Syrena 105 Nowy i pierwszy nabytek :) + zdjęcia

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Syrena 105 Nowy i pierwszy nabytek :) + zdjęcia

Post autor: PawelOlesno »

witam wszystkich :) Mam na imię Paweł i chciałbym się pochwalić moim Skarbem, którego nabyłem w sobotę. kupiłem ją od Pana który odkupił Ją od złomiarzy którzy wywozili Syrenkę na złom. Syrenka jest z roku 1973. Syrenka wygląda jak wygląda, była już malowana. kompletna oprócz listew ozdobnych na przednich błotnikach, i przednich siedzeń. nie wiadomo ile Syrenka właściwie stała. w sobotę po umyciu i przeczyszczeniu odpaliła i nawet jeździ. Skrzynia biegów cała, wszystkie biegi są, trochę się ślizga na sprzęgle, i nie ma hamulców. jeśli chodzi o blachy to nie ma żadnych dziur, podłoga w super stanie.to już chyba wszystko,a nawet nagrzewnica jeszcze działa ;) piszcie co myślicie. malować całą czy nie malować???? Myślałem najpierw żeby Ją technicznie zrobić zarejestrować na mnie i pojeździć sobie trochę Nią. piszcie szczere opinie. dodam więcej zdjęć jak będzie słoneczna pogoda bo teraz jest pochmurno. na dzień dzisiejszy dodaję zdjęcia z soboty. pozdrawiam wszystkich Syreniarzy i nie tylko :) i oczywiście dołączę filmik z pierwszym odpaleniem.
Ostatnio zmieniony 2011-07-11, 13:53 przez PawelOlesno, łącznie zmieniany 4 razy.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
macra
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-12, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: macra »

ja bym zaczął od znalezienia papierów na 105..

malowanie częściowe nie ma sensu więc albo na razie nie robić wcale albo jak już się zabierać za robotę to robić porządnie 8)

gratuluję skarpety :)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

No to gratulacje nabytku i witamy nowego Syreniarza :ok3 Tak jak tu napisał kolega macra nie ma sensu malować jej co kawałek to tylko strata czasu bo i tak później wyjdzie Ci w innym miejscu. Lepiej wydać więcej i zrobić porządny remont. Czyli wszystko rozbieramy, czyścimy, malujemy i składamy. Zależy również od kosztów.
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Również jestem zdania, że należy zrobić wszystko gruntownie na "raz". Autko jest w bardzo zancym stanie, większość rzeczy ma oryginalne. Myślę, że bęidzesz miał frajdę z bezpiecznej i przyjemnej jazdy, gdy auto poddasz kompleksowemu remontowi... Sprawdź dobrze podłoge, bo jestem w stanie sięzałożyć, że w przegrodzie czołowej będziesz miał pewne dziury. Progie pewnie tez już są takie sobie. Sprawa remontu zależy od Twoich możliwości finansowych i lokalowych - jeżeli masz kawałek garazu i możliwośc przeznaczenia na remont miesięcznie jakichś pieniędzy to jest ok :) Technikalii nauczysz się z forum i z Glinki. Ogólnie dobre auto :ok3
bobst
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2007-12-08, 07:07
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: bobst »

podmaluj, zarejestruj, pojeździj troche i wtedy zadecydujesz.
jezdzij szybko
hamuj pieta
trzymaj morde usmiechnieta
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Zależy jeszcze jak stoisz finansowo.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4298
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

:lol:
wszystko zależy od kasy
motomania na luzie
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Gratuluje syrenki.
Ok, jesli masz w portfelu wolne 10 tys to rob ja na cacy cala odrazu, ale jesli nie....
Mysle ze dopies ja technicznie a blachrke zrob na zasadzie "podmalowania" zabezpiecz elementy skorodowane, zeslifuj rdze pomaluj choby pedzlem aby nie posuwalo sie dale aby nie korodowalo nie zostawaij golego. I jak uzbierasz kase, przede wszystkim wszystkie neizbedne czesci wtedy zrobisz remonta za rok lub dwa. najgorsze co to rozebrac i potem ... Czesto widac na allegro wystawaione syreny, warszawy z pracami przerwanymi w polowie drogi z roznych powodow.
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

witam. dawno nic nie pisałem ale już nadrabiam. po namyśle szpachluję i tylko podmaluję Syrenkę. i będzie bardzo fajna, z klimatem według mnie. i pomalutku rozbieram już Ją, tzn odkręcam światła itp. Syrenka pali na dotyk. wczoraj dokonałem zakupu i chciałem się pochwalić. byłem u Pana który miał dwie Syrenki i zobaczcie co zdobyłem ;) jutro dodam wiecej zdjec mojej Zipy :) pozdrawiam. P.S. jeszcze w gratisie dostalem 4 szyby, i siedzenie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Nie wiem skąd ludzie mają tyle szczęścia z dostawaniem części do Syrenek ja takiego szczęścia nie mam :cry:

