105L 1980r & 105B '81

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

105L 1980r & 105B '81

Post autor: Jogurt »

Dziś wygląda tak:
Obrazek
ale dawno, dawno temu stała zarośnięta mchem, trawami, rozkradziona przez ekologów, doprawiona przez małolatów, powoli czekała na swój koniec. Wtedy kupił ja mechanik z Gliwic, który chciał ją odrestaurować i zrobić ją jako żywą reklamę swojego warsztatu. Kiedy zobaczył jaki ogrom pracy trzeba włożyć w autko odpuścił i wtedy przez przypadek wypatrzył ją mój kolega. Była to pierwsza syrena z kilku które wówczas oglądałem, w której drzwi nie zostawały w ręce kiedy chciałeś je otworzyć albo wypadałeś na trawnik z fotelem kiedy wsiadłeś. Stało się, w 2002r po długich poszukiwaniach wkońcu nabyłem autko, które chciałem mieć od dawna. Dumny rozładowałem je na podwórku i wtedy usłyszałem słowa mojego taty które przyświecały mi przez cały remont: ''Ty chcesz z tego auto zrobić ??? (co ciekawe w miarę postępów prac tata zaczął kibicować, a czasem nawet pomagać :D) Wolnymi krokami zacząłem zbierać fanty i zaczął się remont, który trwał 3-4 lata. Potem życie pokrzyżowało trochę moje plany, Syrena czekała na mnie cierpliwie kiedy byłem dwa lata na zielonej wyspie. po powrocie do Polski duperele zostały dokończone, Syrenka dostała nowe blachy i wróciła na drogi wywołując przyjazne, czasem ciekawe reakcje osób napotkanych na i po drodze.
Przy okazji chciałbym podziękować (w kolejności pojawiania się na ekranie ;) ) Krzyśkowi, Simonowi, Pietrkowi, Krzyśkowi i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli ożywić te autko.
No i pare fotek od momentu zakupu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-11-03, 23:23 przez Jogurt, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
jawos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 546
Rejestracja: 2008-12-29, 16:01
Lokalizacja: OBERSCHLESIEN

Post autor: jawos »

gratuluje prezentuje się rewelacyjnie czy mogę prosić o nr lakieru oraz firmę 8)
PRLu wróć
junak M10
kopruszyna
MB W202
wołga M21
motorynka M2
dniepr MT16
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4285
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Co prawda ciut mi felgi i takie tam drybiazgi nie pasują ale :ok3
I tak ładna Syrenka :helm
motomania na luzie
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

I to jest to!! Powiedziała coca-cola popijając piwo! :ok3
Ładnie ją odnowiłeś Gratulacje.

[ Dodano: 2010-06-27, 10:20 ]
No proszę jeszcze Masz Dzika . Fajny sprzęt.
Księciu
0hynus0
-#Junior
-#Junior
Posty: 175
Rejestracja: 2008-10-17, 21:35
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: 0hynus0 »

wielki szacun widzialem ja na zywo i wyglada jeszcze lepiej
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

to ja numer ramy poprosze na pw
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2333
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

A felgi to od czego?? Od vitary??? :> :) Syrena super!!! :) Gratulacje!! :)
Jeszcze tylko listwy boczne by się przydały:)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Pełen szacun :ok3 Syrena wygląda super i kolorek idealny :ok3
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

jawos pisze:gratuluje prezentuje się rewelacyjnie czy mogę prosić o nr lakieru oraz firmę 8)
dzięki, nr lakieru nie pamietam, była malowana w 2003r. lakier był dwuskładnikowy. baza standox - kolor z katalogu a bezbarwny nie pamietam jakiej firmy.
Tomasz pisze:A felgi to od czego?? Od vitary??? :> :) Syrena super!!! :) Gratulacje!! :)
Jeszcze tylko listwy boczne by się przydały:)
felunek z vitary. listew bocznych celowo nie zakładałem, w tym kolorze jakoś jej ładniej bez.
marcin459 pisze:Pełen szacun :ok3 Syrena wygląda super i kolorek idealny :ok3
dzięki, a tak w sumie to mnie ubiegłeś bo gdybym nie był w irlandii to w tamtym czasie to Twoja zipka też by u mnie stała :faja

Dzięki wszystkim za dobre słowo.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

dzięki, a tak w sumie to mnie ubiegłeś bo gdybym nie był w irlandii to w tamtym czasie to Twoja zipka też by u mnie stała :faja

