Syrena 100

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Syrena 100

Post autor: Karol »

Witam! U człowieka, od którego mam kilka gratów do malucha zauważyłem taką syrenę. Moim zdaniem to 100 – ma długą tylną klapę, miejsce na mocowanie napisu „SYRENA” na desce rozdzielczej, ma długie drzwi i nie ma progów. Na pierwszy rzut oka widać jedynie nieoryginalne ramki przednich reflektorów. Z uzyskanych informacji zakupił ją kilka miesięcy temu od pierwszego właściciela (który miał ją pewnie z 50 lat!), ma dokumenty i nawet oryginalną instrukcję obsługi. Dla mnie jest to naprawdę niesamowite znalezisko. Człowiek ten prosił mnie, abym wrzucił na forum kilka zdjęć, abyście ocenili pojazd. Nie jest jeszcze pewien, czy będzie chciał przeprowadzić generalny remont tej syreny, czy też w nieodległej przyszłości ją sprzedać. Prosił też o wstępną wycenę auta, gdyż w przypadku ewentualnej sprzedaży nie wie jaką kwotę za syrenę żądać. Prosił mnie, abym nie udostępniał, być może na razie, jego danych personalnych i kontaktowych. Jeżeli wyrazi na to zgodę, wówczas je podam.

[ Dodano: 2010-09-30, 09:54 ]
jeszcze kilka zdjęć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

Poszła PW.
Ostatnio zmieniony 2010-09-30, 10:36 przez bubuja1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

To na pewno 100 widać kolor orignalny.... Jednak chyba jakieś prace blacharskie już poczynił? Ma gość szczęście tylko szkoda że stoi na dworze..

[ Dodano: 2010-09-30, 10:36 ]
PS. bubuja rozwiń trochę swoja wypowiedź a nie :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

Napisałem, że jestem zainteresowany tą Syreną - pasowała by rocznikowi do kolekcji. :devil3 Także jeśli można proszę nie wchodzić między wódkę a zakąskę. :piwo:
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

No super syrenka...
Ale niepewność właściciela co do losów auta wróży raczej jej rychłą sprzedażą kiedy dowie się o jej wartości.

Mimo wszystko widać że nie można przestawać szukać bo nie jedno takie cudo na nas czeka w zamknięciu.
Mercedes 200 W110 - 1965r.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

anabol pisze:To na pewno 100 widać kolor orignalny.... Jednak chyba jakieś prace blacharskie już poczynił? Ma gość szczęście tylko szkoda że stoi na dworze..

[ ]

Skąd taka pewność, że to 100? Równie dobrze może to być wczesna 101, bo detale też się zgadzają. Moim zdaniem można to jedynie ustalić przede wszystkim na podstawie nr ramy i roku produkcji.
Fajny egzemplarz, na pierwszy rzut oka kompletny. Co do ceny ciężko powiedzieć, bo ceny bywają bardzo różne.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

100 miały też koła 16. Z resztą tak czuje że to 100 no i te podwijane drzwi zamiast progów.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

anabol pisze:100 miały też koła 16. Z resztą tak czuje że to 100 no i te podwijane drzwi zamiast progów.
W 101 też były długie drzwi z warszawowskim fletnerkiem i długa klapa. Więc średnie to uzasadnienie.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

karolu, a mozna prosic numerki syrenki?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Mateusz pisze:
anabol pisze:100 miały też koła 16. Z resztą tak czuje że to 100 no i te podwijane drzwi zamiast progów.
W 101 też były długie drzwi z warszawowskim fletnerkiem i długa klapa. Więc średnie to uzasadnienie.
Ja wcale nie przeczę że tak nie było w 101. Chciałbym żeby to była 100 a nie 101 i tyle :helm
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Fajna, kupiłbym ją :)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

anabol pisze:
Mateusz pisze:
anabol pisze:100 miały też koła 16. Z resztą tak czuje że to 100 no i te podwijane drzwi zamiast progów.
W 101 też były długie drzwi z warszawowskim fletnerkiem i długa klapa. Więc średnie to uzasadnienie.
Ja wcale nie przeczę że tak nie było w 101. Chciałbym żeby to była 100 a nie 101 i tyle :helm
Nie to, że się czepiam, ale chodzi o ustalenie modelu, a nie co byśmy chcieli. Trochę to bez sensu...
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Mateusz pisze:
anabol pisze:
Mateusz pisze: W 101 też były długie drzwi z warszawowskim fletnerkiem i długa klapa. Więc średnie to uzasadnienie.
Ja wcale nie przeczę że tak nie było w 101. Chciałbym żeby to była 100 a nie 101 i tyle :helm
Nie to, że się czepiam, ale chodzi o ustalenie modelu, a nie co byśmy chcieli. Trochę to bez sensu...
No generalnie ciężko ustalić trzeba czekać na info od motonity... A 101 tez miały chłodnice zawieszona na fartuchach?
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Ludziska a czy da sie odroznic jednoznacznie 100 od 101?

100 było nazwa zwyczajowa, kiedys była poprostu syrenka i tyle, pozniej po modyfikacjach dano znaczek 101, i tak naprawde nie do wychwycenia jest przejscie miedzy modelami,

syrenke wciaz "modernizowano" kierownica drzwi klapa pompa emblematy listewki koła i naprawde wiele innych drobniejszych zmian....

ja zadaje pytanie

CO POWINNA MIEC SYRENKA ZEBY BYC SYRENKA 100 A CO POWINNA MIEC ZEBY BYC 101?

moja teoria "mozliwe ze spisku" znaczek 101 .....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

Co sądzicie o wycieraczkach przedniej szyby? Chyba w 100 powinna być jedna sztuka?
ODPOWIEDZ