KUPUJEMY SYRENĘ - Doradzamy/ Pomagamy.

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
patryk2000
Posty: 2
Rejestracja: 2015-05-04, 11:53
Lokalizacja: Wieruszów

Co sądzicie o tej

Post autor: patryk2000 »

Co sądzicie o tej syrence http://olx.pl/oferta/syrena-105-zarejes ... 9OD7W.html
Warta tej ceny, czy nie
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

patryk2000, Fajnie,ze wczesna 105 i że ma papier. Ale według mnie kupa roboty! Jak naprawde szukasz to staraj sie znalesc cos co jest oryginałem do remontu a nie remontownym ulepem do remontu. Kompletność też jest wazna. Im bardziej kompletna Sarna tym mniej kupisz.
strażak
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-03, 12:51
Lokalizacja: piotrków kujawski

Post autor: strażak »

witam.
od pewnego czasu chodzę z zamiarem kupna syrenki, co sądzicie o syrenkach na olx http://olx.pl/oferta/syrena-105-r-1978- ... 7d1348d585 , http://olx.pl/oferta/syrena-r-20-r-1975 ... e335b1bd4d ewentualnie czy moze ktos podpowiedziec inny namiar w podobnej kasie.
Awatar użytkownika
drabik
Posty: 27
Rejestracja: 2012-12-22, 10:47
Lokalizacja: Rumia

Post autor: drabik »

http://allegro.pl/show_item.php?item=5711153681
Co o niej (Bostonce) myślicie? W sumie, to póki nie wziąłem przyczepki i nie pojechałem;) Właściciel wycenił ją na 1.500,- Widać, że dłubania będzie, ale cena chyba do przełknięcia. Jest z papierami...
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Zawsze to początek syreniarstwa....Pewnie coś z niej zrobisz....Ale jak kupisz to uruchom ją ,poczyść,pozaprawiaj itd. Nie rozbieraj jej ze szwagrem odrazu na lawecie.....
Awatar użytkownika
drabik
Posty: 27
Rejestracja: 2012-12-22, 10:47
Lokalizacja: Rumia

Post autor: drabik »

Kozak90 pisze:Zawsze to początek syreniarstwa....Pewnie coś z niej zrobisz....Ale jak kupisz to uruchom ją ,poczyść,pozaprawiaj itd. Nie rozbieraj jej ze szwagrem odrazu na lawecie.....
Raczej plan miałem taki, żeby uruchomić, rozruszać i stopniowo przy niej (już poruszającej się o własnych siłach) dłubać... Bo mam dziwne wrażenie, że jak rozbiorę od razu na lawecie to przez wieki rozebrana zostanie i raczej będzie demotywować...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a macie ich numerki ram?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
drabik
Posty: 27
Rejestracja: 2012-12-22, 10:47
Lokalizacja: Rumia

Post autor: drabik »

Jeszcze nie:P
Awatar użytkownika
drobson
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2009-03-16, 22:07
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: drobson »

Nie wiem, czy lepiej nie wyjdziesz jak zaczniesz robić ja od podstaw.
Moze sie przeciągnie w czasie, ale zrobisz raz a dobrze
A takie lepienie to chyba sie nie sprawdza, zaraz bedzie Ci jedno za drugim wyłazic i jeszcze stracisz zapał do syreniarstwa. :grinser
Ale to jest tylko moja skromna opinia, wybór należy do Ciebie.
Ważne zeby Tobie to sprawiało przyjemność. :faja
104-1969 r- oryginal
shl m11- 1961r- oryginal
MZ etz 250 - 1983r - oryginał
Klania sie PRL
abc

Post autor: abc »

drobson pisze:Nie wiem, czy lepiej nie wyjdziesz jak zaczniesz robić ja od podstaw.
Moze sie przeciągnie w czasie, ale zrobisz raz a dobrze
A takie lepienie to chyba sie nie sprawdza, zaraz bedzie Ci jedno za drugim wyłazic i jeszcze stracisz zapał do syreniarstwa. :grinser
Ale to jest tylko moja skromna opinia, wybór należy do Ciebie.
Ważne zeby Tobie to sprawiało przyjemność. :faja
Zgadzam się w 100%
W takiej Syrenie z reguły trzeba zrobić wszystko i tak...
Gąsawa
Posty: 15
Rejestracja: 2015-10-05, 21:31
Lokalizacja: Gąsawa

