
Jestem tu nowy wraz z moją R-20, mam przy okazji pewną opowieść i wciąż nie mogę się z tym faktem pogodzić... ale zacznę od początku. Otóż w tym roku pojechałem służbowo na Spitsbergen. Po przeciągającym się powrocie spowodowanym sztormami dotarłem do Polski, gdzie czekająca na mnie dziewczyna powiedziała "Adam ma dla Ciebie wiadomość o Syrenie". Adam to jej brat. Adam przez przypadek znalazł się w punkcie skupu złomu w pewnej miejscowości na Pomorzu. Znalazł się w momencie gdy przywieziono na złom Syrenę. Nie byłoby nic dziwnego bo wiele syren trafia jeszcze na złom. Syrena przyjechała o własnych siłach, w stanie oryginalnym (lakier, napisy itd.), przykurzona, z lekko nadjedzoną tapicerką przez myszy :) i z małą ilością powietrza w jednym kole :). Sytuacja była standardowa... zmarł dziadek i trzeba się pozbyć tego "złomu", osoba ta dostała całe 100zł za ten "złom". A złom to był nie byle jaki. Adam nie do końca uświadomiony mówił początkowo, że była to 101 z 1960 roku. Ale jak zaczęliśmy rozmawiać i pokazałem mu zdjęcia 101 to okazało się, że to nie była 101. Pokazałem mu zdjęcia 100... i powiedział "dokładnie tak wyglądała"... nawet miała jedną wycieraczkę na górze. Zapytał o cenę - właściciel złomu powiedział 800zł. Adam niestety nie znał się i nie miał takiej kwoty przy sobie i podziękował. Na złom ściągnęło wkrótce wiele osób i właściciel zaczął myśleć... Wywiózł 100 w sobie znane miejsce i nie chce jej sprzedać. Wybrałem się ostatnio na ten złom, żeby ponegocjować, ale nic z tego. Właściciel zorientował się co kupił. Na oferowane mu kwotę powiedział, że oferowano mu już 8000zł i moja cena wygląda blado. Powiedział, że Syrena jest już restaurowana i że poczeka na lepsze oferty... Ja nie mogę przeboleć 2 rzeczy. Pierwsza to, jak można oddać takie auto na złom... a druga to dlaczego Adam jej nie kupił...sam dziś tego żałuje...
A przy okazji. Ile można dać za nową skrzynię biegów i nowy silnik?
Pozdrawiam
Marcin
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

A ja sadze ze nie byl to zly przypadek tafila w dobre raczki i bedzie w super stanie.Myslalem ze zostanie pocieta ale jak jest restaurowana to SUPER :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Ja odpowiem tak. Chodzą słuchy, nie wiem na ile to pewne, że w STANPOLU na Śląsku (firma zajmująca sięnaprawą i sprzedażą częsci do aut) są nowiuśkie silniki do 353 bez numerów w oryginalnych skrzyniach z Eisenach. Podobno wołali sobie za taką przyjemność 800 zł. Cena była jeszcze w miarę, bo remont generalny silnika z własną robocizną póltora roku temu kosztował mnie jakieś 500 złotych.

[ Dodano: Pią Gru 02, 2005 3:47 pm ]
Marcinek 77 pisze:A ja sadze ze nie byl to zly przypadek tafila w dobre raczki i bedzie w super stanie
I chwała Bohu, bo jeszcze by trafiła do Ciebie...
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

heh,co do stanpolu mam swoje zdanie, chlopaki robia auta za wielka kase, ktore ladnie wygladaja, tylko ze... wygladaja ladnie gora rok. potem ruda zaczyna swe dzielo. do tego maja swoje patenty i sa to po prostu druciarze. mialem okazje z nimi gadac na zlocie w chechle - zadufani w sobie najmadrzejsi ludzie na swiecie, ktorzy maja monopol na wiedze i tylko oni jedyni potrafia wartburga naprawic, a reszta swiata sie nie zna w ogole. w ich bajki po prostu nie wierze. a co do silnikow, to takie legendy slyszalem tez ze sa w warszawie, krakowie... nie sugerowalbym sie tym, poza tym w ddr musialy byc numery nabite. moj dziadek kupowal kiedys silnik w polmozbycie i mial na fakturce numery potrzebne do rejstracji, nabite w eisenach. pamietaj, ze to bylo komunistyczne panstwo jak polska i musialo sie zgadzac
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Witaj w klubie rozczarowanych - mnie też okazje mijają, i chodzę zwykle pośladach - "wczoraj", "tydzień temu", "wie pan, miałem dwie ale dałem złomiarzom" itp.
Rozumiem rozczarowanie, jest to b.b.b.b.b.dołujące.


