Znaczek na kolorowym tle - Syrena 104

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

w 103 miałem właśnie dwukolorowy (czerwono-niebieski)
Był to kawałek jakby ceraty sztywniejszej.

Było to z 15 lat temu więc słabo pamiętam.

Ale coś mi świta że było to bardzo dokładnie wycięte, tak jak by maszynowo a nie ręcznie
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

To nie jest fabryczne. Modne było dokładanie takich elementów - dziś powiedzielibyśmy, że tuning :grinser
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

ja bym się trochę zastanawial, kilka lat tem znalazłem warszwę 224 z 1969 roku, miała 30.000przebiegu, pierwszy właściciel, zapierał się że z tym znaczkiem wyjechała z FSO, czerwonym z przodu i z tyłu. Co ciekawe znaczki takie w tych dokładnie kolorach były tylko z tego co ja odnalazłem z autach z roku 1968 i 1969. Gdybył to był tuning to trafiał by się na autach każdych. Tuningowcom z tamtej epoki też trudno by się było wsterzelić w całej polsce w tylko te 2 odcienie. Ja jestem zdania iż jest to elment fabryczny.
Awatar użytkownika
grobus
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 202
Rejestracja: 2008-02-27, 20:41
Lokalizacja: świdnica

Post autor: grobus »

Nie pamietam jaki miałem kolor ale równiez miałem taką podkładke w mojej wawce A czy orginalna to nie wiem
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Też miałem w swojej takie coś. Wyglądało jak wycięte ze skayu w kolorze okołoczerwonym. Raczej ręczna robota tuningowca. Wywaliłem już, ale sie zastanawiam, czy nie wyciąc nowego.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
ODPOWIEDZ