Teraz masz części to tylko remontować :ok3
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

NO ja nie wiem, ja to w zyciu gratis to wiecie co dostalem fajke na swiece jedna i kawalek ucietego przewodu hamulcowego.
No poza gratisami od Yanosika;-)

PS: Mysle ze dobrze zrobiles ze nie bierzesz sie za colosc rozsadnie, tylko czemu ja rozbierasz??? Bedziesz ja cala malowal?
Ostatnio zmieniony 2009-07-09, 12:22 przez tynium, łącznie zmieniany 2 razy.
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

tynium pisze:NO ja nie wiem, ja to w zyciu gratis to wiecie co dostalem fajke na swiece jedna i kawalek ucietego przewodu hamulcowego.
...
A części ode mnie, jak jeszcze nie miałem syreny? :klnie
Awatar użytkownika
PawelOlesno
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 964
Rejestracja: 2009-06-07, 15:25
Lokalizacja: Olesno Śląskie

Post autor: PawelOlesno »

z tymi częściami to miałem szczęście. jak kiedyś jeździłem po podwórku Syrenką to przyszedł do mnie sąsiad i mi powiedział, że w miejscowości obok taki Pan miał dwie Syrki i ma sporo części. wytłumaczył mi gdzie dokładnie mieszka i we wtorek wziąłem Tatę i pojechaliśmy zobaczyć. Pan był ucieszony, że ktoś czyli ja kupił sobie Syrenkę :) opowiadał Nam jak to było gdy je miał, a później zaczęliśmy chodzić po stodole, szopie, i strychu i żeśmy poznajdywali to wszystko. po przeszukiwaniach wyglądaliśmy jak górnicy. nie zapomnę tego dnia, i miny tego Pana jak się dowiedział że mam Syrenkę. Razem z moim Tata non stop rozmawiali co i jak z Syrenkami było[ tata mial dwie, 105 i 105 L, tak samo jak ten Pan]. tutaj podsyłam kilka zdjęć mojej Syrenki . aha, jeszcze do tego dostałem przednią klapę w dobrym stanie ze znaczkiem jeszcze ;)
jeśli chodzi o to czemu rozbieram. bo i tak trzeba przy mocowaniu zderzaków przeszpachlować i podmalowiać . więc i tak muszę to pościągać, i to sobie wszystko czyszczę od razu. pozdrawiam :]

[ Dodano: 2009-07-09, 22:17 ]
jeszcze trzy zdjęcia, jeśli chcecie zobaczyć coś konkretnego to napiszecie, a ja zrobię zdjęcia i podeślę :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-11, 13:54 przez PawelOlesno, łącznie zmieniany 1 raz.
''Nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera''
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

PawelOlesno pisze:jeszcze trzy zdjęcia, jeśli chcecie zobaczyć coś konkretnego to napiszecie, a ja zrobię zdjęcia i podeślę :)
No to podsyłaj :ok3

Te lusterko git majonez :ok3 zamontowane w otworze na antenę :D Syrenkę masz niczego sobie tylko dobrze jej pilnuj i dbaj a będzie Ci służyć :ok3
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

Nie ma to jak wczesna 105 :piwo:
Widzę, że tylne kierunki oryginalne, bo wyblakłe :D Ale do przednich skołuj chromowane ramki, jeśli chcesz ją zrobić na oryginał. Albo te, co są, machnij na srebrno; będzie fajniej wyglądać. Ogólnie nie jest źle - gratuluję. Założę się, że na baku jest wytłoczone jeszcze logo FSO. :)
Nie ma dziur w dolnej części przegrody czołowej (głównie między przednimi kołami a kabiną)? Widać, że nadkoli nie ma, więc naprawdę masz sporo szczęścia, jeżeli buda nie przegniła w tych miejscach.
ODPOWIEDZ