104

Post autor: Gąsawa »

nieaktualne
Ostatnio zmieniony 2015-11-14, 22:33 przez Gąsawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Andrzej
abc

Post autor: abc »

To jest na 100% Syrena 103 lub starsza. Silnik 3cyl. to tunning :)
Słupki byś musiał dorobić od zera. A co do tego czy brać to zależy od tego czy chciałbyś mieć zabytkowy, rzadki model, ale zrobić remont od podstaw, czy chciałbyś mieć w umiarkowanej cenie autko do jeżdżenia. To już Twój wybór. Jak pierwsze to możesz brać, a jak drugie to kupuj 105/105L do 10tys. i śmigaj.
Gąsawa
Posty: 15
Rejestracja: 2015-10-05, 21:31
Lokalizacja: Gąsawa

104

Post autor: Gąsawa »

nieaktualne
Ostatnio zmieniony 2015-11-14, 22:34 przez Gąsawa, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Andrzej
abc

Post autor: abc »

Po tej półce ;) Ostatnie 103 miały duży kanciasty zbiornik z tyłu fabrycznie, ale może to też być przeróbka. Podłoga jest jak w 105, nadkola tylne też, różnią się tylko przetłoczkami, błotniki tak jak piszesz można przerobić. Fartuchy przód podobne są w 105, ale musiałbyś je też przerobić. Podłogi czy te fartuchy na tył jak oryginał możesz kupić też współcześnie dorabiane. Ogólnie patrząc to wszystko do roboty. Ale jeśli masz czas, miejsce, umiejętności, dużo kasy (tak ze 3 kwoty o których pisałeś) to można wszystko zrobić.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Po pierwsze laminaty były tylko prywaciarskie, normalnie z fabryki wszystkie Syreny wychodziły z błotnikami metalowymi.
Chyba kojarzę tę Syrenę z jakiś tam ogłoszeń, już wtedy wydawała się strasznym gratem. Na pewno jest to 103 lub starsza, a nie 104.
Jeżeli chcesz jeździć kup sobie 105. Do 10 000 zł się zmieścisz i masz dość duży wybór.
Jeżeli chcesz mieć unikatową dwucylindrówkę po dobrym remoncie, na oryginalnych częściach to nie kupuj tego wraka, bo tutaj koszty remontu przekroczą rozsądek. Żeby porządnie wyremontować Syrenę potrzebny jest egzemplarz dość dobrze zachowany, a nie pocięty i wielokrotnie spawany.
Syrena ze zdjęć nadaje się dla kogoś bez pieniędzy, a ma czas i nie zależy mu na perfekcyjnym wyglądzie. Wtedy wystarczyłoby wspawać podłogę, słupki wg własnego pomysłu, zabezpieczyć, pomalować jakimś podkładem, a na wierch prysnąć odkurzaczem w stodole. W sumie w 8000, łącznie z zakupem powinieneś się zmieścić. Z tego zmota nie da się zrobić Syreny, która będzie zbierała nagrody w konkursach elegancji bez wyłożenia nieracjonalnie dużej kwoty. Przez nieracjonalną rozumiem taką, która jest wyższa niż powinna być, jeżeli pieniądze zostałyby zainwestowane w dobrą bazę. Np. kupując tego zgniłka za 3000 zł inwestujesz w remont 40 000 zł, a kupując 103 w ładnym stanie za np. 12 000 zł, inwestujesz w remont 15 000 zł. Kwoty podaję przykładowo.
Ale idea zrobienia czegoś do jazdy, w stylu z epoki też jest jak najbardziej dopuszczalne i jest to ciekawy pomysł. Można mieć 103 w stanie jezdnym i nie wydawać worka pieniędzy.
Syrena 104, Syrena Bosto
ODPOWIEDZ