Na pewno nie :devil3
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

Dżogurt ty tutaj? Wszelki duch...a serio wczoraj widzialem srytke na zywca - fajnie wyglada.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

http://www.aparatos.x25.pl/t3/100_6252-small.jpg fotka Syrenek wykonana przez aparatosa podczas niedzielnych targówMoto Expo w sosnowcu
Awatar użytkownika
sasza
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 30
Rejestracja: 2008-12-29, 12:10
Lokalizacja: wąbrzeźno

Post autor: sasza »

nie wiedziałem ze laski tak za żółte lecą chyba muszę więcej jeździć :faja
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2039
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Ja powiem tak: Twoja syrenka była piekna. Jest piękna i teraz, ale bardziej mi sie podobała z poprzednimi felgami i normalnymi (pomarańczowymi) kierunkami...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

Dzisiaj mija 9 lat od momentu zakupu mojej Zipy :mrgreen: Dlatego zrobiliśmy pucowanko i ruszyliśmy w jesienny plener. Pierwsze foto dla przypomnienia stan pozakupowy, reszta z dzisiejszego popołudnia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2012-11-03, 21:07 ]

Kolejny rok minął i już 10 latek z Syreną. W tym sezonie nalatała trochę km. Byliśmy m.in. w muzeum Tatry w Koprvnicy:
Obrazek Pozatym otrzymała znaczki.

A teraz uwaga: http://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU

Po 1,5 roku szukania i oglądnięciu kilkunastu padak odpuściłem temat Bosto - bo remont w domu, bo dziecko, bo kasa się rozeszła itd Właśnie wtedy znalazłem ogłoszenie o sprzedaży 105B w Sosnowcu, które umieścił elektryk85. Ze zdjęć niewiele było widać bo robione po nocy więc zadzwoniłem. Z jego opisu auto było takie jakiego szukałem, a cena nie była kosmiczna. Przez 2 dni nie mogłem spać bo co chciałem zajechać obejrzeć to wychodziły informacje od włąściciela, że już ktoś jedzie z lawetą. Wkońcu Marcin dzwoni że auto jest dalej a właściciel dostaje piany bo go wszyscy robią w wała. Urwałem się z roboty i pojechałem obejrzeć. Na miejscu starczyły 2 minuty żeby sięgnąć po telefon i... zadzwonić do taty żeby wypożyczał lawetę i przyjeżdżał oraz do teścia czy by może tak nie pożyczył .... (do dziś jeszcze nie oddałem całości :P ) Potem już poszło gładko
Obrazek
Auto kupiłem od 1 właściciela, sympatycznego 82 letniego Pana Henryka. Ów Pan użytkował Bosto od nowości w '81 do '87 roku wożąc nim wirówkę i miód ze swoich 250 pasiek. Przez te 6 lat autem zrobił tylko 42 tyś km ponieważ posiadał jeszcze Nyskę i Malucha. W roku 1988 Bostonka zostałą wycofana z ruchu i trafiła do garażu w którym nie ruszona stała do czerwca 2012r. Auto opuściło garaż tylko dlatego że rodzina u której stało kazała je zabrać. Auto ma swój pierwszy lakier (tam gdzie nie ma rdzy :P ), plomby na silniku, liczniku i skrzyni. Na fotelu pasażera uchowała się fabryczna folia, a cała tapicerka jest w pięknym stanie. Po paru zabiegach auto odpaliło po kilku sekundach kręcenia.
Obrazek Obrazek Obrazek
Po 2 dniach mycia,odkurzania,karcherowania preentuje się tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Generalnie jest bardzo zadowolony z zakupu. Po wypatroszeniu środka, umyciu karcherem podwozia oblepionego ziemią z PGR-ów, w których na polach rzepaku stały pasieki zarysował się stan budy. Poza standardowo: przednimi błotnikami i progami, 2 dziurkach przy słupku A, spodzie jednego tylnego błotnika wszystko jest zdrowe. Jak na 31 letnią zipę jest bardzo dobrze, jakby do Galantów porównać to jest rewelacyjnie :twisted:
Obrazek Obrazek
W tym miejscu chcę bardzo podziękować Marcinowi - elektryk85 za info i pomoc w zakupie.
Sisters:
Obrazek
Na koniec dodam że drugi Maluch i Syreny trafiły do Galerii w Wydziale Komunikacji w Tychach pt: Zabytkowe Samochody w Tychach. Przy Bosto oczywiście poszła scenka rodzajowa i zadebiutowałem w roli badylarza na Śląskiej Giełdzie Kwiatowej :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-11-04, 11:27 przez Jogurt, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