I chwała Bohu, bo jeszcze by trafiła do Ciebie...

Hahahahahah DOBRE, DOOOBRE!! :lol: :mrgreen:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

:ass: :ass: :ass:

[ Dodano: Pią Gru 02, 2005 4:41 pm ]
bym ja schandlowal na allegro za 7000tys :twisted: haha
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Wiesz co marcinek, coraz bardziej cię lubię i szanuję, masz takie wypowiedzi na poziomie i wogóle... :?
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

co wy chcecie jak ktos mnie durno zaczepia to ja tak samo durno odpisuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Weź się chłopie zastanów, to czymś jest spowodowane...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

co wy chcecie jak ktos mnie durno zaczepia to ja tak samo durno odpisuje
...tak,tak wszyscy się na ciebie uwzięli.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Włąsnie czesto tak się zdarza :( jak stoi, to stoi latami, a jak chce sie kupic to wczoraj wywiozłem :evil:
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

ja pare tygodni po kupnnie mojej sarenki szukając opon (liczyłem na to że wystarczy zdjąć tapicerke,blotniki zawyć chwile kątówka to ruda sama ucieknie, wymienić gumy i jechać na przegląd [warianty optymistyczne nigdy się nie sprawdzają ] ) 2km od domu (sarna była 40km od wrocka) wypatrzyłem na podwórku warsztatu oponiarskiego wypatrzyłem szkielet velo z 1964 ze sporą ilościa osprzętu na nim (drążki układ kierowniczy większość oświetlenia ) ponoć nawet papiery i silnik do niego są (podpytałem mechaników ale nic pewnego) niestety właśćiciel nie chciał dać za tyle ile wtedy mogłem dać (teraz poszło w remont ale że remont na zime utknął to może coś mi sie uda odłożyć ) tylko się boje że jak przyjde to go jużnie będzie :evil:

a z tego co się przymierzałem to z racji pustego przodu moje ponad dwa metry ładnie się tam mieszcą i było by niezłe autko(!?) miejskie (tylko jeden pałąk daszku przesunąć) a że silnik Jawki na 350kg to spalanie +/- 5l/100 (tylko skąd ja tyle brezentu bym wytrzasnął? :shock:
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

tylko skąd ja tyle brezentu bym wytrzasnął?

Proponuję Ci odbyć Zasadniczą Służbę Wojskową i od razu byś wiedział skąd wziąć brezent.WP to szkoła przeżycia i kradżieży :evil:

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 6:05 pm ]
Kiedyś zrobiłem takie zdjęcia.Jedno to właśnie Velorex,a drugie to Gaz 54 i chyba 67.Zgadnijcie gdzie je zrobiłem?Poddpowiem,że było to muzeum,tylko gdzie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Cóż - biorąc pod uwagę doskonałe "odwzorowanie" malowania - to zachód - a biorąc pod uwagę napis "notice" widoczny na pierwszym zdjęciu - to może GB? - tak tylko domniemuje :)
Choć może to być i Francja - byłe muzeum braci Schlumpf miało podobną halę z tego co pamiętam...
Przyszedl szarlatan szuja...
Awatar użytkownika
Kaa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 661
Rejestracja: 2005-05-14, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaa »

zresztą dół nie był z brezentu tylko z jakiegoś skaju

ciekawostką w welo jest to że była też wersja pickup
UWAGA UŻYTKOWNIK MOŻE UŻYWAĆ IRONI BEZ WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA
ODPOWIEDZ